Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 55

Wątek: Audi TT Coupe by Dawson

  1. #1
    Awatar Dawson
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    193
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LY7W
    Posty
    73

    Audi TT Coupe by Dawson

    Cześć wszystkim jeszcze raz!

    Po krótkich poszukiwaniach TTtki udało się zakupić siódmy oglądany egzemplarz. Mimo moich zarzekań że „nie pojadę oglądać samochodu dalej niż 100km”, trzeba było się po niego wybrać ponad 300km ze śląska, ale najważniejsze że jest.

    Moje kryteria przy szukaniu samochodu:
    -Ksenon - JEST,
    -Minimum 2002 rok - JEST,
    -Quattro - Odpuściłem,
    -Raczej szukałem mocy 180km - JEST,
    -Czarne wnętrze - JEST,
    -Dobry stan techniczny - oczywiście było to zależne od ceny, w końcu nie kupowałem nowego samochodu - JEST… ale nie idealny,
    -Stan blacharsko- lakierniczy… no i tu był największy problem. Chciałem aby samochód miał oryginalną powłokę lakierniczą na wszystkich elementach konstrukcyjnych, podłużnicach, progach, fartuchach, dachu, słupkach i tylnych błotnikach. Elementy wymienne nie grały już tak dużej wagi jeżeli chodzi o oryginalność lakieru - ZALICZONE,
    -Budżet do ok. 18-21 tyś zł - BYŁ .

    Wiele osób pewnie samochód kojarzy, ponieważ jest już w klubie od ponad czterech lat. Wszystko wskazuje na to, że nadal w nim pozostanie, no chyba że któryś z adminów mnie wyrzuci

    Do sedna:

    Audi TT 1.8T AUQ 2003r - FWD

    Przebieg w dniu zakupu 218107km

    Wyposażenie oryginalne oprócz standardowego:
    -Ksenonowe reflektory,
    -Tapicerka Alcantara kolor Soul,
    -Podgrzewane przednie fotele,
    -Duży FIS,
    -Radio Concert II,
    -Aluminiowe koła 17’’.

    Wyposażenie dodane i modyfikacje:
    -Lotka R32,
    -Dyfuzor S-Line,
    -Zawieszenie sportowe Bilstein (jeszcze nie wiem jakie dokładnie),
    -Cyfrowa zmieniarka z Bluetooth,
    -Czujniki parkowania,
    -Oświetlenie LED wnętrza i,tablicy rejestracyjnej,
    -Dystanse HR 20mm i 25mm,
    -Kierownica obszyta skórą perforowaną z biało- czerwonymi przeszyciami i emblematem S-Line,
    -Czarny emblemat na atrapie,
    -Felgi pomalowane na czarno,
    -Program 193km (1bar).

    Po zakupie w ostatnią sobotę powrót do domu odbył się bez problemów, pierwsze 350 km zrobione w miarę spokojnie. Na duży plus spalanie które wynosiło w trasie przy jeździe średnio 120km/h tylko 7L/100km.

    W środę oddałem samochód do warsztatu naszego klubowego kolegi GracjanTT czyli GB-Performance na dokładny przegląd po zakupowy.

    -Olej Ravenol VST 5w40,
    -Filtr oleju,
    -Filtr powietrza,
    -Filtr kabinowy,
    -Logi dynamiczne,
    -Diagnostyka.

    Wyszło do zrobienia:
    -Delikatne cofanie zapłonu powyżej 5tyś obrotów - (3 stopnie?) (świece lub cewki),
    -Zapocenie skrzyni biegów - to już widziałem przy oględzinach i jest to chyba najbardziej kosztowna usterka,
    -Zapocenie przy napinaczu łańcuszka,
    -Kończący się katalizator - fajnie że jeszcze jest.


    Dodatkowo wczoraj samochód został dokładnie umyty ponieważ poprzedni właściciel troszeczkę go zaniedbał kosmetycznie. Po myciu efekt był o wiele lepszy niż oczekiwałem

    Moje plany:

    -W pierwszej kolejności to zakup prawej listwy progowej i naprawa lub wymiana prawego przedniego błotnika. Ruda pojawiła się na ich styku. Akurat są to elementy które były już wcześniej malowane,
    -Usunięcie zdiagnozowanych wyżej usterek,
    -Naprawa parującego reflektora prawego,
    -Zakup kół 18’’ na lato a obecne koła przeznaczyć na sezon zimowy,
    -Ulepszenie Car Audio - pozostanie przy oryginalnym radiu.

    Trochę się rozpisałem, jeżeli ktoś dotrwał do tego miejsca to bardzo mnie cieszy ten fakt Wszystkie przeprowadzone modyfikacje i naprawy będę się starał na bierząco wrzucać.
    Dodam tylko tyle ze TTtki będę używał jako daily car z przebiegami +/- 10-12tkm rocznie.

    Na koniec mała galeria










    Pozdrawiam Dawson

  2. #2
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Fajnie, że auto zostało w klubie, co do zawieszenia to jest to B12 tylko nie pamietam czy pro-kit (czarne sprężyny) czy sportline (czerwone sprężyny).

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    fajna sztuka i to po sąsiedzku

  4. #4
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    w okolicy masz wielu klubowiczów którzy na pewno pomogą od szczelności układów, analizy Vag-iem po korekty lakierów i detailing tak więc zachęcam do kontaktu dobrze że TT zostało w klubie ale nie ma co ukrywać że zazwyczaj tak to jest że co ciekawsze sztuki zostają w klubie i wśród prawdziwych pasjonatów TT

  5. #5
    Awatar Dawson
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    193
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LY7W
    Posty
    73
    Hejka przy niedzieli!

    Minęły już 2,5 miesiąca odkąd użytkuje TTtkę więc trzeba by coś napisać

    Przebiegu dużego nie zrobiłem, trochę ponad 2 tysiące kilometrów. Ale u mnie to tak jest, że robię tylko 800km miesięcznie. Z AuTTka jestem zadowolony- nie zawiodło, ale staram się też o nie dbać.

    Usuniętych zostało kilka eksploatacyjnych detali które wyszły podczas użytkowania oraz kilka profilaktycznie:
    -Łożyskowania amortyzatorów przód
    -Tylne mocowanie silnika
    -Komplet świec zapłonowych
    -Wyczyszczona przepustnica
    -Wyczyszczony przepływomierz

    Dodatkowo wymieniłem również żarówki pozycyjne bo obie już były przepalone. Powiem Wam że pierwszy raz spotkałem się z taką żarówką H6W. Wydaje mi się że klapka jednego reflektora była wcześniej źle założona i dlatego on parował, ale czekam na jakieś ulewy wtedy się okaże.

    Z gadżetów wpadł dedykowany uchwyt na telefon do 8N z firmy RoundMount. Wreszcie jest pod ręką.

    Kaba dzięki za info, które sprężyny by nie były to jest, TWARDO. Ale zawieszenia nie mam zamiaru zmieniać i zostaje

    Cieszę się za Wam się też moja sztuka podoba Co do detaillingu to chcę w najbliższym czasie położyć na samochód Fusso Coat 12. Efektem napewno się na forum podzielę.




    Pozdrawiam Dawson

  6. #6
    Awatar Dawson
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    193
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LY7W
    Posty
    73
    Kochany pamiętniczku,
    nasz związek z TTtką układa się całkiem dobrze. Ze względu na fakt ze jest ona już dojrzała, to zaczęła lekko popuszczać pod siebie. Myślałem o zakupie Tena Pants ale pojechałem najpierw do doktora...

    Dobra teraz już na poważnie.
    25.09.2019r na liczniku 221.800km czyli 3700km od zakupu.

    Ostatnio zauważyłem ubytki płynu chłodniczego. Z tylu głowy już mnie dręczyło, czy to czasem nie uszkodzona UPG. Na szczęście okazało się ze płyn wydostaje się z czujnika temperatury cieczy chłodzącej. Założyłem nowy oring, próba ciśnieniowa i cum shot Winna była zawleczka która miała już dość. Plastikową zawleczkę zastąpiłem metalową aby już nie było problemu a taka tylko była pod ręką. Próba ciśnieniowa 1bar przed 10minut i wszystko OK.




    Dodatkowo przygotowując się do zimy, zakupiłem nowy komplecik ogumienia naszego rodzimego producenta, który jako tanią siłę roboczą wykorzystał sąsiadów zza zachodniej granicy - Made in Germany.


    Wykonałem jeszcze test akumulatora. Wyszło 69% kondycji. Tak, że „jeździć, obserwować”

    14.10.2019r

    Piękny, chłodny poranek. Idąc do fury moją uwagę zwróciło złożone w drugą stronę lusterko. Po podejściu bliżej ujrzałem to co Wy na zdjęciach - cały bok przerysowany. Jak to zobaczyłem to kolana mi się ugięły. Na szczęście sprawczyni zostawiła kartkę za szybą.
    TTtka stała zaparkowana wzdłuż ulicy, Pani kierującej seicento urwał się drążek kierowniczy i przejechała cały mój lewy bok: tylny zderzak, tylny błotnik, listwa progowa, drzwi lewe, lusterko lewe, błotnik przedni lewy, dwie lewe felgi, pęknięty dekielek, rozcięta opona.
    Uszkodzenie nie duże, ale rozległe.
    W chwili obecnej trwa walka o wyegzekwowanie godziwego odszkodowania aby samochód doprowadzić do stanu z przed szkody.
    Co dalej nastąpi, napewno będę informował.




    Pozdrawiam Dawson

  7. #7
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Wyrazy współczucia z powodu "obcierki". Dobrze, że sprawczyni zachowała się honorowo i zostawiła kartkę. Walcz z ubezpieczycielem, ale patrząc po ilości uszkodzonych elementów może wyjść nawet szkoda całkowita. Wcześniej jak mi gość obtarł tylko lewe przednie nadkole i felgi to wyszło ponad 3000zł...

  8. #8
    Awatar Dawson
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    193
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LY7W
    Posty
    73
    Gdyby ktoś się zastanawiał czy komplet opon zmieści się do bagażnika TT to odpowiedź brzmi: TAK


  9. #9
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Dawson Zobacz posta
    Gdyby ktoś się zastanawiał czy komplet opon zmieści się do bagażnika TT to odpowiedź brzmi: TAK

    Sprostowanie: nie do bagażnika, a do samochodu.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cztery R18 tez wchodza jak cos!

  11. #11
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Tak wchodza z oponami nawet, z lekka tetris jest i trzeba uwazac na klape bagaznika aaa i pasazer w sensie kolo troche przeszkadza przy zmianie biegow

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  12. #12
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    Tak wchodza z oponami nawet, z lekka tetris jest i trzeba uwazac na klape bagaznika aaa i pasazer w sensie kolo troche przeszkadza przy zmianie biegow

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Tetris to był jak na zlot na Mazurach wpakowałem dwa rowery do TT kto był to pamięta

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  13. #13
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Szacun

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  14. #14
    Awatar Dawson
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    193
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LY7W
    Posty
    73
    Coś się dzieje...

    https://drive.google.com/drive/folde...j1gzlGAumEXnwq


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  15. #15
    Awatar Dawson
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    193
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LY7W
    Posty
    73
    Siemanko,

    TT już naprawiona po obcierce. Listwa progowa wpadła oczywiście nowa z ASO.

    Ponadto poprawiony został montaż akcesoryjnych czujników parkowania, polakierowany prawy błotnik przedni i listwa progowa ponieważ był tam mały wykwit rudawego kwiatuszka.

    Po postoju u lakiernika niestety akumulator odmówił posłuszeństwa, wiec szybka wizyta w IC i wpadła nowa Varta 60ah.
    1283172d-b323-4d83-9659-f8dd8c241bd8.jpg

    Wcześniej nie było okazji napisać ale jeszcze pod koniec 2019 roku autko odwiedziło GB-Performance celem:
    - wymiany kompletnych drążków kierowniczych z osłonami,
    - wymiany łączników stabilizatora,
    - dezaktywacji układu SAI (rano zdarzało mu się wydawać dziwny dźwięk),
    - dezaktywacja drugiej sondy lambda


    Z okazji Walentynek TiTek dostał mały prezent w postaci letniego kompletu aluminiowych kół 18” oryginalnych s-line.
    Obecnie pojechały na kompleksową regenerację, ale już w kwietniu wylecą na autko Efektem napewno się pochwale i wydam opinię czy warsztat od regeneracji polecam, czy też nie
    IMG_1340.jpg

    Dodatkowo oprócz 98 oktanowej karmy, którą zawsze karmię TTtkę dostała profilaktycznie witaminy w postaci dodatku Archoil.
    IMG_1376.jpg

    W tym lub przyszłym tygodniu, na audi powędruje drugi raz wosk Fusso Coat 12. Wtedy postaram się zrobić lepszą sesje zdjęciową.

    Pozdrawiam Dawson!


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •