Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 44

Wątek: MK1 wymiana reflektorów

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80

    MK1 wymiana reflektorów

    Cześć,

    Auto mojej żonki ma standardową wadę, zmatowiałe reflektory. Próbowałem to naprawić (polerka i kilka warstw lakieru bezbarwnego), ale nadal kupa.
    Całe lato tak przelatała, ale teraz wcześniej robi się ciemno i trzeba coś z tym zrobić.

    Chcę kupić używki, bo niby są nowe na rynku poniżej 1500 zł za komplet, ale to jakieś angeleye, które wyglądają imo tragicznie.
    Nowe zwykłe to 1200 zł za sztukę, więc kapkę za dużo.
    Na rynku można znaleźć używki zarówno z xenonem jak i bez niego (obecnie mam bez).

    I teraz kilka pytań:
    - czy warto kupić używki? Na zdjęciach wyglądają ładnie, ale nie wiem, czy za 2 miesiące też nie zmatowieją.
    - jak już kupować to może xenony? Wiem, że trzeba mieć spryskiwacze.
    Jakie macie doświadczenia?

    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #2

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Wrzuć zdjęcie tych kloszy, bo może okazać się, że problem nie tkwi w mlecznych kloszach (choć jeśli tak - to odpowiednia polerka MUSI dać wymierny efekt) a w zabrudzonym/wypalonym układzie optycznym soczewka-odbłyśnik.

    Dobre ksenony zawsze będą świecić przyjemniej niż dobre halogeny. Kwestia braku legalności dokładania zenonów bez sprysków i samopoziomu jest raczej oczywista i pominę tu rozważania o odmowie wypłaty odszkodowania w przypadku wypadku, czy problemach z przeglądem.

    Czy warto kupować używki? W dobrym stanie tak. Tj. w dobrym stanie i odbłyśniki i klosze.

  3. #3
    Awatar hubi
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Radzymin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    333
    Zazwyczaj nie jest to wina klosza z zewnątrz ale i od środka klosze potrafią się zasyfić i wygląda to średnio.
    Tylko ori lampy, żadne zamienniki.
    Układ optyczny może też już ma dość (wypalił się) dlatego sama wymiana żarówek też nic nie da. Najlepiej zmienić soczewki na nowe, a jak już rezać to na bixenon
    Są chłopaki co robią takie rzeczy koszt przerobienia około 650 zł (komplet) + KW + Żarniki i wypalasz trawę na poboczu
    Ostatnio edytowane przez hubi ; 02-11-2016 o 17:14

  4. #4
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    rozbierz lampę wyjmij odbłyśniki, być może wypalone są do węgla.
    Jak chcesz mieć lampę na cacy to i tak będziesz musiał rozebrać ją więc zobaczysz co tam się dzieje przy okazji.

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Wypalenie odbłyśników a matowienie to 2 różne sprawy. Jeżeli kolega ma (tak jak pisze) zmatowiałe z zewnątrz lampy, to trzeba je wypolerować i później zabezpieczyć. Czasem ten proces się uda, ale z tego co widać w mk1 rzadko się udaję.
    Panowie piszą o innym problemie, jak lampy nie świeca już zbyt dobrze, to oczywiście odbłyśnik do wymiany (regeneracji), oraz żarnik do wymiany.

  6. #6
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Jeżeli kupisz lampy w dobrym stanie nie musisz martwić się o ich zmatowienie Ja kupiłem rok temu jedną (wprawdzie) sztukę i odpukać nic złego się z nią nie dzieje. Co do polerki tak jak hubi powiedział: daje ona wymierny efekt i proces ten trzeba powtarzać co kilka miesięcy.

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80
    Panowie, dzięki za odpowiedzi. Zdecydowałem, że będę kupował reflektory, ale niestety nikt nie ma kompletu (był jeden, ale mi jedną lampę sprzed nosa zwinęli).
    Ile jest rodzajów reflektorów do TT? Bo na pewno widziałem tak:
    - xenony
    - zwykłe z ciemnym wnętrzem
    - zwykłe z jasnym wnętrzem
    Boję się, że jak zamówię dwa u różnych dostawców to będą się od siebie różniły.

    A i jeszcze pytanie, jeśli kupię xenony, to czego potrzebuję jeszcze, żeby przerobić zwykłe? Na pewno muszą mieć przetwornice i żarówki.

    Czy jest duża różnica między zwykłymi (obecne świecą jak moja czołówka, której używam na rowerze), a xenonami? Warto w to iść?
    Pomijam brak spryskiwaczy
    Ostatnio edytowane przez tas23 ; 08-11-2016 o 11:45

  8. #8
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Wnętrze to tylko kolor maskownicy wnętrza, możesz sobie pomalować na różowo jak chcesz.
    Są 2 rodzaje:
    1. Soczewka halogenowa - jest większy odbłyśnik, trudniej ją wymontować i zamontować, na żarówke h1.
    2. Xenon - mniejszy odbłyśnik, przetwornica + rozbłyśnik, żarnik d2s

    Ja kupiłem używane angielskie w bardzo dobrym stanie i celowałem tylko w komplet lewa + prawa żeby nie różniły się. Kupiłem bez przetwornic, przetwornice dokupiłem u Grabarza.
    Soczewki wymienilem z ang na eu bi-xeno i gorąco Ci ten zabieg polecam. Miałem wcześniej halogenowe z powypalanymi odbłyśnikami i jest miażdżąca różnica. Wymieniając lampy też musisz się liczyć że w nich mogą być wypalone odbłyśniki.
    Teraz jak ktoś tu juz pisał ,,wypalam trawe z pobocza"
    Polecam Ci ten wątek: http://www.klubtt.pl/showthread.php?...-mijania/page3

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80
    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    Xenon - mniejszy odbłyśnik, przetwornica + rozbłyśnik, żarnik d2s
    Czym jest ów rozbłyśnik? Bo resztę potrafię zidentyfikować

    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    przetwornice dokupiłem u Grabarza.
    Ile taka przyjemność?

    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    Soczewki wymienilem z ang na eu bi-xeno
    gdzie takich szukać?

    Jeszcze nie wiem, czy uda mi się znaleźć EU, więc od razu dopytuję "dla potomności"

  10. #10
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Wtyczka do żarnika nie wchodzi bezpośrednio do przetwornicy a 2 szarymi kablami do rozbłyśnika. Dojdziesz po kablach, znajduje się on w dolnej tylnej czesci, zaraz za silniczkiem od poziomowania.
    Lampy ang bez przetwornic 600 zl
    Przetwornice 250 zl.
    Ja soczewki kupowalem na hidretrofit.pl ale znajdziesz taniej gdzies na aliexpres.

  11. #11
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Zasugeruję tylko, że jeżeli nawet kupisz lampy xenonowe to bez spryskiwaczy reflektorów oraz układu samopoziomowania nadal będą nielegalne, więc w tym wypadku bardziej opłaca się do zwykłych lamp montaż HIDów- wersja lamp bez xenonu jest sporo tańsza, poza tym przetwornice HID też zamkną się w 100-120zł razem z żarnikami.

  12. #12

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80
    Dzięki Lamer, o to mi chodziło

    Jasiel wiem, że taka przeróbka będzie niezgodna z prawem, ale w drugim aucie od nowości mam xenony (fabrycznie, auto z USA) i bez poziomowania oraz spryskiwaczy od lat przechodzi przeglądy. Po prostu ustawiam je sobie trochę niżej, żeby nie oślepiać.
    Na tę chwilę liczy się dla mnie bezpieczeństwo żony, która przy obecnych światłach nic nie widzi po ciemku.

  13. #13
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Działaj działaj, o żonke trzeba dbac
    Jak cos to na pw moge podac nr telefonu i wytłumaczę Ci co i jak w razie problemów.

  14. #14

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80
    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    Działaj działaj, o żonke trzeba dbac
    Jak cos to na pw moge podac nr telefonu i wytłumaczę Ci co i jak w razie problemów.
    A powiedz mi jeszcze, czy te kabelki z rozbłyśnikiem to da się oddzielnie kupić? Bo na aukcjach są dostępne z przetwornicami, ale bardzo sporadycznie widuję je z kablami...

  15. #15
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Da się. Kiedyś widziałem na alledrogo, ale rzadko sie to spotyka ponieważ zazwyczaj sie nie wyjmuje tego z lampy xenon.

Podobne wątki

  1. Spryskiwacze reflektorów
    Przez Harnaś w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2017, 21:15
  2. Spryskiwacze reflektorów
    Przez LukaLEWY w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 12:49
  3. Spryskiwacze Reflektorów
    Przez Metju w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •