Zgadza się. Jeszcze go nie mam. Jest szansa, ze bedzie w tym tygodniu. Tak jak obiecałem wstawie info na ZTS. Zakup przemyślałem - oprócz bajeru, diagnozuje "w biegu" i to mnie właśnie kręci. All in one. Przykład- diagnoza padającej przepływki, doładowania
, faults. Nie potrzeba pieprzyć się z laptopem.
Szukam miejsca do montażu, bo raczej nie odpowiada mi wbudowaie wskaźnika do otworu wentylacji- nie podoba mi się taki sposób, a poza tym tracę wlot z klimy. Fakt, że jest ten wyświetlacz troszkę mały, przynajmniej tak wygląda to on line. Ale zobaczymy, może nie jest tak źle. Jest pewne wyjście, można przed nim zamontować odpowiednie szkło-plastik- powiększające, dostosowane do LCD. Wyjdzie w "praniu". Generalnie nie lubię ingerować w fabryczne rozwiązania (tutaj likwidacja kratki wlotu). To się później mniej, lub bardziej mści dzikimi wskazaniami błędów. Choć zastanawiam się (wiosna) nad montażem FMIC'a - tylko takiego, który jest dedykowany do 225Q. I tutaj pytanie - czy po montażu FMIC'a będę musiał coś zmieniać w ustawieniach (VAGcom)? Zastanawiam się też, jak pomierzyć, czy ten fmic mi się zmieści? Mam pełny optyczny tuning Rieger'a ( w tym zderzak przedni ) ? Nie chciałbym przycinać zderzaka od dołu. Jak nisko jest zawieszona jego dolna krawędź w stosunku do chłodnicy klimy?

Pozdrawiam,