Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Brak sprzęgła klimatyzacji?

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271

    Brak sprzęgła klimatyzacji?

    Cześć wszystkim!

    Zabrałem się za diagnozę klimatyzacji, gdyż od początku zakupu nie dmuchało zimnym powietrzem, aczkolwiek nie przeszkadzało mi to podczas zakupu.

    Akurat na grouponie znalazłem świetną ofertę, więć podjechałem do mechanika na serwis + nabicie i okazało się, że nie jest to problem braku czynnika (gdyż od roku woziłem ze sobą aż 400g) i nigdzie nie ma nieszczelności, na szczęście.

    Zrobiono pełny serwis, ale mimo tego klimatyzacja nie działa, po prostu brak zimnego nawiewu.

    Umówiłem się na wizytę na 24, ale stwierdziłem, że poszperam trochę w internecie, gdyż lubię wiedzieć gdzie mogą być problemy (no i przy okazji mniejsze prawdopodobieństwo, że mechanik oskubie, gdyż ma się jakieś pojęcie).

    Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, są ok. Wiatraki działają, kody na konsoli również nie wskazują na błędów i kompresor działa przy 13.6v (a chyba musi być co najmniej 12, prawda?)

    Sęk w tym, że jak włączę ECON (światełko działa) to wtedy czuję zdecydowanie gorętsze powietrze. Jak je wyłączę (czyli włączę klimę) dalej jest ciepłe powietrze, ale mam wrażenie, że nie aż takie. Być może kompresor faktycznie próbuje coś zdziałać i czuję też zmianę obrotów silnika.

    Otwieram maskę i dotykam przewody metalowe w lewym górnym roku. Obie gorące, czyli nie spręża.

    Szperam przy sprężarce... i wydaję mi się (tutaj totalnie zgłupiałem), że brak tam sprzęgła elektromagnetycznego... nie wiem czy moje oczy mnie mylą, ale wystaje tylko zardzewiała śruba. Nie słuchać też, żeby się sprzęgło załączało gdy włączam/wyłączam ECON.

    Co sądzicie? Zdjęcia są niewyrazne, ale cięzko tam się dostać pod dobrym kątem. Jak szukam zdjęcia w googlach to widać, że na końcu sprężarki powinno być jeszcze koło a u mnie tak nie ma. Chciałem to tylko potwierdzić czy rzeczywiśćie kiedyś mogło spaść.

    Czy można je założyć nie zdejmując kompresora? I czy wie ktoś jaki rodzaj sprężarki potrzeba do silników APP z 2000r? Mogę tylko rozczytać pierwsze sześć liter na sprężarce, czyli 1J0 820, a dalej już nie widzę. Mam wrażenie, że gdzieś tam jest 3, więc być może 803 L?

    Dziękuje Panowie i pozdrawiam.
    Nazwa:  Sprzęgło 1.jpg
Wyświetleń: 596
Rozmiar:  79.7 KB

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Tutaj linki do innych zdjęć:

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/ac4bcbb413820d6e

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/73a9dd72c23a4318

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jestem już 100% pewny, że brakuje tam sprzęgła. Znalazłem sprzęgło na allegro za 49zł i chciałbym je zamówić i spróbować wszystko sam wymienić.

    Czy oprócz sprzęgła potrzebowałbym coś jeszcze? Czy jest potrzebna specjalna nakrętka, czy tylko taka, która będzie pasowała? Oczywiście uszczelniacz do gwintów będzie potrzebny.

    Dzisiaj podniosę samochód na kobyłkach i spróbuję od dołu zobaczyć jak wygląda sytuacja ze stanem tej "sruby" wystającej. Nowe sprzęgła mają jakby takie rowki w środku a ja nie widzę takie na sprężrce. Dam znać jak to się wszystko uda.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Więc oprócz samego sprzęgła, będę potrzebował podkładkę. Normalnie przy wymianach sprzęgła itp. to można wkorzystać już istniejącą podkładkę, ale w moim przypadku musiała wylecieć razem ze sprzęgłem dawno temu.

    Pytanie czy wie ktoś jaka to ma być podkładka? Sprzęgło musi odstawać o ileś tam milimetrów, więc wystarczyłoby kupić taką, która umiejscuje sprzęgło w odpowiednim dystansie, prawda?

    Czy jest to może jakaś specjalna ori podkładka? (oby nie)
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 16-06-2019 o 22:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •