Pokaż wyniki od 1 do 15 z 61

Wątek: 1,8T buja silnikiem, trzęsie na biegu jałowym

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Mam ten sam problem co Ty. Czasami są takie mocniejsze drgania, które widać i słychać. Czy u Ciebie obrotomierz skacze jakby był na trampolinie? Podczas jazdy nie mam problemu, to jest jedynie zauważalne na biegu jałowym. Wystarczy leciutko obroty zwiększyć do 1000 i wtedy wskaznik spada do 500, wzbija się do góry ~600 a potem do ~400 a potem się stabilizuje.

    Ja trzy dni temu wymieniłem ten zaworek PCV. Ogólnie rzecz biorąc robota na 45min, dość przyjemnie, bo nie trzeba zdejmować kolektora, ale dojście momentami utrudnione. Niestety, u mnie to niczym nie poskutkowało, a nawet mam wrażenie, że świst od turbo jest ciuteczke głośniejsze.

    Jeśli mowa o tym samym, to słyszałem, ze warto spróbować wyczyścić przepustnice, potem zrobić jej adaptacje za pomocą Vaga (ta metoda z odłączeniem baterii na 10min nie działa, gdyż ECU nie zawsze wteyd wymusza adaptacje. Vagcom już tak.

    O ile się nie mylę to brudny przepływomierz i czujnik temperatury powietrza (?) w kolektorze obok przepustnicy warto wymienić. Z tym czujnikiem to są groszowe sprawy i 3min roboty. U mnie nie zadziałało.

    Tak jak Acid napisał głównym problemem (z długich poszukiwaniach w internecie) są nieszczelności. Od strony kolektora możesz odpalić cygaro i wpuścić tam sporo dymu (zatykając najpierw przepustnice np. rękawiczką silikonową). Ja tak znalazłem kiedyś wielką dziurę w rurze wychodzącej od tego właśnie trójkąta.

    Od strony TIP'a to tylko za pomocą kompresora. Ja się za to jeszcze nie zabrałem, bo nie ma nikogo obok mnie, który ma kompresor z regulacją ciśnienia, ale założę się, że właśnie od strony Tipa jest jakaś nieszczelność, bo samochód fajnie świszczy podczas przyspieszania. @Acid, a czy kompresorem do pompowania kół dałoby radę? np taki oryginalny z Audi co wygląda jak pudełko. Nie chciałbym rozsadzić te wszystkie rury tam.

    Powodzonka.

    PS Szewc dobrze napisał, że wartoby było wymienić/sprawdzić PRV. Cholera, nawet kupię za te 19zł, żeby zobaczyć czy faktycznie on jest winowajcą. Dla APP, AJQ, ARY, AUQ, AUM numer to 034 129 101B Etka strona 145-075, nr. 20.

    PSS Acid, czy PCV musi być jednokierunkowa? Tj. w ori, ta płaska strona, czyli skierowana do dołu, jak przyłożyłem do ust i dmuchnąłem leciutko, przepuszczała powietrze (a powiedzialbym nawet, że zbyt łatwo). Ta wydłużona strona, która skierowana jest w stronę kolektora nie przepuszczała powietrze jak z tamtej strony dmuchnąłem.

    Natomiast ta nowa od "płaskiej strony" lekko przepuszcza powietrze, a ta skierowana do góry (wydłużona) tak samo, aczkolwiek nie z taką samą przepuszczalnością. Wygląda na to że 20 letnie PCV bylo w porządku.
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 27-04-2019 o 09:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •