Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Dymi po chwili na wolnych obrotach

  1. #1
    Awatar Nekyoo
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Lędziny
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3

    Dymi po chwili na wolnych obrotach

    Witam. Od niedawna jestem posiadaczem wymarzonej TT'tki. Po kupnie wymieniłem olej, wlałem 3,5 litra 5w40 pełny syntetyk (taki był lany). Wlałem ile wlałem, bo złamany był bagnet i nie wiadomo było ile wlać. Niedługo później wymieniałem rozrząd i przy okazji bagnet, no i wyszło ze oleju powinno być dużo więcej i nie łapało się na minimum, wlałem prawie 2 litry i jest ponad połową. Po odebraniu od mechanika zauważyłem że jak chłodzę turbinę i pochodzi ok 1 min to zaczyna lekko dymić na biało/siwo i lekko czuć olejem. Na zimnym silniku problemu nie zauważyłem, ale najbardziej dymi jak odpalę auto po 1-3 h postoju i zostawię go przed jazdą na ok. 2min na wolnych obrotach, zaczyna kopcić jak smok, dodawanie gazu potęguje dym. Jak zacznę jazdę to w trakcie jazdy jedynie przy zmianie biegu trochę zadymi i przez 5-10 min na postojach typu światła, potem problem znika (aż do dojechania do celu i zostawienia znów auta na wolnych obrotach).

    Czytałem trochę, że może to być zapchana odma, uszczelnienie turbiny ew. turbo w ogóle puszcza olej lub pierścienie na tłokach, ale wtedy nie puszczałoby raczej w takich konkretnych sytuacjach jak po chwili stania na luzie. Jest szansa, że mechanik coś ponaruszał przy rozrządzie?

    Z góry dzięki za wszystkie porady

  2. #2
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Bardzo podobny miałem problem. Turbo puszczało olej na wydech

  3. #3
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez Nekyoo Zobacz posta
    Jest szansa, że mechanik coś ponaruszał przy rozrządzie?
    Raczej nie

    Obstawiałbym też turbo

    Odmę łatwo wykluczyć, na test puść ją pod auto zamiast w TIP (TIP oczywiście w tym miejscu zaślep aby nie ssało lewego powietrza

  4. #4
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Turbina jak najbardziej może być brana pod uwagę ale jak stało się to po wymianie oleju to stawiał bym uszczelniacze pierścienie . U mnie sytuacja wyglądała podobnie okazało się że bylb dolany moto doktor i po wymianie oleju na motul zaczęło kopcić na wolnych potem był spokój. Problem rozwiązał się po remoncie silnika i wymianie turbiny na nową .

  5. #5
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    U mnie turbo dawało te same objawy.

  6. #6
    Awatar Nekyoo
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Lędziny
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3
    Byłem teraz przy autku. Wyczyściłem benzyną ekstrakcyjną odmę (te takie 2 plastikowe kubełki jakby co od nich wychodziły wężyki, jeden miał sprężynę w środku) i wężyki, potem przepustnicę. Dalej dymi na wolnych obrotach, na początku nawet mocniej jak mu dociskałem gazu to szła chmura, ale trochę go "przepaliłem" w kilkukilometrowej trasie i leciało już mniej dymu jak stanąłem na parkingu, na wolnych prawie w ogóle. Dopiero jak dodałem gazu to znów bąk poszedł. Z plusów, niemalże całkowicie przestał spadać na obrotach jak stał na luzie (bo wcześniej to stojąc na luzie miał ok 900-1000 obrotów i potrafił spaść na ok 700 i wrócić, oczywiście takiemu zadławieniu towarzyszył dym z tyłu), podejrzewam że czyszczenie przepustnicy pomogło. W dodatku zauważyłem dym pod maską, jakby z tej plecionki, która jest połączona z kolektorem dolotowym (z tyłu silnika na dole), ale nie wiem czy nie z tego, że mogło trochę olejem być pochlapane jak węże odpinałem z odmy, albo rękami brudnymi z oleju itp, może się wypali.

    Co do waszych postów, czy jest opcja bez kanału odpięcia turbiny żeby zobaczyć czy bez niej też tak dymić będzie? I jaki obecnie jest mniej więcej koszt regeneracji turbo, bo słyszałem że spadły w przeciągu ostatnich kilku lat. Dzięki wszystkim za odzew

  7. #7
    Awatar bzykss
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Ełk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    314
    Rocznik
    2009
    Kolor
    czarny
    Posty
    89
    Jeblem.... opcja odpiecia turbiny... kolego postaw auto do porządnego mechanika jak nie radzisz sobie chłopaki napisali co jest przyczyna

  8. #8
    Awatar Nekyoo
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Lędziny
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3
    A jeśli to byłaby turbina to dlaczego dymiłby tylko na postoju a nie w trakcie jazdy, kiedy pracuje?

  9. #9
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie da sie wyjac turbiny i sprawdzenia czy dalej dymi.. wyglada ze masz problem z turbina i trzeba bedzie ja wyjac ale do naprawy.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •