Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wiatraki chłodnicy bez powodu( przegrzania) pracują długo po wyjściu z auta

  1. #1
    Awatar 4mario
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    264

    Wiatraki chłodnicy bez powodu( przegrzania) pracują długo po wyjściu z auta

    Mam kłopocik z TT Taty.
    Po uruchomieniu i wyłączeniu auta, oba wiatraki na chłodnicach chodzą ponad 5-7 minut i same przestają( chodzą po wyjęciu kluczyka i zamknięciu auta). I nagrzanie silnika nie ma żadnego znaczenia.
    Przekaźnik pod aku podmieniałem na sprawny, czujnik w chłodnicy też.
    Nie podmieniałem modułu komfortu( bo nie miałem pod ręką) ale on chyba nie ma wpływu na pracę po wyłączeniu stacyjki????
    TT 2000 1.8Q

    Jeszcze pytanie uzupełniające.
    Czy wyrobione styki stacyjki mogą „ trzymać” ( oczywiście prądowo)przekaźnik od wiatraków?
    Czy postojowy ( ten kiedy wyłączamy silnik, a np radio gra) ma połączenie z ze stykami przekaźnika wentylatorów chłodnicy?
    Bo wczoraj po zaparkowaniu wyjąłem kluczyk i zapaliły się światełka nad głową i nie mogłem ich wyłącznikami wyłączyć. ???? Dopiero jak włożyłem kluczyk jeszcze raz, przekręciłem na zapłon i cofnąłem, to zgasły... normalnie. Jakieś pomysły?
    ????

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Moduł komfortu jest odpowiedzialny za alarm, czujniki dozoru wnętrza, mikrostyki drzwi, klapy... itp, oświetlenie wnetrza, otwarcie zamków pilotem itd. - słowem od elektryki. Nie ma nic wspólnego z modułem wentylatorów, jeśli o to chodziło.

  3. #3
    Awatar 4mario
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    264
    Wiatraki załączają się od razu po przekręceniu kluczyka i działają po zamknięciu auta przez parę minut.

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Niech wypowiedza sie mechanicy, ja w swojej mk1 mialem tez przygode z wentylatorami ale u mnie winny byl modul wentylatorow pod aku- mialem oske. Uzywany tez cos swirowal i dopiero nowy, zapakowany załatwil sprawe.

  5. #5
    Awatar 4mario
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    264
    Ma ktoś schemat pod ręką? albo link do niego...

    Annubis Mam drugą TT pod ręką, i moduł podmieniłem na taki, który działa...
    Ostatnio edytowane przez 4mario ; 13-05-2019 o 23:35 Powód: hmmm...

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zrób test.
    Jak wyłaczysz auto i wyjmiesz kluczyk. Wiatraki pracują i wtedy odpinasz czujnik w chłodnicy , jesli przestają pracować to masz odpowiedź jeśli nie to odpinasz czujnik ciśnienia klimatyzacji.
    Z tego co mi wiadomo 1 bieg może pracować bez względu na zapłon. Załącza go bezpośrednio czujnik w chłodnicy bez względu na przekażnik pod podłuznica. 2 bieg potrzebuje zapłonu dlatego też musisz ustalić który bieg chodzi po wyłaczeniu kluczyka czy 1 czy 2...

  7. #7
    Awatar 4mario
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    264
    Chodzi pierwszy, ale oba wiatraki.
    Po rozpięciu czujnika chłodnicy chodzą. Czujnika klimy nie znalazłem... a oddałem na razie auto tacie. Może jak coś wymyślę...
    Jak zostawię przekręcony kluczyk, to po odpięciu i podpięciu klemy oba wiatraki chodzą. Załączają się po sekundzie... od podpięcia klemy.
    Może powalczę z czujnikiem klimy...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •