Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: 8N0 2002r 1.8t pompa/wężyk wspomagania

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2019
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    157
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    4

    8N0 2002r 1.8t pompa/wężyk wspomagania

    Cześć, dzisiaj pojawił się u mnie problem ze wspomaganiem kierownicy, pod autem plama oleju hydraulicznego, mechanik krzyknął worek złota za wężyk od wspomagania, a do domu, gdzie mam dobrego sprawdzonego mechnika 120km, w zbiorniku płynu pusto, ciśnienie w układzie obniżone, ale wydaje mi się że jakieś jest, boo kierownica chodzi ciężko, ale wydaje mi się że jakaś pomoc jest, chociaż mogę się mylić, i teraz moje pytanie, czy jeśli doleje płynu to uda mi się dojechać te 120km bez zatarcia pompy? pompa żadnych odgłosów nie wydaje, wcześniej problemów nie było, wydaje mi się że jakiś zwierzak dorwał się do przewodu... poradzcie co sądzicie o tej usterce, czy mogę sprwawdzić jakoś który wąż do wymiany, wylotowy czy powrotny, i ile taka naprawa może kosztować według Was? Z góry dzięki za informacje iii pozdrawiam

  2. #2
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Węży wspomagania jest sporo , gorzej bo są też "metalowo" - gumowe. Taki materiał , który z czasem parcieje i kruszy się , zwie się to chłodnica oleju wspomagania i tu może być wyciek.
    Np. coś takiego:
    https://allegro.pl/oferta/przewod-wa...owy-7793864200
    W aukcji masz rysunek , sprawdź nr 4 oraz 6

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    https://www.ecstuning.com/b-genuine-...se/8n0422893n/
    https://www.eeuroparts.com/Parts/870...se-1J1422891F/
    https://www.parts.com/media/images/o.../1/1370205.gif

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2019
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    157
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    4
    rozumiem, bardziej skomplikowane niż myślałem, to teraz ta druga część pytania, czy uważasz że uda mi się ujechać na tym 120km nie uszkadzając przy tym innych rzeczy, pompy lub tej chłodnicy??
    Dziekuje za odpowiedz!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    albo mam jeszcze lepszy pomysł! czy mogę odłączyć pompe? ona jest jakoś typowo mchaniczna, czy może elektronika jakaś jest, może jakiś bezpiecznik wystarczy wypiąć, wtedy mógłbym spokojnie auto do domu na kanał zaprowadzić było by mniej problemu

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez Patryk8N0 Zobacz posta
    rozumiem, bardziej skomplikowane niż myślałem, to teraz ta druga część pytania, czy uważasz że uda mi się ujechać na tym 120km nie uszkadzając przy tym innych rzeczy, pompy lub tej chłodnicy??
    Dziekuje za odpowiedz!
    Witam.
    Zalej płyn w zbiorniczku, odpal auto, pokręć kierownicą w prawo i w lewo i zobaczy czy cieknie czy tylko kapie.
    Jak kapie, to objedziesz, jak leje dość mocno, to już nie.
    Przy braku płynu kierowniczego, kierownica będzie się lekko zacinać (zwłaszcza po zakrętach) a także będzie słychać odgłos pompy wspomagania.
    Zatrzymujesz się, dolewasz płyn i jazda dalej. Pompy w tym wypadku nie zatrzesz, choćbyś dolewał co 40-50km.
    Pozdrawiam.
    P/S
    Pompa jest na pasku wielorowkowym, więc jej nie wyłączysz (nawet zrzucając pasek nie będziesz miał klimy i ładowania.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 10-06-2019 o 19:08

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2019
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    157
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    4
    dzięki wielkie! tak spróbuje zrobić zobaczymy jak sie sprawa rozwinie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •