Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 30

Wątek: Jakie drugie auto do pochłaniania km - komfortowe do podróżowania ?

  1. #1
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162

    Jakie drugie auto do pochłaniania km - komfortowe do podróżowania ?

    Temat drugiego auta gnębi mnie już od ponad miesiąca. Ponieważ im dłużej mam swoją TTunie, tym bardziej jest mi jej żal wykorzystywać do przemieszczania się w dalsze trasy
    Tym bardziej że na obecnej glebie i fotelach recaro, jest to bardziej auto torowe, niż auto do pochłaniania km. edit: (jeszcze dodam że jak jadę po dziurach boli mnie to tak samo jak TTunie )
    Zamierzam w najbliższej przyszłości po podróżować trochę po Europie (zwłaszcza dół: Chorwacja, Albania, Bułgaria, Włochy itp)
    Więc tu się nasuwa niby proste pytanie: Jakie komfortowe auto kupić do pochłaniania km ? Audi A4 B6 lub B7 ? Diesel czy Benzyna ? Inna marka ? Nie musi być duże i rodzinne, byle wygodne
    Kwota jaka mógłbym przeznaczyć to maksymalnie 20 000 zł, ale wolałbym do 15 000 bo wiadome że w autko coś trzeba będzie na początku włożyć
    Ostatnio edytowane przez Mefi ; 01-05-2019 o 10:54

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    33
    B7 w tej kwocie dobrego nie kupisz a tym bardziej z jakims normalnym silnikiem. Na dalsze trasy najlepiej kup signuma/vectre c. Signum zazwyczaj w bardziej bogatym wypasazeniu i bardziej pakowny. Auoto bardzo wygodne (z tylu jedynie skoda superb ma chyba wiecej miesca dla pasazera). Silnik 1.9 150 bardzo dobra i trwala jednostka. Z benzyn 2.0t ale to ciezko znalezc tak samo jak 1.8t w b6/b7. Sam mam taka vectre 1.9 150km zrobilem nia juz 45 tys i zero awarii. Spalanie na poziomie 6l. W tej kwocie to bedzie najlepszy i najrozsadniejszy wybor.

  3. #3
    Awatar Nikosnikos
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    2.0T
    KM
    334
    Rocznik
    2009
    Kolor
    red TTS
    Posty
    124
    Też bym doradzał Vectrę (Signum do mnie tyłem nie przemawia). Jako były posiadacz dwóch Vectr B i jednej C oraz forumowicz vectrowy od 16 lat jakieś opinie mogłem już wypracować W podanym budżecie można śmiało szukać polifta w bardzo dobrym stanie. HB w OPC line moim zdaniem cały czas wygląda dobrze. A wyposażyć można to auto zupełnie nieadekwatnie do obiegowej opinii nt. opla - ja miałem nawet pamięć wstecznego lusterka wewnętrznego, co jest raczej sporym ewenementem w tej klasie aut. Podgrzewanie foteli i kanapy, wentylacja przodu, pamięć wszystkiego poza kierownicą, klimatronik 2-strefowy, czujniki przód i tył, navi, bixy - cóż więcej chcieć W poliftach najlepiej 2.0T (małym kosztem można zrobić 250KM) lub 1.9CDTI (unikać 3.0CDTI).
    Ostatnio edytowane przez Nikosnikos ; 01-05-2019 o 12:36

  4. #4
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Lexus IS 1 generacji to jeden z najlepszych wyborów - niezawodny, stosunkowo mocny, wygodny... Spala niemało, ale najczęściej większe spalanie - większa żywotność. Możesz też szukać BMW E46 (ale zajeżdżone), Audi A4 (zwróć uwagę na silniki), Mercedes C (chyba nic ciekawego), auta niższego segmentu (mało wygodne), wyższego (drogie w utrzymaniu), marek bardziej premium (drogie w utrzymaniu), marek budżetowych (mniejszy komfort). Nie polecę Phaetona tylko dlatego, że w razie awarii lub problemów, kasę dużą musisz wyłożyć. Musisz określić wymagania.
    Ps. Lexus IS 1 ma 2.0 (popularne), 3.0 (rzadsze, droższe, wytrzymalsze, tylko automat), sedan (popularne), kombi (na dzisiejszy standard longer hatchback, coś typu Renault Megane w kombi)
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    33
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Lexus IS 1 generacji to jeden z najlepszych wyborów - niezawodny, stosunkowo mocny, wygodny.
    Moj kolega kupil wlasnie takiego w tamtym tygodniu. Po jezdzie testowej powiem ze wrazenia srednie jak dla mnie z jazdy przy tym 2.0 150km. Swojej 1.9 150km na pewny bym nie zamienil pomijajac ze zbiera sie duzo lepiej ( tak wiem bo turbo) to i spalanie dwa razy mam mniejsze. No i kwestia wygladu choc wiadomo ze to zalezy od upodoban ale dla mnie vectra c gts tak jak pisze Nikosnikos w pakiecie OPC line to auta duzo bardziej ladniejsze i oczywiscie nowsze.

    Cytat Zamieszczone przez Nikosnikos Zobacz posta
    W poliftach najlepiej 2.0T (małym kosztem można zrobić 250KM) lub 1.9CDTI (unikać 3.0CDTI).
    Tylko znalezc polifta 2.0T w pakiecie opc line to jak szukanie zadbanej tt 224km quattro. Takich aut jak na lekarstwo i sprzedaja sie praktycznie po znajomosci. No i cena za 2.0t tez bedzie wyzsza. Najszybciej bedzie mozna znalezc 1.9 150km ktore rowniez jest swietnym silnikiem w przeciwienstwie do diesli 2.0 z grupy z VAG
    Ostatnio edytowane przez pkjack ; 01-05-2019 o 14:22

  6. #6
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162
    Bardzo wam dziękuję za pomoc

    Rzeczywiście ten Opel Vectra C mega,cena i wyposażenie.
    Rocznikowo też nie najgorzej 2007-2008. Jedynie wnętrze mnie trosze odstrasza, te oplowskie plastiki, ale wszystko można pod siebie zrobić no i oby nie rdzewiala

    Lexus zawsze mi się podobał, ale Vectra wydaje się rozsądnym wyborem.
    Już jedno nierosądne auto mam

    Silinik 1. 9 diesel 150 koni JTD rozsądny wybór

    I nawet coś ciekawego znalazłem rzut kamieniem od siebie https://www.otomoto.pl/oferta/opel-v...-ID6BSBgf.html.
    Ostatnio edytowane przez Mefi ; 01-05-2019 o 21:29

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    33
    Vectry maja bardzo dobre zabezpieczenie jesli chodzi o rdze. Ta co wrzuciles niestety bieda wyposazenie ma. Szukaj najlepiej z bixenonem z dosweitlaniem zakretow i ciemnymi lampami. Duzo lepiej wygladaja.

  8. #8
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    W tej kwocie za wiele nie kupisz, tak aby było, świeże i z małym przebiegiem. Moim wyborem w kwocie około 20000zł byłby Citroen C5 III (X7) z niezawodnym 2.0HDi(montowany w Ford, Volvo, Peugeot a nawet Mazda). Najlepiej z zawieszenie Hydroactiv(Comfort, Exclusive), ale jesli się boisz były wersję bez(Seduction - golas, Dynamique - to samo co Comfort ale bez hydro). W tej kwocie kupisz rocznik 2008/2009 z przebiegami około 200 tyś km. Znam ten model od początku produkcji, w miarę bezawaryjne auto(obecnie moim rodzice posiadają takie C5, ale 2.7 V6 HDi 208KM).

  9. #9
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    W tej kwocie za wiele nie kupisz, tak aby było, świeże i z małym przebiegiem. Moim wyborem w kwocie około 20000zł byłby Citroen C5 III (X7) z niezawodnym 2.0HDi(montowany w Ford, Volvo, Peugeot a nawet Mazda). Najlepiej z zawieszenie Hydroactiv(Comfort, Exclusive), ale jesli się boisz były wersję bez(Seduction - golas, Dynamique - to samo co Comfort ale bez hydro). W tej kwocie kupisz rocznik 2008/2009 z przebiegami około 200 tyś km. Znam ten model od początku produkcji, w miarę bezawaryjne auto(obecnie moim rodzice posiadają takie C5, ale 2.7 V6 HDi 208KM).
    Ten model w tych pieniądzach bym odpuścił z zawieszeniem hydro.

  10. #10
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    A ja bym się zastanowił na twoim miejscu nad !!uwaga!! Fiatem Bravo lub Punto, ewentualnie Alfa Romeo. Tak. Dobrze przeczytaliście, jest jednak tylko jeden warunek, musi to być diesel i albo 1.6 lub ewentualnie 1.9/2.0 JTDM. Silniki nie do zajechania jak się je użytkuje z głową, starsze palą około 6,5 litra w cięższych autach a obecnie u mnie 2.0JTDM 170hp w AR pali mi około 5.1-5.5 litra w mieście (Kato centrum/korki) a w trasie (cały czas pomiędzy 100-130km/h w górzystym terenie, czyli z śląska do okolic Krościenko nad Dunajcem) spalanie realne wyniosło 4.7 litra (jak ktoś nie dowierza to wiadomo mam program na telefonie który wylicza spalania dokładne od początku odkąd mam te auto i do TT też go używam, więc jak coś to screen mogę wrzucić). Dodatkowo jeździłem krótki czas Punto Evo i nie na pewno nie można narzekać na wygodę, jest serio dobrze, jako minus powiedziałbym że jest w nich słaba widoczność ale i tak lepsza jak w TT mk1 .
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 05-05-2019 o 18:07

  11. #11
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    Jakie drugie auto do pochłaniania km - komfortowe do podróżowania ?

    Ja mam focusa mk2 w benzynie i polecam.
    Pali trochę dużo, ale wszystko do niego jest tanie jak barszcz.
    Silnik się nie psuje (benzyna).
    I w tej cenie możesz znaleźć swiezy egzemplarz (w granicach 100k -150k nalotu jak dobrze poszukasz), należy jednak zwrócić uwagę czy ruda szmata nie zaczęła się panoszyć (bo lubi Fordy)- także lepiej szukać bezwypadkow.
    Wcześniej miałem mk1 i za okres 10lat ekspoloatacji (od 5 do 15 roku użytkowania) jedyne co pamietam to wyprzęglik za 700zl z robocizna i innym razem sprzęgło za 500zl z robocizna .
    Mk2 mam od 3lat i odpukać nic poza olejem w nim nie zmieniam, a nie sory tuleje wahacza zmieniałem (500zl)

    Dodam ze głównie żona nim jeździ, także wytrzymałe auto


    Pozdr
    Miki
    Ostatnio edytowane przez miki77 ; 05-05-2019 o 23:05

  12. #12

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    Mój dłogodystansowiec
    Polecam



    .
    .
    .
    .
    Żartowałem

  13. #13
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    Jakie drugie auto do pochłaniania km - komfortowe do podróżowania ?

    Ładne felgi, nie chcesz sprzedać?



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  14. #14
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez nox2k7 Zobacz posta
    Ten model w tych pieniądzach bym odpuścił z zawieszeniem hydro.
    Z doświadczenia(a w przypadku modeli francuskich z tym zawieszeniem je mam od strony mechanicznej) śmiało mogę zaryzykować stwierdzenie, że jest to bardzo dobre i trwałe zawieszenie, które znacznie mniej się zużywa niż odpowiednik na zwykłych amortyzatorach.

  15. #15
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jeśli ma być naprawdę komfortowo, to pomyśl o czymś takim:

    link_elpMlwNtMU8oEddEcbcaKyaZnywqalDk,w1200h627.jpg

    Duże koła doskonale sprawdzą się zarówno na polskich dziurawych drogach, jak i na drogach szybkiego ruchu.

    Można zainteresować się wersją dla kobiet, oraz mężczyzn, którzy mają kobiece gusta:

    eb0d0b088dd5d351db71f0c7c2b6aabc.jpg

    Jest też wersja ekonomiczna, więc każdy znajdzie coś dla siebie:

    depositphotos_43325067-stock-photo-old-fashioned-horse-drawn-covered.jpg

    Oczywiście moje propozycje to tylko luźne sugestie, ostateczny wybór należy do zainteresowanego.
    AUDI nie przestaje się kochać.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •