Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Prośba o pomoc w interpretacji logów

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Mixhalo
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Łodź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    43

    Prośba o pomoc w interpretacji logów

    Cześć, czołem!

    Wczoraj po raz pierwszy wykonałem logi w mojej TT, I jestem trochę przestraszony, prosiłbym o wasze opinie, co wy w nich widzicie. Ja próbowałem się trochę przyuczyć więc cały temat Arttura przeczytałem, zrobiłem logi blokow 001, 002, 004, 020, 031, 034 oraz 115.
    Na początku przeskanowałem też auto w poszukiwaniu błędów, tutaj zdjęcia błędów:




    Bloki 001, 002, 004



    Bloki 020, 031, 034


    Po bloku 020 z tego co doczytałem na forum jest bardzo duże wyprzedzanie zapłonu, dlatego właśnie myślę że TT jest po jakimś programie, zrobionym przez jakiegoś słabego tunera

    Blok 115



    Z poradnika dodanego przez Arttura, wnioskuje że jest też nieszczelność, nawet podczas przyspieclszania dość mocno syczy..
    Prosiłbym o pomoc, co wy o tym sądzicie, napewno widzicie po tych logach i błędach znacznie znaaacznie więcej niż ja



    Pozdrawiam, Michał.

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Pierwszą czynnością, to jest sprawdzenie szczelności - to jest podstawa aby można było zrobić logi.
    Jeśli taka nieszczelność występuje (sam napisałeś, że słyszysz syczenie) to trzeba koniecznie ją usunąć. I zaś sprawdzenie szczelności.
    Jak jest OK to skasowanie błędów silnika, jeśli takie występują, następnie wykonać logi.
    III bieg od 1500 - do odcinki 6700-6800
    bloki:
    002, 020, 031
    115, 118
    Po zapisie logów sprawdzić, jakie błędy powróciły.
    Wrzucić do swojego tematu i czekać na opinie biegłych.

    P/S
    Ja nie widzę żadnych Twoich logów. Może czekają na akceptację.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 24-04-2019 o 17:09

  3. #3
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jest problem z paliwem, gora jest bardzo ubogo i korekty rzedu 12 to jest katastrofa, spuszczasz silnik. pozatym doladowanie to jakis kosmos, jest bardzo wysokie niezaleznie od zadanego z ecu..

  4. #4
    Awatar Mixhalo
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Łodź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    43
    Hej dzięki wam za odpowiedź!

    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam,
    Pierwszą czynnością, to jest sprawdzenie szczelności - to jest podstawa aby można było zrobić logi.
    Jeśli taka nieszczelność występuje (sam napisałeś, że słyszysz syczenie) to trzeba koniecznie ją usunąć. I zaś sprawdzenie szczelności.
    Jak jest OK to skasowanie błędów silnika, jeśli takie występują, następnie wykonać logi.
    Niestety nie jestem pewny czy jest to nieszczelność, tylko tak mi się wydaje a specem nie jestem Może być też tak, że turbo jest na wykończeniu Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale przy depnięciu jakbym dosłownie słyszał jak się kręcą łopatki (takie tytytytytytytyty) im większe ciśnienie ładuje tym szybciej słychać ten dzwięk..

    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Po zapisie logów sprawdzić, jakie błędy powróciły.
    Wrzucić do swojego tematu i czekać na opinie biegłych.

    P/S
    Ja nie widzę żadnych Twoich logów. Może czekają na akceptację.
    Pozdrawiam.
    Zrobiłem właśnie zgodnie z instrukcją na 3cim biegu od 1,5k obrotów aż do odcinki Jeśli nie widać to tutaj wrzucę linki z innej stronki:
    http://vaglogi.pl/log-001_002_004_oGb9G.html
    http://vaglogi.pl/log-020_031_034_93hgq.html
    http://vaglogi.pl/log-115_43cNCzF.html
    Może teraz będzie widać

    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Jest problem z paliwem, gora jest bardzo ubogo i korekty rzedu 12 to jest katastrofa, spuszczasz silnik. pozatym doladowanie to jakis kosmos, jest bardzo wysokie niezaleznie od zadanego z ecu..
    Właśnie tego się bałem.. Masakra, zależy mi żeby doprowadzić ją do stanu idealnego, czyli ktoś w niej zrobił chip tuning, wgrał zły soft, tak? Teoretycznie mógłbym kupić ECU od innego 225q i dało by się jakoś zgrać, czy też lepiej pojechać do jakiegoś warsztatu gdzie ogarniają chip tuning? Co byście zrobili będąc na moim miejscu?
    Trochę się teraz boje i nie mam pojęcia co robić.. masakra..

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Na Twoim miejscu bym nie upalal tego auta, w zasadzie to bym wogole nim nie jezdzil bo cos poleci, kwestia czasu i to niedlugiego. korekty na wysokich obr masz maxymalne (jezeli sie nie myle), juz nic wiecej ecu zrobic nie moze. Zdecydowanie zaczalbym od sprawdzenia szczelnosci w/g opisu na forum, sprawdzil czy prawidlowo podpiety i czy sprawny jest n75, czy WG dziala poprawnie, czy dv jest sprawne (czy nie jest wymienione na jakiegos blowoff'a) itd. Po usunieciu ewentualnych problemow, sprawdzilbym w jakim stanie jest pompa paliwa (manometr w obieg - masz opis na forum) i wtedy zabral sie za poprawe mapy. Wszystkie te czynnosci (poza sprawdzeniem cisnienia na pompie paliwa) mozna zrobic bez uruchamiania silnika wiec bardzo dobrze bo jazda tym autem to proszenie sie o duzy problem.

    I teraz tak: masz blad 16985 ktory mowi o uszkodzonym ecu lub uszkodzonym chipie (wlasnie odnosnie spapranego chiptuningu) wiec bardzo mozliwe ze to jest Twoj problem i jesli da sie to poprawic to ogarniety tuner sobie z tym poradzi. Jesli nie - wymiana ecu. ALE nie ma sensu jechac na ewentualne poprawki i wrzucac auta na rolki bez uprzedniego sprawdzenia czy osprzet bangla jak nalezy i w tym celu warto sie przyjrzec szczelnosci, pompie paliwa, czy WG pracuje jak nalezy itd, Podczas sprawdzania cisnienia na pompie paliwa mozesz jednoczesnie zapiac vag i zlogowac kanal 118 - zobaczysz wtedy n75 duty cycle, sprawdzisz w ten sposob czy reaguje na polecenie ecu. Jesli sie okaze ze mimo ze elektrycznie jest sprawny a np. jest nieszczelny to wyjdzie na strojeniu i najwyzej wtedy sie tym zajmiesz.

    link do Twojego bledu 16985:

    http://wiki.ross-tech.com/wiki/index...5/P0601/001537

    ps. jezeli bedziesz juz musial przemiescic sie tym autem do jakiegos warsztatu to na Twoim miejscu nie przekraczalbym 2500-3000 obr a jechal tym autem tylko w przypadku gdy nie ma innej opcji. Wiem, polecilem Ci zrobic jeszcze jeden test pod obciazeniem - pompy paliwa i przy okazji kanalu 118 ale to tak z dusza na ramieniu..
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 25-04-2019 o 03:40

  6. #6
    Awatar Mixhalo
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Łodź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    43
    Wielkie wielkie dzięki za tak dokładną i szczegółową odpowiedź AcidTT!

    Co do jazdy nią to nieszczęście wsiadam do niej raz na dwa tygodnie albo dłużej, dobrze że wreszcie przebadałem samochód, mam nadzieję że nie jest jeszcze za późno i uda się wszystko ogarnąć do stanu jak wyjechała z fabryki, bo na tym mi wsumie najbardziej zależy. Jestem jedynie trochę zły na poprzedniego właściciela który wrzucił do niej ten Soft...

    Plan jest taki żeby zabrać ją do compsportu, słyszałem o nich dobre opinie i mam nadzieję że chłopaki pomogą, jeśli jeszcze by pojawiły się jakieś problemy/błędy to będę pisał.
    Jeszcze raz dziękuję




    Pozdrawiam, Michał.

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez Mixhalo Zobacz posta
    Wielkie wielkie dzięki za tak dokładną i szczegółową odpowiedź AcidTT!

    Co do jazdy nią to nieszczęście wsiadam do niej raz na dwa tygodnie albo dłużej, dobrze że wreszcie przebadałem samochód, mam nadzieję że nie jest jeszcze za późno i uda się wszystko ogarnąć do stanu jak wyjechała z fabryki, bo na tym mi wsumie najbardziej zależy. Jestem jedynie trochę zły na poprzedniego właściciela który wrzucił do niej ten Soft...

    Plan jest taki żeby zabrać ją do compsportu, słyszałem o nich dobre opinie i mam nadzieję że chłopaki pomogą, jeśli jeszcze by pojawiły się jakieś problemy/błędy to będę pisał.
    Jeszcze raz dziękuję




    Pozdrawiam, Michał.
    Sam soft nie jest zly sam w sobie, wrecz przeciwnie jesli jest zrobiony prawidlowo i nie wyzylowany do granic mozliwosci motoru. Zrobiony z bezpiecznym zapasem poprawi wrazenia z jazdy i da sporo radochy wiec czemu nie. Zycze powodzenia w ogarnianiu auta pozdro!

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Jeżeli znajdziesz czas to załóż własny wątek. Moglibyśmy zyskać nieco wiedzy na temat czasu i pieniędzy, które trzeba poświęcić na ogarnianie auta po amatorskim programie.
    Powodzenia i obyś szybko cieszył się autem.

  9. #9
    Awatar Mixhalo
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Łodź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    43
    Witajcie po dłuższej przerwie, przepraszam że odgrzewam kotleta ale niestety miałem dużo nauki i brak czasu w zasadzie na wszystko Co do TT'tki to ogarnąłem ją odrazu tak jak AcidTT doradził, odrazu pojechałem do Compsportu i pan Patryk zrobił kawał dobrej roboty.

    Cytat Zamieszczone przez Szewc Zobacz posta
    Jeżeli znajdziesz czas to załóż własny wątek. Moglibyśmy zyskać nieco wiedzy na temat czasu i pieniędzy, które trzeba poświęcić na ogarnianie auta po amatorskim programie.
    Powodzenia i obyś szybko cieszył się autem.
    Wątek założony już dawno mam, i już piszę co było przyczyną, mianowicie Pan Patryk z Compsportu zrobił jej gruntowny przegląd i usunął wszystkie wady jakie miała (dokładną listę z cenami dodam do mojego wątku). Natomiast przyczyną tak złych wyników (szczególnie cofania zapłonu rzędu 12) był uszkodzony program w ECU. Jak się okazało TT jeździła na programie od ABT. Po więcej info zapraszam na mój wątek

    Teraz zrobiłem ponownie logi i na moje oko są idealne, jednak prosiłbym was jeszcze o rzucenie na nie okiem, teraz blok 20 to praktycznie same 0

    http://vaglogi.pl/log-001_002_003_uMxq1.html
    http://vaglogi.pl/log-004_020_031_O7p7Cy.html
    http://vaglogi.pl/log-034_115_118_v50ukw.html

    Mam nadzieje, że teraz będzie już z górki, i wszystko będzie okej



    Pozdrawiam!
    Michu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •