Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Skórzana tapicerka - hit czy kit?

  1. #1
    Jaro1221
    Gość

    Skórzana tapicerka - hit czy kit?

    Może nazwa tematu trochę przesadzona, ale chciałbym poznać wasze opinie nt. skórzanych foteli w Audi TT, a w szczególności w TT 8n, do której zakupu się przymierzam.

    Najbardziej interesują mnie kwestie:
    -czy tyłek nie ślizga się na fotelu całym skórzanym?
    -cała skóra vs skóra plus alcantara
    -kolor czarny vs kremowy

    Czy w TT skóra jest naturalna?
    Dzisiaj wsiadałem do samochodu znajomego, stał na słońcu, fotele z czarnej skóry. Powiem tak: "wsiadałem" to dobre słowo, bo nie stało się to za jednym zamachem. W pierwszym odruchu wysiadłem z samochodu bo bałem się, że się poparzę... Czy jasna skóra na słońcu będzie odczuwalnie chłodniejsza?

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Skórzana tapicerka ma tendencję do nagrzewania się w słońcu.
    Ciemniejsza bardziej, jasna dosłownie trochę mniej.
    W TT 8N występowały różne konfiguracje kolorystyczne i materiałowe.
    Najwygodniejszą opcją jest połączenie skóry i alkantary.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Fotele to rewelacja, bardzo wygodne. Ja się nie ślizgam po siedzisku (nie mam alcantary). Przed słońcem ukrywam całe wnętrze samochodu by unikać przesuszenia skór a i temperatura do wsiadania jest przyjemna.

  4. #4
    Jaro1221
    Gość
    @Szewc jak ukrywasz środek - jakaś mata od zewnątrz?
    @elmacho no też mi się tak wydaje, tylko nie każda TT jest w takiej opcji i czasami lepiej chyba brać nie patrząc na fotel jak samochód w dobrym stanie...

    Czy są jakieś patenty na tę skórę aby się tak nie nagrzała, może jakaś koszulka na fotel czy coś takiego? Tylko żeby nie wyglądało wieśniacko to chyba ciężko znaleźć coś takiego, skóra nie lubi takich dodatków...

    Mam jeszcze pytanie: czy w każdym TT z fotelem całym ze skóry jest ten fotel podgrzewany? Bo skóra zimą może być bardzo niewygodna bez grzania ;/

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Ja mam pełne skóry. Nie ślizgam się. Latem są ciut ciepłe i fajnie by było jakby były wentylowane. Jak postoi trochę na słońcu, to są gorące. Zimą jest spoko, są grzane i mi to pasuje, chociaż powinienem poprawić to grzanie po 18 latach już trochę gorzej działa
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Tak, jak muszę postawić w pełnym słońcu to zasłaniam matą. Nie próbowałem osłaniać tylko foteli bo wydaje mi się, że lepiej jest utrzymywać jak najbardziej komfortową temperaturę w całej kabinie a nie tylko próbować dbać o kilka oddzielnych elementów. Każdy dodatek położony pomiędzy Tobą a fotelem sprawi, że będziesz słabiej się w nim trzymał.

  7. #7
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Podgrzewane fotele były opcją dodatkową w AUDI TT 8N i 8J.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  8. #8
    Jaro1221
    Gość
    Dzięki za odpowiedzi
    Gdybym miał wybierać wolałbym chyba alcantare nawet na całym fotelu, ale nie będę wybrzydzał w wyborze TT ze względu na fotele... Jakoś człowiek przyzwyczai się chyba do tej skóry.

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Jak wybitnie nie będą Ci leżały a budżet pozwoli to jest wiele ofert kupna - sprzedaży.

  10. #10
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez Jaro1221 Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedzi
    Gdybym miał wybierać wolałbym chyba alcantare nawet na całym fotelu, ale nie będę wybrzydzał w wyborze TT ze względu na fotele... Jakoś człowiek przyzwyczai się chyba do tej skóry.
    Pewnie, że człowiek się przyzwyczai. Fotele w mojej TT zimą nie stygły, a na Słońcu się nie nagrzewały - nagrzewałem się ja i moja kobieta, bo nie wysiadaliśmy z TT
    Nazwa:  Fotele TT 8N.jpg
Wyświetleń: 721
Rozmiar:  47.9 KB

  11. #11
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Powiem tak, fote wygodniejsze w a4b6 sport, tam mam pelna skore, plus zapach i wyglad. W audi chyba zawsze byla prawdziwa skora i zapach skory jsst super.
    W tt mam alkantare wentylowana ze skora, napewno nie sa fotele gorace, w zimie jeszcze niw wiem, podgrzewanie szybciej dziala niz w skórze. Wyglad 4 z 5 dla alkantary moze kolor tez ma znaczenie mam szare.
    Skora parzy w lecie, w zimie dluzej sie grzeje plus zapach i wyglad

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  12. #12

    Dołączył
    Aug 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    190
    Rocznik
    2016
    Kolor
    czarny
    Posty
    4
    Moje fotele też super wygodne. Mam bez alcantary, ale nie pogardziłbym gdybym miał. Fotele wygodne, a mimo to że się nagrzewają można z tym sobie poradzić - bez przykrywania itp. Takich gorących dni nie ma za wiele... W utrzymaniu są super - polecam!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •