Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 61

Wątek: 1,8T buja silnikiem, trzęsie na biegu jałowym

  1. #46

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    ............Osobiście użyłem właśnie nakrętki z sosu pomidorowego z Biedronki, bo tylko tam znalazłem akurat idealną średnicę (70mm chyba). Może rura plastikowa jak do kanalizacji? Ale też nigdzie nie mogłem 70mm znalezc.
    Witam.
    Kup sobie w sklepie z rurami, (nie rurę) tylko zaślepkę PCV fi 70 (koszt chyba 3,5 zł), załatw sobie normalny wentyl z felg lub kup u wulkanizatora. Zmierz średnicę nacięcia w wentylu i na środku wywierć o -1 mm taki otwór w zaślepce PCV. Przeciągasz wentyl od dołu zaślepki (można go trochę naoliwić) i już masz przyrząd do sprawdzania ciśnienia grupy VAG. Ta średnica zaślepki pasuje po z ciągnięciu węża - rury z przepływomierza (TIP) i trzeba zacisnąć opaskę dość mocno.
    Zostaje tylko zaślepienie odmy, ale to chyba już wiesz. Tym sposobem sprawdziłem szczelność w A3 (150) TT (180KM) TT (224KM) Nissan (3.0T - ciężarówka) VW Passat 1.9TDI VW Caddy 19TDI i inne..... Jak widać, zaślepka zdaje egzamin, aż nad.
    Pozdrawiam.

  2. #47

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Jak dv nie dziala poprawnie to wtedy cisnienie nie jest upuszczane do tipa i pojawia sie charakterystyczny rechot poniewaz cisnienie udeza w lopatki turbiny co prowadzi w koncu do jej uszkodzenia. Jesli zawor jest nieszczelny pojawia sie rowniez spadek mocy i bardzo czesto blad 17705.
    Czyli u mnie chyba ten problem nie występuje bo tylko świszczy przy rozpędzaniu na pełnym bucie, a szczególnie np jak się dusi z dołu i nim się turbo rozkręci i jest "dziura"


    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Wystarczy zrobic logi dynamoczne i sprawdzic czy zadane cisnienie pokrywa sie z otrzymanym.
    Niestety w moim przypadku tego się nie zrobi bo brak doładowania w blokach, jedynie przepływ powietrza, wysterowanie N75, paliwo, zapłon i w sumie tyle, sprawdziłem ostatnio te bujanie silnikiem na postoju - logi statyczne 007,008,009 i ponoć jest ok, kolektor szczelny no ale jednak w czymś problem leży, może w logach tego nie wychwytuje
    Ogólnie auto moje jakieś takie zamulone, słabo jako wstawało - może to te nieszczelności i reakcja na gaz gorsza, na jesień planuje wsadzić zdrowe turbo z AUM/AUQ K03-052 podobno lepsze od zwykłego K03, no i usunąć kata - downpipe ale to jak wszystko uszczelnię i będzie ok.


    No ale wytłumaczcie mi, w 1,8T słychać turbo czy nie? bo jak rozpędzam auto to taki w tle przydźwięk słyszalny ale jak dusze konkretnie i się ono solidnie rozkręca to nagle zaczyna syczeć jak jakieś 300 konne Subaru albo Nissan GTR, wg mnie tak chyba nie powinno być.

  3. #48
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jak to brak doladowania w blokach? Podczas jazdy logujesz 115 i 118 kanal na 3biegu i gaz w podloge. Musi pokazac doladowanie, jesli byloby jego brak kompletny to wtedy trzeba sprawdzic czy gdzies rura nie spadla w ukladzie doladowania, no ale wtedy to auto ma takiego mula ze szok, az ciezko takim autem przyspieszyc..

  4. #49

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27
    U mnie niestety nie ma tych kanałów dostępnych więc jedynie za pomocą zewnętrznego manometru to jest niestety ten ból.

  5. #50
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam.
    Kup sobie w sklepie z rurami, (nie rurę) tylko zaślepkę PCV fi 70 (koszt chyba 3,5 zł), załatw sobie normalny wentyl z felg lub kup u wulkanizatora. Zmierz średnicę nacięcia w wentylu i na środku wywierć o -1 mm taki otwór w zaślepce PCV. Przeciągasz wentyl od dołu zaślepki (można go trochę naoliwić) i już masz przyrząd do sprawdzania ciśnienia grupy VAG. Ta średnica zaślepki pasuje po z ciągnięciu węża - rury z przepływomierza (TIP) i trzeba zacisnąć opaskę dość mocno.
    Zostaje tylko zaślepienie odmy, ale to chyba już wiesz. Tym sposobem sprawdziłem szczelność w A3 (150) TT (180KM) TT (224KM) Nissan (3.0T - ciężarówka) VW Passat 1.9TDI VW Caddy 19TDI i inne..... Jak widać, zaślepka zdaje egzamin, aż nad.
    Pozdrawiam.
    Kurcze, właśnie w sklepach Leroy merlin, Obi, Castorama itp. nie mogłem nigdzie znalezc rurkę/zaślepkę 70mm... albo byłem ślepy.. albo rzeczywiście spróbuję do jakiegoś sklepu, który zajmują sie tylko sprzedażą rur do kanalizacji itp. Dzięki!

  6. #51

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Być może to jest fi 75, ale na pewno w granicach fi 60-80. Ta zaślepka to jest jako zamknięcie rury PCV.

  7. #52

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27
    Panowie, wymieniłem te elementy odmy ale guzik to dało, korek jak skakał tak skacze, silnik trzęsie i ogólnie niewiele pomogło jeśli w ogóle.
    Plus jedynie taki że ten wąż pasował więc nie było kłopotu

    A rozmawialiśmy o zaworkach zwrotnych, że wszystkie do sprawdzenia tzn? które to są?

    I zauważyłem że jak odkręcę korek oleju i go podniosę to silnik tak jakby się zadusi na chwilę, nie wiem czy to normalne? Do tego przy wydechu słychać co jakiś czas takie "pyknięcia" pojedyncze jakby zapłon wypadał i to są chyba te momenty co ta zarzuci silnikiem.
    Gdzieś jest dziura tylko pytanie gdzie cholera

    Jeszcze się zastanawiam nad tym separatorem odmy czy nie jest do wymiany - ten co wchodzi w tipa, ale tak pochopnie wszystko wymieniać?

  8. #53
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Sprawdz szczelnosc tak jak to sie robi czyli zatykasz tip i dmuchasz w uklad np przez wezyk od regulatora cisnienia paliwa. Tylko nie przesadz z tym cisnieniem.
    Kompresja musi byc rowna i zaplony nie wypadac czyli pewnosc ze swiece i cewki sprawne.
    Jak szczelne to logi dynamiczne i jesli wszystko ok to musi chodzic.

  9. #54

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27
    Panowie, wyjaśnijcie mi jeszcze raz czy ten korek oleju po odkręceniu ma podskakiwać? Bylem dziś w serwisie to mi powiedzieli że jest wszystko ok i korek zawsze będzie skakał, posprawdzali wszystkie zaworki i jest dobrze, nie wiem o co tu chodzi, sugerują wymianę cewek i świec bo wypada zapłon
    ale co ciekawe jak rozpędzam auto to słyszę teraz świst upuszczanego powietrza - wg nich to jest DV-ka ale też poprawna jej praca a wg mnie nie do końca..i teraz bądź mądry i pisz wiersze.
    Czy to zapłon czy nieszczelności, czy DVka zdrowa czy nie..no masakra jakaś

    P.S. i jeszcze jedno czy ten tester szczelności dolotu, robi się z zaworka pustego? czy może być zawór motocyklowy/samochodowy? czy taki jak rowerowy z wyciągniętym wentylem?

    Nazwa:  leak tester.jpg
Wyświetleń: 630
Rozmiar:  59.6 KB

    taki zaworek może być tak? tzw AV?
    Ostatnio edytowane przez KrólOS ; 26-07-2019 o 18:18

  10. #55

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Wentyl taki. jak do pompowania kół i bez zaworka. łatwiej dmuchać powietrze.
    Nazwa:  IMG_20190720_091314.jpg
Wyświetleń: 635
Rozmiar:  18.8 KB
    Nazwa:  IMG_20190720_091455.jpg
Wyświetleń: 619
Rozmiar:  37.3 KB
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 26-07-2019 o 19:21

  11. #56

    Dołączył
    Sep 2019
    Płeć
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1
    Panowie, może mi ktoś wyjasnić jak krowie na rower jak ten dolot sprawdzić?
    Bo u mnie powietrze wylatuje natychmiast...;/

    Czy odma zawsze musi być zaślepiona?

    Czy można nie wyciągać separatora z tipa tylko np rozebrać wąż tak jak u mnie:



    Tylko że wtedy ten trójnik z jednej strony jest pusty i co dalej? Tamtędy wylatuje powietrze, czyli to też trzeba zaślepić?
    A może lepiej ściskiem zdusić ten wąż za separatorem?

    Bo jak odmę złoże tak jak była i wszystko normalnie, wsadzam testerek w tipa i pompuje to ucieka powietrze przez bagnet oleju

    Po prostu rozbieram odmę tam gdzie trójnik 9 łączy się z 15tką która idzie do spearatora:
    Ostatnio edytowane przez Kryspin ; 22-09-2019 o 13:45

  12. #57
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Zaslep tip w miejscu grzyba od odmy i dmuchaj ostro
    Gdy odma jest podpieta nie zalecane jest tworzenie duzego cisnienia w skrzyni korbowej ze wzgledu na uszczelniacze itp.

  13. #58
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Panowie, chyba wiem dlaczego mogą mi obroty skakać i potrzebuję opinię ekspertów.

    Byłem pod samochodem i robiłem test szczelności układu wydechowego i zauważyłem jedno miejsce z którego się pieniło.

    Nie mam przed sobą turbo i nie wiem jak ta część wygląda, ale to jest miejsce w którym ten pręt od gruszki łączy się z turbem. Umieszczam zdjęcie i nie za dużo tam widać, ale jestem na 90% że stamtąd się pieni (90, bo nie ma lepszego dojścia i jest wyraźnie przed miejscem w którym ten łącznik elastyczny łączy się z turbem). Dodatkowo, jak nadstawię nos nad turbem przy rozpórce to czuję spaliny...

    To nie może być kolektor wyd. bo sprawdziłem dokładnie i chyba to też nie jest nic przy samym turbie, bo nad kanałem odpaliłem na zimno samochód (żeby nie uszkodzić) i pryskałem tam wodą z mydłem i z żadnego miejsca nic nie wskazywało na przeciek.

    Tylko z tamtego miejsca...

    Czy myślicie, że taki mały upust tuż po kolektorze wydechowym może objawiać się falowanie i skakaniem obrotów/ Już trzy testy szczelności zrobiłem, cały silnik był w płynie i wodą i nic nie ubywało...

    Wiem, że najlepiej by wyszło podczas jazdy kiedy biegi są, turbo pracuje i samochód jest w ruchu, ale fizycznie nie można tego tak sprawdzić.

    W sumie oprócz lekkiego świstu (i to nie ten turbowy, że tak powiem) to samochód działa, jak dla mnie, idealnie. Nigdzie nie szarpie, przyspiesza płynnie i błędów nie ma... potrzebujemy Panowie jakiś Shazam, ale dla dzwięków samochodu... poza tym po prostu te obroty lekko falują jak koledze w pierwszym poście oraz jak lekko gazem wcisnę do 1000 obrotów to potem samochód walczy w ustabilizowaniem obrotów. Spadnie do 400, odbije się do 600, potem 500, być może 600 znowu aż w końcu po dwóch sekundach wraca do "normy". Czy to moze być spowodowane tym/ Ja już chyba od pół roku z tym walczę i już nie wiem co mam zrobić.

    Z góry dzięki za rady!

    Nazwa:  Screenshot_20191027-200015.png
Wyświetleń: 536
Rozmiar:  161.7 KB
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 08-11-2019 o 15:12

  14. #59
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Niestety to bledny trop i tam mala nieszczelnosc co jest norma nie spowoduje falowania obrotow.

  15. #60

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Dokładnie jak Pawel-2005 pisze, ta nieszczelność nie powoduje falowania obrotów.
    Sprawdź przepływomierz.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •