Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Świet(l)ny problem - Poprawka po mechaniku Januszu

  1. #1
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199

    Świet(l)ny problem - Poprawka po mechaniku Januszu

    Witajcie serdecznie.

    Ostatnio grzebiąc przy samochodzie odkryłem dość niefajną rzecz związaną z wiązkami tylnych lamp. Generalnie lampy działają bez problemu, ale jak widzę jakość tej fuszerki, to aż mnie telepie i muszę to poprawić, a sam nie potrafię zrozumieć dlaczego ktoś tak zrobił.

    Z tego co zdążyłem zauważyć, "modyfikacja" przez fachowca polegała na dodaniu dwóch przewodów między kostkami lamp. Połączył on pierwsze i ostatnie przewody obydwu lamp. Jedyna teoria jaka przychodzi mi do głowy, to to, że któraś lampa ma uszkodzoną wiązkę w którymś miejscu i musiało być zrobione takie obejście problemu..

    Ale postanowiłem, że spytam, bo wiem, że mamy tutaj sporo znawców jeśli chodzi o elektronikę w naszych auTTkach i może widzieli już coś podobnego.


    Stąd moja prośba.. Byłby ktoś w stanie dojść do tego o co w tym wszystkim chodzi? Lub dysponuje schematem złącz tylnych lamp? Żebym mógł sam to ogarnąć? Może będziesz gdzieś w etce itd? Szukam punktu zaczepienia




    Pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    z której strony masz światło wstecznego? może ktoś wrzucił lampy z anglika ?

  3. #3
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez Przemkat Zobacz posta
    z której strony masz światło wstecznego? może ktoś wrzucił lampy z anglika ?
    Z lewej, jeśli dobrze kojarzę.. Nigdy nie zwróciłem uwagi

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    to jak z lewej to masz odpowiedź bo w EU jest z prawej i przeciwmgielny z lewej jak ktoś wrzucł angole to musiał to przełożyc do wtyczek

  5. #5
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Dziękuję! Na 99% tak jest, bo inaczej moim zdaniem to nie miałoby żadnego sensu. Sprawdzę w wolnej chwili i dam znać Że mi to do głowy nie wpadło..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •