Witajcie,
jestem nowym użytkownikiem od razu mówię że posiadam ciut inne auto niż Audi TT ale ta sama bajka - Golf IV, silnik AGU, wiem że w Audi TT też gościły seryjne "150tki" ale chyba wersja AUM.
nie mniej jednak problem ogólny, podejrzewam że sporo z Was miewało takie "cyrki" z silnikiem.
Otóż w gorące/ciepłe dni na mocno rozgrzany silnik zaczyna bujać, skakać trzęsie się i to czuć mocno w kabinie, na zewnątrz widać trochę.
Nagrałem filmik:


Spójrzcie na zachowanie kolektora tak +/- 0:20 min a później okolice 0:34.. i dalej..kolektor tak podskakuje śmiesznie.

Błłędów w komputerze brak, co ciekawe zrobiłem logi statyczne, wg specjalistów na forach tuningowych kolektor szczelny, z tym że niestety widzę na tych rurkach pod kolektorem i potem te które idą do rozgałęzienia czyli ogólnie chyba odma, dość spore zapocenia, może on łapie lewe powietrze?
Czy zachowanie korka oleju na filmie wyżej (na końcu odkręcony jest i podskakuje) jest prawidłowe?

Nie wiem czy to kwestia odmy / PVC itp czy bardziej zapłon/cewki?
Z tym ze moc ma, odpala ładnie, pod obciążeniem nie dusi się, nie szarpie itd.

Czyli logi dynamiczne coś pokażą czy to nie ma sensu? bo on jeździ ogólnie ok, normalnie.


Miał ktoś podobnie w TT?
Dzięki za pomoc