Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: TT szalonego Dim'a

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35

    TT szalonego Dim'a

    Witajcie raz jeszcze,
    jakiś czas temu pisałem że kupię TT 8n 225hp Q, ale najpierw trochę zakup musiałem odłożyć, potem nie byłem pewny czy kupić w lepszym stanie a droższe, czy byle najtańsze i generalnie zdecydowałem się wybrać tą drugą opcje z racji tego że auto raczej będzie do upalania na torze. Ważne że odpala i jedzie prosto, napędy działają. Przy okazji jak się nie rozpadnie, po woli, będę robił jakieś modyfikacje mechaniczne. W pierwszej kolejności plany rzecz jasna wymiana rzeczy eksploatacyjnych i ogólnie sprawdzenie co jest do zrobienia. A no i Semi-Slicki już zamówione jako pierwsze.
    Oto mój APX! Przy okazji zaznaczę że jak by ktoś chciał mój przedni zderzak, chętnie się zamienię. Oryginalny bardziej mi się podoba, ale kto co lubi, poprzedniego właściciela jarał ten.




  2. #2
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162
    Zamiast inwestować w "semi-slicki" lepiej zrobić generalny przegląd eksploatacyjno-techniczny bo tor szybko zweryfikuje auto.

    I się pewnie długo nie nacieszysz

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    co by nie mówić ten ryj pasuje jak garbaty do ściany

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Opony i tak musiałem wymienić bo tamte były z 2008
    Co do reszty, w środę już byłem na torze i już wiem że trzeba trochę porobić - najlepszy sposób na sprawdzenie co nie działa.
    Oczywiście najpierw wszystkie oleje, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy na Motul Rbf 660 bo inaczej hamulce znikają po 3 kółkach. Tarcze bo cienkie jak papier, klocki. Tarcze jeszcze nie wiem ale pewnie Brembo albo Zimmerman, wiercone albo nacinane...
    Potem zobaczę co jeszcze, ogólnie wiadomo że najpierw rzeczy techniczne, potem wizualne. Zmiana ryja na samym końcu jeżeli już

    A i dziś mierzyłem kompresję, wyszło średnio po 11 (tak od 10,9 do 11,2) na każdym garze zarówno na zimnym jak i gorącym. Wycinek z serwisówki jeżeli chodzi o normy:


    Może nie jest najlepiej, ale dramatu też nie ma póki co - idealnie się mieści w normach. W przyszłym tygodniu odstawię do mechanika niech wszystko jeszcze sam sprawdzi.

    Ogólnie auto jest mega! Bardzo się cieszę że jednak zdecydowałem kupić TT.

  5. #5
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez DIMON Zobacz posta
    Opony i tak musiałem wymienić bo tamte były z 2008
    Co do reszty, w środę już byłem na torze i już wiem że trzeba trochę porobić - najlepszy sposób na sprawdzenie co nie działa.
    Oczywiście najpierw wszystkie oleje, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy na Motul Rbf 660 bo inaczej hamulce znikają po 3 kółkach. Tarcze bo cienkie jak papier, klocki. Tarcze jeszcze nie wiem ale pewnie Brembo albo Zimmerman, wiercone albo nacinane...
    Potem zobaczę co jeszcze, ogólnie wiadomo że najpierw rzeczy techniczne, potem wizualne. Zmiana ryja na samym końcu jeżeli już

    A i dziś mierzyłem kompresję, wyszło średnio po 11 (tak od 10,9 do 11,2) na każdym garze zarówno na zimnym jak i gorącym. Wycinek z serwisówki jeżeli chodzi o normy:


    Może nie jest najlepiej, ale dramatu też nie ma póki co - idealnie się mieści w normach. W przyszłym tygodniu odstawię do mechanika niech wszystko jeszcze sam sprawdzi.

    Ogólnie auto jest mega! Bardzo się cieszę że jednak zdecydowałem kupić TT.
    działaj działaj... w okolicy masz przynajmniej jednego eksperta w Płońsku Pawła on na pewno pomoże. Co do innych ekspertów to masz daleko niestety bo na śląsk oraz do małopolski.

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    działaj działaj... w okolicy masz przynajmniej jednego eksperta w Płońsku Pawła on na pewno pomoże. Co do innych ekspertów to masz daleko niestety bo na śląsk oraz do małopolski.
    Płyny pewnie wymienię w obojętnie jakim warsztacie, obok mnie jest taki spoko. Potem będzie prawdziwa diagnoza, bo teraz to ciężko cokolwiek stwierdzić jak tam od lat nic nie było wymieniane.
    Co do ekspertów, to dzwoniłem do Gregora10, ale tamten ma takie terminy że chyba ja dziękuję. Poza tym trochę daleko.
    Ten Paweł z Płońska jest na forum? Czy jakąś stronkę ma?

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez DIMON Zobacz posta
    Płyny pewnie wymienię w obojętnie jakim warsztacie, obok mnie jest taki spoko. Potem będzie prawdziwa diagnoza, bo teraz to ciężko cokolwiek stwierdzić jak tam od lat nic nie było wymieniane.
    Co do ekspertów, to dzwoniłem do Gregora10, ale tamten ma takie terminy że chyba ja dziękuję. Poza tym trochę daleko.
    Ten Paweł z Płońska jest na forum? Czy jakąś stronkę ma?
    Chyba jest na forum

    Co do przygotowania auta na tor to dluga droga a opony to taka wisienka na torcie aczkolwiek niezbędna. Lecz dobra opona nie zrobi roboty bez całej reszty.

  8. #8
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    No to świetnie, że samochód sobie radzi na torze i, że sprawia dużo radości. Powodzenia z ogarnianiem rzeczy i wrzucaj fotorelację zmian.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •