Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Drgania podczas przyspieszania oraz na postoju

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Wlash
    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    brak
    KM
    X
    Rocznik
    X
    Kolor
    X
    Posty
    16

    Drgania podczas przyspieszania oraz na postoju

    Witam,
    pacjent to audi TT 8N z 99' roku 1.8t AJQ 180km, ośka. 220k przebiegu
    Ostatnio podczas jazdy autko zaczęło się delikatnie trząść, myślałem że to nierówna powierzchnia. Niestety okazało się, że samochód trzęsie się podczas przyspieszania. Gdy zatrzymałem samochód na światłach dosłownie całe nadwozie pracowało i telepało się. Samochód również jest jakby delikatnie słabszy, gorzej wkręca się na obroty. Jest bardzo specyficzny dźwięk przy wydechu słychać że silnik dziwnie pracuje, jakby Wartburg Gdy delikatnie dociśnie się gaz i silnik zwiększy obroty do 1000 drgania ustępują. Proszę o pomoc, co to może być. Pozdrawiam.

  2. #2
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Miałem podobne objawy gdy jedna z cewek nie działała. Słabe przyspieszanie i TT-ka brzmiała jak Subaru i jak wyprzedzałem to w lusterku nic nie widziałem, bo się wszystko trzęsło.

    Spróbuj wymienić świece po kolei (albo jak masz dostęp do kompletu) to wszystkie i zobacz czy problem ustanie. Ewentualnie jest chyba metoda sprawdzenia poszczególnych cewek tj. włączasz silnik i po kolei odpinasz cewki i słyszysz czy jest różnica w pracy, aczkolwiek zapomniałem jak dokładnie tę metodę przeprowadzić, więc musisz w internecie poszukać.

    Jest jeszcze parę innych powodów (świece), ale mój problem był z cewkami dlatego o nich napisałem. Powodzenia.

    P.S. do tej pory nie wiem dlaczego przy wlewaniu uszlachetniacza paliwa to wtedy lepiej działał silnik... Ma ktoś pomysł? Od wymiany cewek wszystko działa, przyspieszenie wróciło, nie trzęsie się podczas wysokich obrotów i Audi burczy jak należy.

  3. #3
    Awatar Wlash
    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    brak
    KM
    X
    Rocznik
    X
    Kolor
    X
    Posty
    16
    Oki czyli prawdopodobnie świece albo cewki - myślałem, że coś gorszego. Bardzo dziękuje - zacznę od świec. Pozdrawiam

  4. #4
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Kurcze, zauważyłem, że bzdury napisałem, miałem na myśli sprawdzania CEWEK (po kolei) nie świec (aczkolwiek warto też świece sprawdzić, ale z tym nie jestem 100% pewny). Powodzenia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •