Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Spaliny w kabinie + niewiarygodne buczenie.

  1. #1
    Awatar Wlash
    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    brak
    KM
    X
    Rocznik
    X
    Kolor
    X
    Posty
    16

    Spaliny w kabinie + niewiarygodne buczenie.

    Witam,
    pacjent to audi TT 8N z 99' roku 1.8t AJQ 180km, ośka.
    Ostatnimi czasy (od jakichś 500 km) w kabinie na postoju czuć było spaliny- bardzo delikatnie. Podczas jazdy normalne powietrze. Dzisiaj włączając się do ruchu gwałtownie przyspieszyłem i słychać było lekkie uderzenie pod autem - stuknięcie. Po przejechaniu 200 metrów wydech zaczął buczeć i buczał tak mocno basowo aż pod sam dom, z tym, że pod sam koniec przyspieszyłem mocniej i wtedy jeszcze bardziej sytuacja się pogorszyła - dźwięk porównywalny do samochodów WRC, straszliwie głośno, dźwięk jakby spod skrzyni biegów? Uchyliłem okno i przy odejmowaniu gazu, słychać było delikatny świst? Wcześniej nic takiego nie słyszałem.

    Pytanko, co to może być? Czy mogę w takim stanie auta podjechać do mechanika czy hol/laweta?

    Z góry dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź - pozdrawiam Wlash.

  2. #2
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Praktycznie zawsze takie objawy są efektem nieszczelnego układu wydechowego. Konkretniej mam na myśli nieszczelność pomiędzy kolektorem wydechowym (choć raczej w tym miejscu jest dobrze i efektem byłby dym spod maski), środkiem układu wydechowego (najprawdopodobniej pod autem rdza, uszkodzenie lub inny mechaniczny otwór np. rozłączony układ, lub uszczelnienie puściło), a katalizatorem (w tylnej części auta taka wielka pucha, z której wychodzą końcówki wydechu, odpowiada między innymi za oczyszczanie spalin i wyciszanie układu wydechowego). Nie naprawisz tego taśmą klejącą, bo sam układ osiąga kilkaset stopni. Izolacja chyba również nie będzie dostateczna, choć może być skuteczna na krótką metę. Najlepiej wymienić uszkodzoną część układu i resztę przejrzeć pod kątem uszkodzeń. Diagnozą może być podniesienie auta i obejrzenie dokładnie (zimnej!) rury wydechowej. Gdy rozgrzejesz, to możesz obserwować spaliny wydobywające się oraz źródło głośnego dźwięku, jednak smród spalin i temperatura utrudni oględziny.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Tak jak podpowiada Marik.
    Na początek zajrzyj pod samochód czy czasem nie jest to najzwyklejsza dziura w wydechu.
    Jak nie będziesz mocno cisnął do tego mechanika i odległość nie jest duża to powinieneś dojechać bez wzbudzania większej sensacji i interwencji policji
    Ostatnio edytowane przez Szewc ; 13-04-2019 o 13:28 Powód: Spóźnienie:)

  4. #4
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Sprawdź łącznik elastyczny (siatka), zazwyczaj on puszcza.
    __________________________
    Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar Wlash
    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    brak
    KM
    X
    Rocznik
    X
    Kolor
    X
    Posty
    16
    Bardzo dziekuje za pomoc, może jutro podjadę do mechanika. Dzisiaj byl znajomy, posluchal tego dzwieku i twierdzi, że kolektor wydechowy. Dzwiek bardziej z okolic silnika. Szczególnie dobrze slychać to po podniesieniu maski. Dziekuje wszystkim za pomoc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •