Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 19 z 19

Wątek: Chiptuning- Śląskie

  1. #16
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Częściowo da się dopalić dość świeży nagar wysokimi temperaturami. Nawet samo wodorowanie polega na zwiększeniu temperatury, choć tam mowa chyba o 110 na pół godziny do dwóch godzin. Jeżeli ktoś nie chce robić czyszczenia mechanicznego, które kosztuje bardzo dużo, to długa przejażdżka na wysokich obrotach wystarczy.
    Niestety nie odpowiedziałeś na moje pytanie o usunięcie nagaru poprzez jazdę na wysokich obrotach.
    Wiem dlaczego. Bo na to pytanie rzeczowa odpowiedź nie istnieje.
    Proponuję dwie rzeczy.
    1 Dowiedzieć się jak i dlaczego powstaje nagar.
    Można to zagadnienie rozwinąć o metody zapobiegania powstawania tego niekorzystnego zjawiska, a także o metody skutecznego usuwania nagaru.
    Wtedy dopiero można sugerować sensowne rozwiązania, które sprawią, że silniki z wtryskiem bezpośrednim będą miały czyste układy dolotowe.
    2 Zakończyć OT, bo temat wątku traktuje o czymś innym.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  2. #17

    Dołączył
    May 2019
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    286
    Rocznik
    2010
    Kolor
    Szary
    Posty
    17
    Oznaczenie mojego silnika to bodajże CESA. Nie wiem dokładnie jak to sprawdzić czy to ea888 da sie sprawdzić to oznaczenie w samochodzie czy coś? Jest to silnik 2.0 z moca 211km i 350nm. Wyczytałem w internecie o tym EA888, że jest możliwa wymiana tłoków co skutkuje kosztem 15tys zł. Tylko, że tam pisali, że ten silnik potrafi brać 1,5l na 1000km, a aż tyle mój nie bierze. Czytałem tematy odnośnie poboru oleju silnikowego w 2.0tfsi i sam nie wiem co myśleć. Jedni piszą, że 0,5l na 1000km to w porządku inni zaś mówią, że producent deklaruje nawet 1l na 1000km, a jeszcze ktoś napisał, że silniki poliftowe(czyli wydaje mi się, że taki mam bo auto z 2010r.) nie powinny go brać praktycznie wcale i że zostało to poprawione. Teraz tylko pytanie czy "zwykły" mechanik będzie w stanie rozwiązać ten problem olejowy czy trzeba auto oddać do jakiegoś specjalisty.

  3. #18
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Smeef, już wcześniej pisałem, że masz EA888. Masz niestety niezbyt udany silnik.
    Zanim zaczniesz bawić się w tuning, zadbaj, by mieć zdrowe auto.
    Gdybyś decydował się na wymianę tłoków i pierścieni, to warto rozważyć opcję kutych części.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #19

    Dołączył
    May 2019
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    286
    Rocznik
    2010
    Kolor
    Szary
    Posty
    17
    Wcześniej napisałeś zdanie czy mam silnik ea888 ze znakiem zapytania stąd moje pytania. Wiem wiem dlatego też nie bawiłem się w żadne podnoszenie mocy ze względu na ten problem. Dzięki za pomoc i odpowiedzi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •