Mi mechanik co siedzi w Audi rekomendował Valvoline VR1 5W50. Jeżdżę na nim już dość długo, wymiany co 5-7k km. Sam Valvoline używam też w pozostałych autach i wszystkie chodzą na nim bardzo fajnie. Interwał wymiany co max 10k.
Większych różnic na porządnych olejach nie zobaczysz (kwestia dodatków i stanu silnika - im więcej dodatków czyszczących i im brudniejszy silnik tym szybciej olej będzie czarny, bo będzie wymywał nagar). Obecnie na czystym silniku olej tylko lekko brązowieje, wcześniej czerniał.
Ogólnie co do specyfikacji oleju to spełniać ma normę 502 00. Znaczy, że możesz brać też nowsze oleje spełniające wyższe normy, np. 503. Takie przynajmniej informacje można znaleźć w necie
Producent zaleca 5W30. Mi mechanik pracujący w ASO Audi (posiadacz S6 i wcześniej paru innych modeli audi, w tym TT oraz zajmujący się naprawom aut z 1.8t) zalecał lać 5W50.

Co do zmiany z minerala/półsyntetyka na syntetyka, to śmiało możesz to robić. Jeśli silnik jest w dobrym stanie, to nic się nie stanie. Przeprowadzałem ten zabieg w 2.0 Duratecu w Fordzie Focusie mk1. Przejście z półsyntetyka 10W40 na syntetyk 5W30 tylko polepszyło prace silnika. Pamiętać trzeba oczywiście o płukance