Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 61

Wątek: 1,8T buja silnikiem, trzęsie na biegu jałowym

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27

    1,8T buja silnikiem, trzęsie na biegu jałowym

    Witajcie,
    jestem nowym użytkownikiem od razu mówię że posiadam ciut inne auto niż Audi TT ale ta sama bajka - Golf IV, silnik AGU, wiem że w Audi TT też gościły seryjne "150tki" ale chyba wersja AUM.
    nie mniej jednak problem ogólny, podejrzewam że sporo z Was miewało takie "cyrki" z silnikiem.
    Otóż w gorące/ciepłe dni na mocno rozgrzany silnik zaczyna bujać, skakać trzęsie się i to czuć mocno w kabinie, na zewnątrz widać trochę.
    Nagrałem filmik:


    Spójrzcie na zachowanie kolektora tak +/- 0:20 min a później okolice 0:34.. i dalej..kolektor tak podskakuje śmiesznie.

    Błłędów w komputerze brak, co ciekawe zrobiłem logi statyczne, wg specjalistów na forach tuningowych kolektor szczelny, z tym że niestety widzę na tych rurkach pod kolektorem i potem te które idą do rozgałęzienia czyli ogólnie chyba odma, dość spore zapocenia, może on łapie lewe powietrze?
    Czy zachowanie korka oleju na filmie wyżej (na końcu odkręcony jest i podskakuje) jest prawidłowe?

    Nie wiem czy to kwestia odmy / PVC itp czy bardziej zapłon/cewki?
    Z tym ze moc ma, odpala ładnie, pod obciążeniem nie dusi się, nie szarpie itd.

    Czyli logi dynamiczne coś pokażą czy to nie ma sensu? bo on jeździ ogólnie ok, normalnie.


    Miał ktoś podobnie w TT?
    Dzięki za pomoc

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Na tym filmiku to ja nie widze nic dziwnego. Moze z telefonu maly ekran i dlatego ale jakos chyba dramatu nie ma.
    Moze tylko poducha dolna albo na skrzyni zuzyta i tyle

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27
    Hmm w 0:34 min ten kolektor tak drga jak galaretka, no ciężko niestety jest to tak pokazać na filmiku i to ze smarfona, bo wiadomo że tragedii nie ma ale czuje się to np stojąc na światłach że coś zaburza pracę silnika.
    Jeśli chodzi o poduszki to nie dalej jak 1,5 roku temu zmieniałem na Lemforder`a jedną i drugą.

    No trudno może po prostu tak ma być i koniec albo poczekam może komp jakiś błąd załapie.

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Sprawdz szczelnosc. Jak nie jest szczelnie na podcisnieniu to tak potrafi bujac na wolnych.. masz uklad pcv pod kolektorem z zaworkiem jednokierunkowym, tam bardzo czesto robi sie sito. chyba ze masz missfire na ktoryms garze ale sprawdzic szczelnosc nie zawadzi podepnij vag, moze cos sie pokaze.

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27
    Rozumiem, że mówimy o tym miejscu?

    jest taki trójnik chyba jakby, wychodzi rurka z kolektora i wchodzi w ten trójnik a jedna krótka idzie na bok z lewej, i potem z prawej do góry wychodzi wąż który się rozdziela, nie wiem czy w młodszych 1,8T jest podobnie ale jakoś tak to wygląda.

    Niestety vag właśnie nic nie pokazuje, może to kwestia starej odmiany 1,8T na wąskiej sądzie, gdzie ta diagnostyka jest mega prymitywna i podstawowa, albo nie wyłapuje "jeszcze" błędu.
    W każdym razie silnik pracuje tak jakby nie pracował na wszystkie gary to jedno lub właśnie jakaś zła mieszanka czy coś.

    Te wąskie wężyki pod kolektorem miałem zmieniane, więc chyba tam jest ok ale te grube całe z odmy, one wyglądają dziwnie jakby tam coś było nieszczelne bo pobrudzone od oleju ;/

    Wg mnie missfire to by chyba vag pokazał...poza tym przy pełnym bucie by go nie muliło?
    Ostatnio edytowane przez KrólOS ; 26-04-2019 o 22:38

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    99
    Kolor
    Srebrne A3
    Posty
    4

    Mam identyczne objawy w a3 1.8t AGU w automacie. Wszytko pokrywa się prawie 1 do 1 z tym że u mnie na P i N nic prawie nie drży dopiero po wybraniu biegu.
    Podczas stania w korku jest to denerwujące i odczuwalne na kierownicy i fotelu. Trójnik od odmy też zapocony jak u ciebie. Nie dałem rady go ściągnąć ale mimo że był cały i guma jeszcze miękka i elastyczna to się poci w tym miejscu.
    Świece sprawdzone, błędów brak. Walczę z tym już 5 miesiąc. Byłem nawet w lokalnym zakładzie specjalizującym się głównie w 1.8t i 2.7 TT i też posprawdzali wszystko usunęli nieszczelność przy ezektorze dołożyli spinek bo nie było kilku 100 zapłacona ja bez auta 4 dni i po wyjeździe i rozgrzaniu silnika do ok 75 C znów drgania. Ostatnio jak się ciepło zrobiło te drgania są prawie nie wyczuwalne w zimie mocno telepało silnikiem co trochę widać na filmiku ale ciężko to nagrać najlepiej by się przydała butelka z wodą.
    Ostatnio edytowane przez danyk10 ; 26-04-2019 o 23:19

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Tak, mowie o tym trojniku, tam masz zaworek, jak masz ten trojnik ufajdany w oleju tzn ze jest nieszczelny. On reaguje z olejem z odmy i guma sie robi jak z ciasta. Mozna zalozyc CT i zrezygnowac z tych rzeczy lub odbudowac uklad.

    KrolOS wyciagaj swiece i sprawdz jak wygladaja, ta na ktorej kuleje bedzie czarna, jak swiece beda cacy to wiesz ze tu nie chodzi o problem z samym zaplonem i trzeba szukac przyczyny w osprzecie. Zawsze mozesz zrobic logi dynamiczne i zobaczyc jak wygladaja zaplony w kanale 020. wogole mozesz pokusic sie o komplet logow. jakbys mial missfire to powinno sypnac bledem. Skoro korek oleju podskakuje to czesta przyczyna takiego zachowania jest uwalony wlasnie zaworek w trojniku.


    warto wpisac na youtube ''1.8T vacuum leak'' moze znajdziesz cos podobnego.


    zerknij do tego tematu:

    https://www.klubtt.pl/showthread.php...ighlight=uklad
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 27-04-2019 o 00:31

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27
    Czyli to są takie "zabawki" do ewentualnej wymiany?
    https://allegro.pl/oferta/trojnik-za...nal-6755396641
    https://allegro.pl/oferta/zawor-odpo...lny-7816064044
    https://allegro.pl/oferta/przewod-od...-8t-7758529615

    Zastanawiam się tylko czy to wszystko wymienić, czy starczy ten trójnik z zaworkiem?

    Czyli ten korek nie ma podskakiwać po odkręceniu?

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Ja przerabiałem ten temat miesiąc temu. Sam zaworek i trójnik nie pomógł. Kupiłem jeszcze 06A 129 101A i podciśnienie jak należy.

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    W tej kasie to bym bral wszystko jak leci, ta „fajka” robi sie „sucha” od temp i lubi sie kruszyc.

  11. #11
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Mam ten sam problem co Ty. Czasami są takie mocniejsze drgania, które widać i słychać. Czy u Ciebie obrotomierz skacze jakby był na trampolinie? Podczas jazdy nie mam problemu, to jest jedynie zauważalne na biegu jałowym. Wystarczy leciutko obroty zwiększyć do 1000 i wtedy wskaznik spada do 500, wzbija się do góry ~600 a potem do ~400 a potem się stabilizuje.

    Ja trzy dni temu wymieniłem ten zaworek PCV. Ogólnie rzecz biorąc robota na 45min, dość przyjemnie, bo nie trzeba zdejmować kolektora, ale dojście momentami utrudnione. Niestety, u mnie to niczym nie poskutkowało, a nawet mam wrażenie, że świst od turbo jest ciuteczke głośniejsze.

    Jeśli mowa o tym samym, to słyszałem, ze warto spróbować wyczyścić przepustnice, potem zrobić jej adaptacje za pomocą Vaga (ta metoda z odłączeniem baterii na 10min nie działa, gdyż ECU nie zawsze wteyd wymusza adaptacje. Vagcom już tak.

    O ile się nie mylę to brudny przepływomierz i czujnik temperatury powietrza (?) w kolektorze obok przepustnicy warto wymienić. Z tym czujnikiem to są groszowe sprawy i 3min roboty. U mnie nie zadziałało.

    Tak jak Acid napisał głównym problemem (z długich poszukiwaniach w internecie) są nieszczelności. Od strony kolektora możesz odpalić cygaro i wpuścić tam sporo dymu (zatykając najpierw przepustnice np. rękawiczką silikonową). Ja tak znalazłem kiedyś wielką dziurę w rurze wychodzącej od tego właśnie trójkąta.

    Od strony TIP'a to tylko za pomocą kompresora. Ja się za to jeszcze nie zabrałem, bo nie ma nikogo obok mnie, który ma kompresor z regulacją ciśnienia, ale założę się, że właśnie od strony Tipa jest jakaś nieszczelność, bo samochód fajnie świszczy podczas przyspieszania. @Acid, a czy kompresorem do pompowania kół dałoby radę? np taki oryginalny z Audi co wygląda jak pudełko. Nie chciałbym rozsadzić te wszystkie rury tam.

    Powodzonka.

    PS Szewc dobrze napisał, że wartoby było wymienić/sprawdzić PRV. Cholera, nawet kupię za te 19zł, żeby zobaczyć czy faktycznie on jest winowajcą. Dla APP, AJQ, ARY, AUQ, AUM numer to 034 129 101B Etka strona 145-075, nr. 20.

    PSS Acid, czy PCV musi być jednokierunkowa? Tj. w ori, ta płaska strona, czyli skierowana do dołu, jak przyłożyłem do ust i dmuchnąłem leciutko, przepuszczała powietrze (a powiedzialbym nawet, że zbyt łatwo). Ta wydłużona strona, która skierowana jest w stronę kolektora nie przepuszczała powietrze jak z tamtej strony dmuchnąłem.

    Natomiast ta nowa od "płaskiej strony" lekko przepuszcza powietrze, a ta skierowana do góry (wydłużona) tak samo, aczkolwiek nie z taką samą przepuszczalnością. Wygląda na to że 20 letnie PCV bylo w porządku.
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 27-04-2019 o 09:31

  12. #12

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    99
    Kolor
    Srebrne A3
    Posty
    4
    @AcidTT Tą fajkę w jaki sposób się wymienia ? Ciężko tam w ogóle dostać i nie jest zamocowana jak reszta na opaski.

  13. #13
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez danyk10 Zobacz posta
    @AcidTT Tą fajkę w jaki sposób się wymienia ? Ciężko tam w ogóle dostać i nie jest zamocowana jak reszta na opaski.
    Jeśli chodzi o ten PCV to zaworek siedzi w górnej części tego trójnika. Odkręcasz tę opaskę, która obejmuje ten trójnik a potem opaskę, która jest na tej rurce, która od trójnika odchodzi i idzie pod kolektor. Wtedy zdejmujesz z trójnika tę rurkę i zobaczysz zaworek, który trzeba po prostu wyciągnąć np szczypcami. Siedzi tam dość mocno, bo musi być szczelność, ale da się wyciągnąć bez większego problemu.

    Nazwa:  20190424_154221.jpg
Wyświetleń: 3376
Rozmiar:  199.6 KB

  14. #14

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    99
    Kolor
    Srebrne A3
    Posty
    4
    Ten zaworek wymieniałem nic niestety to nie dało stary był sprawny. Mam na myśli tą rurkę która wchodzi w trójnik od lewej i leci na dół chyba do skrzyni korbowej. I w sumie samego trójnika też nie mogłem zdjąć nie dałem rady go na tyle odchylić w lewo lub prawo żeby zszedł z rurki.

  15. #15

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27
    Ok, ja chyba u siebie sprawdzę całość kompresorem bo tak to bezsensu, lub też po prostu dorobię jeszcze logi dynamiczne, może coś wyjdzie.
    Właściwie to nie wiem czy u mnie ten grzybek (06A 129 101A) jest ok ale widzę np na stronie getem.pl że oryginał ok 140 zł, to już jest masakra.
    Dlatego chyba sprawdzę całość kompresorem bo wtedy może wyjdzie gdzie tak na prawdę jest nieszczelność.

    Jest tez inna opcja, poczyścić wszystko jakimś K2 Acra czy coś i obserwować jak zacznie sie nawet minimalnie pocić gdzieś przy tym trójniku to wiadomo że tam na 100% puszcza

    @Farseer - a czy czasem ten świst to nie jest efekt uwalonej DV-ki? miałem już tak i wtedy właśnie były takie świszczenia.
    Ostatnio edytowane przez KrólOS ; 27-04-2019 o 11:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •