Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 40

Wątek: Ciekawy wielofunkcyjny "wskaznik "

  1. #16

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    Za kit do samodzielnego montażu - 166.38 funtów brutto plus ok. 20 dostawa.
    Przy zamówieniu decydujesz czy kólko - płytka dla wyświetlacza ma być alu, czy karbon.
    Jedną z tych opcji masz w cenie jw.

    Jeżeli chcesz dodatkową płytkę- kółko dopłacasz 10 funtów.

    xylo----

    wrzucę zdjątka jutro.

    Pzdr,

  2. #17
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No tak ale zastanawia mnie jedna rzecz jak przez OBD 2 urządzenie dokonuje pomiaru mocy i momentu przecierz nasze ECU nie ma zaprogramowanej tej funkcji jak np w BMW M5, przelicza daoładowanie ilość paliwa i powietrza bo gdyby można w jakiś sposób zbierać te dane na VAGA to nie jeżdzili byśmy na hamownie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #18
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Racja , ECU nie ma oprogramowania aby sobie to przeliczyc ale z danych jakie widzi ECU mozna to zrobic za pomoca napisanego w tym celu oprogramowania
    Oczywiscie pomiar mocy wykonany w taki sposob nie jest bardzo dokladny i miarodajny jednak swietnie moze nadawac sie do badania przyrostow po modyfikacjach ..
    Zreszta na rynku od dawna sa ' kieszonkowe " hamownie jak np g-tech a jednak jak do tej pory nic nie mierzy dokladniej jak klasyczna hamownia ...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Racja , ECU nie ma oprogramowania aby sobie to przeliczyc ale z danych jakie widzi ECU mozna to zrobic za pomoca napisanego w tym celu oprogramowania
    Oczywiscie pomiar mocy wykonany w taki sposob nie jest bardzo dokladny i miarodajny jednak swietnie moze nadawac sie do badania przyrostow po modyfikacjach ..
    Zreszta na rynku od dawna sa ' kieszonkowe " hamownie jak np g-tech a jednak jak do tej pory nic nie mierzy dokladniej jak klasyczna hamownia ...


    Pozdrawiam
    Ostatnio coraz mocniej przyglądam się temu wynalazkowi i dochodzą do wniosku że jet to niezbędna rzecz w tuningowanym aucie, powiedz mi Artur jak przelicza ono temp oleju, skoro w 1.8T nie ma takiego parametru, to że zbiera to z ECU jest jasne, tylko z jakich czujników przelicza olej, bo nie jestem w stanie tego zrozumieć.
    Tu jest film co potrafi warto obejrzeć cały.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 25-09-2012 o 13:15
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Temperatura oleju nie jest pobierana z ECU silnika, tylko z licznika (17-instrument cluster) można ją odczytać w VAG-u w bloku 50.

  6. #21
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Chciałeś powiedzieć czujnika nie licznika czy w 1.8T jest czujnik temp oleju?
    Ja myślę że jest jednak pobierana z ECU pośrednio z czujnika przez Ecu do urządzenia.
    W zasadzie zastanawiam się czy na blacie wywali ostrzeżenie o przegrzanym oleju? no i jak ecu korzysta z tych danych, czy na ich podstawie koryguje mapy.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 25-09-2012 o 13:22
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #22
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    To jest tak, że w roczniku modelowym powyżej 2001 jest fizycznie czujnik temperatury oleju. Podłączony jest on do zespołu licznika, z licznika zaś po CAN-ie wędruje do ECU. Z tego co wiem, w ECU jest tylko zmienna VMAXTOL, która ogranicza Vmax w zależności od temperatury oleju. Inne mapy nie są modyfikowane.

  8. #23
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Powyżej to znaczy 2002 czy włącznie z 2001 w AUQ powinien być ten czujnik, masz jakieś info??
    W zasadzie sprawdzę vagiem.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #24
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    U mnie z 2001, silnik BAM czujnik ten jest.

  10. #25
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No to w AUQ też będzie to odpowiednik BAM, tylko słabszy brat he he.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #26
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jet tak jak olo pisze , temperaturę oleju można widzieć Vagiem ale właśnie logują się w licznik , pisałem Ci o tym już jakiś czas temu
    Dodałbym jedynie że temp oleju jest jeszcze wykorzystywana w mapach korekcji wyprzedzenia zapłonu .

    Zuczek , sprawdź albo Vagiem czy masz ten czujnik albo zobacz na miskę olejową od spodu , powinien być na samym spodzie miski bardziej od strony kierowcy . W zasadzie poza temperaturą mierzy on też poziom oleju ..

    Wskaźnik którego dotyczy wątek faktycznie jest przydatny ale i tak trzeba mieć osobny wskaźnik doładowania ( bo ten czyta z MAP - sensora , czyli limitowany odczyt i brak podciśnienia ) i jeszcze ze 2 wskaźniki jeśli jesteś bardziej wymagający












    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #27
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no dobra masz na myśli Arttur takie coś co jest wkręcone w dół misy i idzie do tego wtyczka. Bo moje auto to niby apx ale mam kompa od nowszej wersji na sondzie szerokopasmowej. Czy faktycznie na vag na kanale 50 będzie podana temp oleju? jeżeli tak to bym sobie porównał z temp oleju przy filtrze i sprawdził czy wskazania AG się sprawdzają...może to mały OT ale rozmawiamy także o funkcjach tego zegara bo jeżeli jakieś starsze 1.8t niby nie ma odczytu z temp oleju to takie "cudeńko" jak z linka też nie będzie miało odczytu...


    W takim razie mam kolejne pytanie. Czy jeżeli jest ten czujnik temp oleju i olej dojdzie do 130 stopni to wywali kontrolkę na fis? Czy jedynie może ona się pojawić gdy ciśnienie oleju spadnie i czujnik wykryje spadek ciśnienia....

  13. #28
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak chodzi o ten czujnik wkręcany w dół misy trzema śrubkami .
    Na Vagu owszem ale wchodzisz w [17 - Instruments ] a nie w [01 - Engine ] więc podejrzewam ze zmiana ECU nic tu nie da jeśli nie ma czujnika w misce .

    Wiem że na pewno pali się kontrolka odnośnie za niskiego poziomu oleju , nie jestem pewien co do temperatury natomiast od ciśnienia oleju jest inny czujnik i ten znajduje się nad filtrem oleju .


    Oczywiście ten wskaźnik bierze info z czujników obecnych w aucie i jeśli nie ma czujnika temp oleju to i tej funkcji nie będzie podobnie z doładowaniem w starszych 1.8T które nie miały MAP sensora ..









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #29
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    to takowy czujnik znajduje się , i szczerze to w we wszystkich TT jakie grzebałem to był ten czujnik, od środka wygląda on tak:
    http://imageshack.us/a/img407/9158/i...0911175830.jpg
    to przy okazji postaram się sprawdzić wskazania i porównać z tym co mam dołożone do auta ,bo ciekawi mnie jaka będzie rozbieżność...ogólnie ten patent ciekawa rzecz, a można logować albo monitorować przestawianie zapłonów? bo generalnie wszystkie czujniki co mam teraz w aucie mi wystarczają ale jak bym miał jeszcze monitoring przestawiania zapłonów to miałbym już zupełny komplet aby bezpiecznie minitorować pracę silnika. Bo wiadomo że co stacja to może być inne paliwo;/

  15. #30
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wiele 1.8T niema tego czujnika , ja też widziałem go we wszystkich znanych mi '' osobiście '' TT

    Jeśli chodzi o korektę wyprzedzenia zapłonu to można to monitorowa tym wskaźnikiem .

    W linku masz co to aktualnie to potrafi

    Race Diagnostics Ltd - Products








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  2. Ciekawy "projekt"
    Przez Antau w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 08:33
  3. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-05-2011, 08:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •