Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 61

Wątek: 1,8T buja silnikiem, trzęsie na biegu jałowym

  1. #16
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ja spotkalem sie tez zeczasem cewka dawala ciala na jalowym a po dodaniu gazu motor juz rowno chodzil. Po wymianie cewki juz bylo ok.
    W razie czego posiadam jakies 4 szt cewek do agu na stara kostke

  2. #17

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    99
    Kolor
    Srebrne A3
    Posty
    4
    U siebie też zauważyłem że jak się trzęsie i wcisne hamulec do oporu to wibracje na fotelu i kierowcy się nasilają.
    U mnie też słuchać turbo jak zaczyna dmuchać delikatnie ale i tak zdecydowanie ciszej niż u znajomego w Golfie GTI 180 koni.

  3. #18

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27
    Panowie, a wytłumaczcie mi jeszcze jak się w tych silnikach sprawdza dolot kompresorem? Bo wszędzie pokazują że trzeba zaślepić tego grzybka, czasem też wyciągają korek oleju, a nie można po prostu się wbić od strony filtra powietrza i dmuchać 0,5 bara przykładowo?

  4. #19

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez KrólOS Zobacz posta
    Panowie, a wytłumaczcie mi jeszcze jak się w tych silnikach sprawdza dolot kompresorem? Bo wszędzie pokazują że trzeba zaślepić tego grzybka, czasem też wyciągają korek oleju, a nie można po prostu się wbić od strony filtra powietrza i dmuchać 0,5 bara przykładowo?
    Witam,
    Dolot sprawdzasz wpuszczając powietrze z kompresora (w Twoim przypadku do około 0,8 atm.) w wąż ściągnięty z przepływomierza (zaraz przy filtrze).
    Musisz zaślepić lub zacisnąć wąż od odmy (przewietrzanie układu tłokowo-korbowego) Bagnet lekko wysuń i odkręć korek wlewu oleju (to jest dla bezpieczeństwa, aby jakiejś uszczelki nie wywaliło) możesz słyszeć bulkotanie przy 0,8-1,0 atm. ale to normalne.

  5. #20

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27
    Ok a ten tzw "tester" z czego najlepiej zrobić? bo próbowałem rózne rurki z kanalizacji ze sklepów budowlanych to rozmiar przepływki jest taki że albo za małe albo za duże.
    Dobra coś muszę wymyślić.

  6. #21

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Nie rurka, tylko zaślepka rury, którą wkładasz w wąż ściągnięty z przepływomierza, a w niej wcześniej wstawiony wentyl (bez zaworka) do pompowania kół.
    Nie pamiętam średnicy, ale w 224KM jest chyba 75 mm, a w 180 jest chyba 70 lub 65 mm. Kup mniejszą, bo i tak trzeba zacisnąć opaską (koszt 1,5 -3,0 zł) zmierz średnicę przepływomierza i wszystko będzie jasne.
    Pozdrawiam.

  7. #22
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    KrolOS na wszystkie Twoje pytania masz odpowiedz w temacie ktory Ci podlinkowalem oraz w trmacie o sprawdzaniu szczelnosci pod cisnieniem ktory jest na forum, zalozyl go Arttur.

    Jezeli masz trojnik brudny w oleju to nie ma co go myc do sprawdzenia, on jest do wymiany, a skoro juz go bedziesz rozpinal to i zaworek powinien byc wymieniony.

  8. #23
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Może trochę głupie pytanie, ale czy można użyć zamiast kompresora zwykłego kompresora do samochodu do pompowania kół? Z tego co rozumiem to trzeba uważać, żeby za dużo tam ciśnienia nie wpuścić, ale chyba taki mały kompresor od razu Ci nie nabije tyle barów?

  9. #24

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Może trochę głupie pytanie, ale czy można użyć zamiast kompresora zwykłego kompresora do samochodu do pompowania kół? Z tego co rozumiem to trzeba uważać, żeby za dużo tam ciśnienia nie wpuścić, ale chyba taki mały kompresor od razu Ci nie nabije tyle barów?
    Nie można, a to dlatego że musisz słyszeć uciekające powietrze a taki kompresor będzie cały czas prasował.

  10. #25
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    @Farseer - a czy czasem ten świst to nie jest efekt uwalonej DV-ki? miałem już tak i wtedy właśnie były takie świszczenia.
    Nie zauważyłem wcześniej Twojej odpowiedzi, ale dzięki za podpowiedz. Sprawdziłem na YT jak sprawdzić czy DV działa... i się okazuje, że moja nie trzyma ciśnienia. Zamówię jakąś DV i zobaczymy.

    Btw, Panowie, znalazłem DV-ki za 31zł i 51zł (Maxgear) (albo np. NTY) i takie za 116zł (Febi). Pytanie czy jak kupię tę za 31zł/51zł to czy strzelam sobie w nogę? W sumie to nie jest urządzenie mechaniczne, zatem czy bardzo mogą się różnić jakościowo te zaworki w środku?

    Czy jest to proszenie się o ponowny demontaż w ciągu kilku lat? Dzięki.

  11. #26
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Dv, n75, czujnik temp wody TYLKO aso niestety, przeplywomierz - moze byc dedykowany bosch (to takie info na przyszlosc), zagadaj z michal26, on bedzie mial ori nowe graty ktorych potrzebujesz.

    Te za 50zl to nie strzelanie sobie w noge tylko wyrzucanie kasy w bloto. Wyslij na animals w to moejsce, przynajmniej zwierzaki skorzystaja a tak serio to o ta jakosc wlasnie chodzi, zamienniki nie dzialaja jak trzeba albo bardzo krotko. A pozniej czlowiek baranieje bo niby to i tamto zmienione a dalej auto kuleje. Nie oplaca sie oszczedzac na wyzej wymienionych podzespolach i naprawde z zycia polecam Ci aso a nie ze snobizmu.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 03-06-2019 o 10:52

  12. #27
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Dv, n75, czujnik temp wody TYLKO aso niestety, przeplywomierz - moze byc dedykowany bosch (to takie info na przyszlosc), zagadaj z michal26, on bedzie mial ori nowe graty ktorych potrzebujesz.

    Te za 50zl to nie strzelanie sobie w noge tylko wyrzucanie kasy w bloto. Wyslij na animals w to moejsce, przynajmniej zwierzaki skorzystaja a tak serio to o ta jakosc wlasnie chodzi, zamienniki nie dzialaja jak trzeba albo bardzo krotko. A pozniej czlowiek baranieje bo niby to i tamto zmienione a dalej auto kuleje. Nie oplaca sie oszczedzac na wyzej wymienionych podzespolach i naprawde z zycia polecam Ci aso a nie ze snobizmu.
    No dobra, jak trzeba to trzeba. Już tak długo walczę z tym jałowym, że rzeczywiście gdybym zamienił element na nowy, który potem by się zepsuł a ja bym go ominął (bo przecież nowy)... to bym sobie w głowę strzelił.

    Dzięki za podpowiedz, jeszcze nigdy nic z ASO nie kupowałem więc będzie szpan jak będzie ori pudełko.

    Dam znać jak to wszystko wyjdzie i czy to coś zmieniło.

  13. #28

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27
    Panowie, walczę z odmą i mam problem
    Czy orientuje się ktoś jaki numer ma wąż idący od spodu kolektora do trójnika?
    Nazwa:  kolektor.jpg
Wyświetleń: 454
Rozmiar:  526.5 KB

    u mnie to tak wygląda:
    Nazwa:  8431990300_1485095753.jpg
Wyświetleń: 503
Rozmiar:  143.8 KB

    zakupiłem taki przewód wg numeracji z ETKI ale moim zdaniem to nie jest to, raz że inny kształt, dwa że chyba za krótkie (?)
    Nazwa:  06A103221BQ.jpg
Wyświetleń: 450
Rozmiar:  28.0 KB

    orientuje się ktoś jak wygląda ten wąż i jaki ma numer?

  14. #29
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Wg etki 06A103221BQ
    Nr 10 na zdjęciu

    Ewentualnie zmierz średnicę krućca i kup wężyk silikonowy lub paliwowy.
    Ostatnio edytowane przez _kris ; 06-07-2019 o 07:00
    __________________________
    Pozdrawiam

  15. #30
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Ja kiedyś ten przewód wymieniłem, bo był dziurawy, ale nie odczułem poprawy po tym.

    Numer na moim: 06A 103 221 C. Numer, który podał kolega kris jest najbardziej aktualny.

    Jeśli chodzi o kształt to to jest właśnie ten, być może u Ciebie ktoś go zle wsadzil.

    W ogóle, czy orientuje się ktoś jak zwór w trójniku (035103245A) działa? Tzn. czy musi przepuszczać powietrze z jednej strony, ale z drugiej blokować? Wymieniłem ten zawór i ori trzymał z jednej strony przepływ a drugiej strony się blokował, a przez nowy mogę dmuchać powietrzem w jedną i w drugą stronę bezproblemowo. Wie ktoś w którym z tych dwóch zaworów leży problem?

    Wydawałoby się, że opary z skrzyni powinny przechodzić bezproblemowo do kolektora, a zawór ma za zadanie nie pozwalać na ponowne przemieszczenie się gazów z powrotem do skrzyni...

    Być może odpowiedz jest w tym, że zawór który kupiłem jest z Torpan... a nie ori.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •