Pokaż wyniki od 1 do 15 z 61

Wątek: 1,8T buja silnikiem, trzęsie na biegu jałowym

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Panowie, chyba wiem dlaczego mogą mi obroty skakać i potrzebuję opinię ekspertów.

    Byłem pod samochodem i robiłem test szczelności układu wydechowego i zauważyłem jedno miejsce z którego się pieniło.

    Nie mam przed sobą turbo i nie wiem jak ta część wygląda, ale to jest miejsce w którym ten pręt od gruszki łączy się z turbem. Umieszczam zdjęcie i nie za dużo tam widać, ale jestem na 90% że stamtąd się pieni (90, bo nie ma lepszego dojścia i jest wyraźnie przed miejscem w którym ten łącznik elastyczny łączy się z turbem). Dodatkowo, jak nadstawię nos nad turbem przy rozpórce to czuję spaliny...

    To nie może być kolektor wyd. bo sprawdziłem dokładnie i chyba to też nie jest nic przy samym turbie, bo nad kanałem odpaliłem na zimno samochód (żeby nie uszkodzić) i pryskałem tam wodą z mydłem i z żadnego miejsca nic nie wskazywało na przeciek.

    Tylko z tamtego miejsca...

    Czy myślicie, że taki mały upust tuż po kolektorze wydechowym może objawiać się falowanie i skakaniem obrotów/ Już trzy testy szczelności zrobiłem, cały silnik był w płynie i wodą i nic nie ubywało...

    Wiem, że najlepiej by wyszło podczas jazdy kiedy biegi są, turbo pracuje i samochód jest w ruchu, ale fizycznie nie można tego tak sprawdzić.

    W sumie oprócz lekkiego świstu (i to nie ten turbowy, że tak powiem) to samochód działa, jak dla mnie, idealnie. Nigdzie nie szarpie, przyspiesza płynnie i błędów nie ma... potrzebujemy Panowie jakiś Shazam, ale dla dzwięków samochodu... poza tym po prostu te obroty lekko falują jak koledze w pierwszym poście oraz jak lekko gazem wcisnę do 1000 obrotów to potem samochód walczy w ustabilizowaniem obrotów. Spadnie do 400, odbije się do 600, potem 500, być może 600 znowu aż w końcu po dwóch sekundach wraca do "normy". Czy to moze być spowodowane tym/ Ja już chyba od pół roku z tym walczę i już nie wiem co mam zrobić.

    Z góry dzięki za rady!

    Nazwa:  Screenshot_20191027-200015.png
Wyświetleń: 559
Rozmiar:  161.7 KB
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 08-11-2019 o 15:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •