Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 30

Wątek: Jakie drugie auto do pochłaniania km - komfortowe do podróżowania ?

  1. #16
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    Z doświadczenia(a w przypadku modeli francuskich z tym zawieszeniem je mam od strony mechanicznej) śmiało mogę zaryzykować stwierdzenie, że jest to bardzo dobre i trwałe zawieszenie, które znacznie mniej się zużywa niż odpowiednik na zwykłych amortyzatorach.
    Ja nie neguję tego układu , bo jest on bardzo trwały i polecany . Odnoszę się do budżetu . C5 z hydro od 2008 r to nieporozumienie . Sam szukalem 2 miesiące temu w budżecie 25 tys tego modelu i się przerazilem że te auta aż tak zaniedbane były . Ostatecznie dołożyłem i kupiłem a4 B8

  2. #17
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    6 miesięcy temu kupiłem. Oryginalny przebieg 208 tyś km, polski salon, serwisowane tylko ASO + stos faktur. Cena 20500zł.

  3. #18
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    6 miesięcy temu kupiłem. Oryginalny przebieg 208 tyś km, polski salon, serwisowane tylko ASO + stos faktur. Cena 20500zł.
    Czyli jak ze wszystkim. Da się kupić, zależy na co się trafi.
    Mi po prostu trafiły się zajeżdżone egzemplarze.
    Swoją drogą, masz jakieś porównanie komfortu C5 vs audi ?

  4. #19
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Ogólnie komfort C5 jest dużo wyższy niż Audi A4, jakość wykonania Citroena ciut niższa niż Audi. Design francuza według mnie ciekawszy. Jak do tego dojdzie cena, to Citroen według mnie jest znacznie lepszym wyborem, łatwo o krajowy egzemplarz. Nawet Citroen reklamował jako C Funf ... konkurencja dla niemieckiej technologii.

  5. #20
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Powiedz mi jakie masz odczucia co do spasowania wnętrza w C5 ?
    Zasadniczo zawieszenie robi robotę, wiec nawet jak coś kiepsko poskładane to nie powinno piszczeć na polskich drogach, wkoncu drgania są tam dobrze tłumione, a jak to wygląda w praktyce ?

  6. #21
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    W praktyce przy obecnych 230 tyś nic nie trzeszczy i nie skrzypi. Spasowanie jest dobrej jakości, plastiki są miękkie. Przyciski nie są powycierane.

  7. #22
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Tak jak myślałem, w b8 deska to dramat. Plastiki wkoło zegarów, navi, radia i klimy to badziew. Wystarczy lekko dotknąć i wszystkie piszczą , zaczynają śpiewać
    Naszczacie podczas jazdy po nie najgorszych drogach jest cisza.
    Rocznik, cena i wyposazenie na + dla C5
    wygląd zewnetrzny jednak audi, przynajmniej w avancie, bo sedany ubydwa ładne.

    Ciekawi mnie sprawa kosztów utrzymania.
    W b8 jest odziwo sporo bolączek typu, nietrzymanie temperatury, padające zamki w drzwiach, problemy ze sprzęgłem czy przekładnią kierowniczą. Forum az kipi w tych watkach a naprawy dosyć kosztowne

  8. #23
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Pracowałem przez 5 lat w serwisie Citroena. Najlepszy wybór to sprawdzony 2.0 HDi. Nigdy w żadnych nie regenerowaliśmy czy wymienialiśmy żadnej turbiny. Żadnych wtrysków. Najbardziej problematyczne to 1.6 HDi. Ogólnie śmiało polecę 2.0 HDi i 3.0 V6 benzyna(świetnie znosi gaz, pali tyle co 2.0 B). Dla znających temat 2.7 HDi i 3.0 HDi(tutaj już koszty serwisu są dużo większe). Odradzam 1.6 THP. Tragedia. Co do wyglądu, to dla mnie C5 Tourer bardziej przemawia niż A4. Czy to B7 czy B8.

  9. #24
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Cytat Zamieszczone przez nox2k7 Zobacz posta
    Naszczacie podczas jazdy po nie najgorszych drogach jest cisza.
    No, no

  10. #25
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162
    Przepraszam was, ale już podjąłem wybór .

    Propozycja nr 2 od Elmacho spełnia wszystkie wymagania. Design i komfort jest tam na niespotykanym poziomie.


    Teraz tylko pojawia się pytanie : co ? lub kto to, będzie ciągnął ?


    A tak serio myslałem właśnie o alfie 159 jak nie opel. Francuzom jakoś nie ufam, chodź nigdy nie posiadałem.

    Z opinii słyszy się ze francuz najbardziej komfortowy Ale nie wiem czy chce mieć 2 choinki podczas podróży
    Ostatnio edytowane przez Mefi ; 06-05-2019 o 15:14

  11. #26
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Jak chcesz te 15k wydać to szukaj opla signum / Vectrę c . Signum na całkiem spoko standardowe wyposażenie , a nie ciężko znaleźć w skórze , grzanymi ****mi i bixenonem. 1.9ctdi polecam

  12. #27
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez nox2k7 Zobacz posta
    Jak chcesz te 15k wydać to szukaj opla signum / Vectrę c . Signum na całkiem spoko standardowe wyposażenie , a nie ciężko znaleźć w skórze , grzanymi ****mi i bixenonem. 1.9ctdi polecam
    Warto jednak omijać "topowe" 3.0 CDTi. Tanie w zakupie, awaryjne i drogie w naprawach.

  13. #28
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Drugie moje wozidło to E200 kompresor. To jest moja pierwsza gwiazda i puki co nie zamieniłbym go na innego. Komfort baja

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Mefi Zobacz posta
    Przepraszam was, ale już podjąłem wybór .

    Propozycja nr 2 od Elmacho spełnia wszystkie wymagania. Design i komfort jest tam na niespotykanym poziomie.


    Teraz tylko pojawia się pytanie : co ? lub kto to, będzie ciągnął ?


    A tak serio myslałem właśnie o alfie 159 jak nie opel. Francuzom jakoś nie ufam, chodź nigdy nie posiadałem.

    Z opinii słyszy się ze francuz najbardziej komfortowy Ale nie wiem czy chce mieć 2 choinki podczas podróży
    Co do Francuzów też miałem mieszane uczucia do momentu jak w jednym czasie miałem Lagunę 2006r i Megane 2005 żelazko i powiem ci że nie miałem z nimi przez 3 lata żadnego problemu

  14. #29
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    To może i ja dodam kilka słów
    1. C5 bardzo fajne, komfortowe, duże w środku auto. Jednak zawieszenie hydro trzeba lubić. Jest ono...specyficzne. Dłuższa jazda próbna przed zakupem wskazana.
    2. Miałem Vectrę C 1.8 wersja GTS. Absolutnie genialne auto. Zabezpieczenie antykorozyjne na najwyższym poziomie, mnogość wyposażenia dodatkowego, super znosi LPG, bardzo tanie w serwisie (serwisowałem w ASO 13 letni samochód, bo cena ta sama co u Mirka). Przez 90 tys km, poza zwykłą eksploatacją, wymieniłem cewkę zapłonową, korek wlewu oleju i mocowanie amortyzatora. Sprzedałem jak miała 250 tys km.
    3. Mercedes....cóz, klasa sama w sobie. Zdecydowanie najdroższy w utrzymaniu, ale co Gwiazda to Gwiazda. Długa skrzynia automatyczna, bardzo dobre wyciszenie, względnie niskie spalanie i dobre silniki (akurat ten 200k to taki średni).
    Ostatnio edytowane przez Malisz ; 07-05-2019 o 22:56

  15. #30
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez Malisz Zobacz posta
    3. Mercedes....cóz, klasa sama w sobie. Zdecydowanie najdroższy w utrzymaniu, ale co Gwiazda to Gwiazda. Długa skrzynia automatyczna, bardzo dobre wyciszenie, względnie niskie spalanie i dobre silniki (akurat ten 200k to taki średni).
    Masa prawie 2t robi swoje ale przy 184KM w automacie radzi sobie dobrze żona nie narzeka bo ona nim jeździ. Auto z Niemiec więc gdyby nie akcyza to celowałem powyżej 2l no ale cóż oddać prawie 7k do urzędu celnego to słabość mnie ogarnela więc wolałem dołożyć i kupić młodsze ale do 2 l. A z tym utrzymaniem to nie ma tragedii podzespoły są naprawdę wytrzymałe od tego zależy komfort. Nie licząc rozrządu olejów w silniku i skrzyni na starcie przez 2 lata dołożone może z 1k

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •