Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Sprzęgło wpadło mi w podłogę - wysprzęglik?

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209

    Sprzęgło wpadło mi w podłogę - wysprzęglik?

    Panowie,

    Dziś nagle bez ostrzeżenia sprzęgło wpadło mi do końca i po jeździe...
    Można pedał ręcznie podnieść do góry, ale przy ponownym wciśnięciu biegu wrzucić się nie da.

    Co to może być? Plamy żadnej nie ma, hamulec działa prawidłowo.
    Miał ktoś taką historię?
    Będzie drogo...?

  2. #2
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez TomaszM Zobacz posta
    Panowie,

    Dziś nagle bez ostrzeżenia sprzęgło wpadło mi do końca i po jeździe...
    Można pedał ręcznie podnieść do góry, ale przy ponownym wciśnięciu biegu wrzucić się nie da.

    Co to może być? Plamy żadnej nie ma, hamulec działa prawidłowo.
    Miał ktoś taką historię?
    Będzie drogo...?
    To jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że wysprzęglik (identyczne objawy). Zapraszam do mojego tematu https://www.klubtt.pl/showthread.php...wa-ośka/page8 post nr 110
    W moim przypadku zrobiłem całe sprzęgło, bo i tak było już "na wykończeniu", lecz wysprzęglik okazał się szybszy i pierwszy "dotarł do mety"
    Z rzeczy, które możesz wykorzystać przy zakupie nowego wysprzęglika - zwróć uwagę na długość "wodzika" (dłuższy-krótszy, w moim przypadku Bosch był za krótki). Jeżeli masz silnik AUQ, to jest duża szansa, iż potrzebujesz taki sam jak w mojej "Ośce" (nie pamiętam niestety oznaczenia skrzyni). Pozdrawiam.

  3. #3
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    .... albo pekl pedal sprzegla i wysprzeglik wylazl przez pedal.. sprawdz w moim temacie, temat przerabialem u siebie. Poloz sie pod deske i zobacz czy mocowanie wysprzeglika jest na swoim miejscu, jesli zobaczysz kulke wodzika przechodzaca na wylot to juz wiesz ze musisz pospawac pedal i smigac dalej

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez Fazer Zobacz posta
    To jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że wysprzęglik (identyczne objawy). Zapraszam do mojego tematu https://www.klubtt.pl/showthread.php...wa-ośka/page8 post nr 110
    W moim przypadku zrobiłem całe sprzęgło, bo i tak było już "na wykończeniu", lecz wysprzęglik okazał się szybszy i pierwszy "dotarł do mety"
    Z rzeczy, które możesz wykorzystać przy zakupie nowego wysprzęglika - zwróć uwagę na długość "wodzika" (dłuższy-krótszy, w moim przypadku Bosch był za krótki). Jeżeli masz silnik AUQ, to jest duża szansa, iż potrzebujesz taki sam jak w mojej "Ośce" (nie pamiętam niestety oznaczenia skrzyni). Pozdrawiam.
    Auto w warsztacie...
    Wstępna diagnoza - wysprzęglik. Mam rzeczywiście AUQ, podobno da się to zrobić od góry bez demontażu skrzyni. Dzięki za podpowiedź.

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Samochód zreperowany.
    Wysprzęglik i pompa sprzęgła. Dostęp do wysprzęglika z góry dobry. Pompa wymagała demontażu pedału.
    Ostatnio edytowane przez TomaszM ; 22-05-2019 o 17:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •