Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Koniec modelu

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121

    Koniec modelu

    Jeszcze niedawno pisałem o planach wprowadzenia drugiej pary drzwi do TT ale jest szansa, że do tego nie dojdzie
    https://motoryzacja.interia.pl/wiado...tt,nId,3007656

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    ... niestety.

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Wrocław-Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Min. Grey
    Posty
    84
    Nóż w serce

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Spieszmy sie kochac motoryzacje póki jeszcze ona istnieje.

  5. #5
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Spieszmy sie kochac motoryzacje póki jeszcze ona istnieje.
    Tak, oj tak, spieszmy się. Wnukom będzie trzeba opowiadać o samochodach, bo będą jedynie znać "elektrochody" i może jeszcze "elektroloty", a zamiast tankowców "elektrowce". Zamiast stacji benzynowych - "słupki z prądem", ciekawe czy będzie prądziwo o elektranach "95", "98", "100 super power"? Zamiast zapachu benzyny podczas tankowania (bo będzie tylko ładowanie), smród przypalonej izolacji z wtyczki "wszyscy mechanicy, to jednak elektrycy!". Jestem poważnie zaniepokojony
    Ostatnio edytowane przez Fazer ; 25-05-2019 o 11:55

  6. #6
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Od jakiegoś czasu często bywam na różnych spotach motoryzacyjnych i innych wydarzeniach i całkiem logiczne jest jak dla mnie podejście ogromnej części najmłodszego pokolenia do samochodów a konkretnie "Mustang z lat 68-70 to złom który nie jeździ i nie powinien się poruszać po drodze w ogóle, nie godne uwagi. Nowa Tesla czy najnowszy Mustang ooo to już super jest". Takie samo podejście jest w stosunku do innych aut czy to do TT stare a nowe (starego praktycznie nigdy na oczy nie widzieli a nowe to co innego bo widuje się je na drodze, taką odpowiedź uzyskałem od chłopaka z dziewczyną na pytanie czy widział kiedyś na żywo TT 8n gdy oglądał nową wersję) czy nawet przykład Mercedes 560sec czy Hondy CRX/NSX itd. Wszystkie te informację które tutaj przytaczam są z rozmów z młodymi ludźmi na spotach i niestety jest to spora większość ludzi. Motoryzacja raczej się nie kończy a informacja że nasze TT np. nie będzie już kontynuowane tylko mnie cieszy tak na prawdę bo finalnie stanie się jeszcze bardziej wyjątkowym pojazdem z ogromnym kawałkiem historii.

  7. #7
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Już od pewnego czasu chodzą słuchy, że TT zastąpi jakieś 4 drzwiowe coś podobne do TT. Teraz wychodzi, że w ogóle linia TT wypada z gamy Szkoda, czasy TT-rs i R8 dobiegają końca Generalnie tak jak marka Audi mi się podoba, to kolejne modele bardziej przypominają jeżdżące tablety...

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Pamiętajcie, że jako sympatycy modelu mamy ciut wypaczony obraz tego auta. MKI było czymś zupełnie nowym, rewolucyjnym. Początkowo przyjęte z dystansem odniosło zamierzony sukces. MKII moim zdaniem najbardziej trafiony model TT to już przełomom w tym modelu ale rozpisywać się nie będę, każdy wie o co chodzi :P. I MKIII to podrasowane dosyć awaryjnymi gadżetami MKII do tego drogie, nie widzę by cieszyło się jakimś dużym zainteresowaniem zarówno na ulicy jak i w mediach. Na moje oko tego auta zwyczajnie nie ma. Może ktoś przeliczył, pomyślał i ... do kosza.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Mnie to akurat cieszy Zakończenie tego modelu będzie działać tylko na plus dla posiadaczy. AuTTa są ikoną i powoli będą określane jako kultowe, a co za tym idzie, zwiększy się ich wartość

    Z drugiej strony, trochę no szkoda, ale Audi E-Tron GT zapowiada się trochę jako młodszy braciszek TT i R8
    I na deser - co jakiś czas wychodzą fajne wersje starych aut, np nowy Mustang Bullitt - https://www.ford.pl/osobowe/mustang/...ustang-bullitt
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  10. #10
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    I MKIII to podrasowane dosyć awaryjnymi gadżetami MKII do tego drogie, nie widzę by cieszyło się jakimś dużym zainteresowaniem zarówno na ulicy jak i w mediach. Na moje oko tego auta zwyczajnie nie ma. Może ktoś przeliczył, pomyślał i ... do kosza.
    Z tym się w 100% zgodzę. Osobiście nie zamierzam przesiadki w przyszłości na mk3, to auto jakoś do mnie nie przemawia. I podobnie wiele osób może mieć, bo faktycznie mk3 nie jest jakimś mega popularnym coupe, przynajmniej w Polsce. Tutaj na forum też nie widzimy żadnej przesiadki forumowiczów z mk1, mk2 na mk3.

  11. #11

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta
    Z tym się w 100% zgodzę. Osobiście nie zamierzam przesiadki w przyszłości na mk3, to auto jakoś do mnie nie przemawia. I podobnie wiele osób może mieć, bo faktycznie mk3 nie jest jakimś mega popularnym coupe, przynajmniej w Polsce. Tutaj na forum też nie widzimy żadnej przesiadki forumowiczów z mk1, mk2 na mk3.
    Widać to też w trendzie "następny" samochód. Spora część forumowiczów chciałaby samochód z obłymi kształtami, a nie kanciaste, wyciągnięte spod linijki. TT mk1 i mk2 oraz R8 mk1 są autami specyficznymi, łamiącymi w dużej mierze ogólną stylistykę audi. Kiedy to już TT mk3 i R8 mk2 noszą na sobie sporo z całej palety audi. Przestały być autami wyjątkowymi, wyróżniającymi się. Co prawda R8 mk2 wciąż jest autem wyjątkowym, niemniej jednak kiedy obok siebie stanie mk1 i mk2, to ja bym poszedł w stronę mk1, na żywo wyglada świetnie.

  12. #12

    Dołączył
    Nov 2020
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    100
    Rocznik
    87
    Kolor
    czarny
    Posty
    26
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Spieszmy sie kochac motoryzacje póki jeszcze ona istnieje.
    To motto z każdym rokiem staje się przerażająco coraz bardziej aktualne...
    Ostatnio edytowane przez _kris ; 26-01-2024 o 21:18 Powód: Reklama

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •