Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Wątek: White TTS - życie kołem się TToczy

  1. #1
    Awatar JordanS
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    Zgorzelec
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2012
    Kolor
    Suzukagrey
    Posty
    110

    White TTS - życie kołem się TToczy

    WiTTam,
    w końcu znalazłem chwilę, aby zaprezentować mój nowy nabytek, jakim jest Audi TTS Roadster.
    Dla tych mniej cierpliwych i nie lubiących smętów kilka szczegółów:
    Audi TTS Roadster
    Rok produkcji: 2012 (wersja poliftowa)
    KM: 272
    Przebieg: 178000 (przy zakupie)
    Kolor: Biały (choć wyjątkowy ten biały)
    Wnętrze: czarna skóra+alcantara
    Wyposażenie: z tych ważniejszych: nagłośnienie BOSE, RNS-E(wersja led), grzane fotele, klima auto, pakiet oświetlenia wnętrza, pakiet skór poszerzony o obszycie daszka i konsoli, ski-sack.
    Krótka historia auTTa: auto zakupione na północy Niemiec i zarejestrowane w Danii, tam auto na bieżąco serwisowane w jednym serwisie.
    Prawdopodobnie posiadało jednego właściciela. TT'ka wróciła do Niemiec, do miejsca w którym została kupiona i wymieniona na inne Audi.

    Teraz dla lubiących lekturę i ciekawych historii jaka piszę się o właścicielu i o tym jak odnalazł tą jedyną.
    Enjoy
    Otóż zakochany jestem w TT od dawna, marzyłem o cabrio w quattro, ale plany się trochę zmienił gdy pojawiła się moja pierwsza
    8n 180km w coupe. Marzeń się nie porzuca, więc po sprzedaży pierwszej TT, jakimś czasie i uzbieraniu budżetu,
    padła decyzja o zakupie kolejnego auta. Oczywiście poszukiwania rozpocząłem od TT 8j cabrio quattro.
    Ale były też inne pomysły jak np. Audi S8, Mercedes E55AMG, Mini Cooper S.
    Mimo to wszystko sprowadzało się do TT, najważniejsze aspekty, to oczywiście cabrio i quattro.
    Padło hasło:"Mały a może TTS?"
    No i rozpoczęły się poszukiwania TTS'a, no ale skoro jest już taka możliwość, to żeby nie była to okrojona wersja.
    Warunki jakie auTTo musiało spełniać: alcantara, BOSE, RNS-E, kolor bez większego znaczenia byle nie srebrna.
    Nie byłem przekonany do wersji przedliftowej, bo jednak poliftowa ma w sobie więcej uroku, do tego te lampy, ten gril.
    Więc zawęziłem pole poszukiwań do polifta, gdyż nie chciałem przerabiać przedliftowej na poliftową,
    gdyż sam nie bardzo mam na to czas i się na tym nie znam, a mechaników nie chcę aż tak angażować.
    Kolejny warunek jaki stawiałem auto to przebieg poniżej 120tys.
    No ale jakoś sporo pieniędzy za te TTS'y wołają no i brak takich które można by zarejestrować na firmę.
    Tak więc poważne rozważania aby kupić 8s, bo cenowo na firmę zbliżone.
    Koszta jednak zbyt wysokie jak na mnie, no i nie czułbym się dobrze w tak nowym aucie.
    Rozciągało się to wszystko w czasie. Wszystkie ogłoszenia znałem na pamięć, kolor wyposażenie przebieg, wszystko w małym palcu.
    Ale ciągle omijałem te z wyższym przebiegiem, choć je też znałem na pamięć.
    Pewnego dnia, gdy znów się toczyły debaty, znów się przewinął na szybko temat innych aut i rozważanie tej białej z wyższym przebiegiem,
    ale za to z kompletnym wyposażeniem, odpowiednim kolorem no i tapicerką no i z możliwością zarejestrowania na firmę.
    Rozsądek podpowiada że trzeba jechać ją obejrzeć, przeglądam forum aby wybadać czy aby 180tys. km to aby nie śmiertelny przebieg dla TT.
    To jedyne 300km ode mnie, więc zapada decyzja aby pojechać ją obejrzeć.
    Urywam się z pracy o 21, jedziemy, na miejscu jesteśmy po 1, nocleg i pobudka o 7, żeby zdążyć obejrzeć i wrócić do domu, na kolejny termin.
    OglÄ…damy




    Stan wnętrza i ogólnego stanu auta, robi wrażenie jak na ten przebieg. Z papierów wynika że była malowana maska i przedni zderzak.
    Mocno wypiaskowana przednia szyba, możliwe że z tego powodu był lakierowany przód. Parę odprysków na lakierze.
    Pod maską wszystko wygląda w porządku, bierzemy auto na jazdę próbną.
    Szok, bo TT jest na letnich oponach, na posesji śnieg, wyjazd pod górkę, start, auto nawet się lekko nie śliźnie.
    Autem jedzie się rewelacyjnie, nie wydaje jakiś niepokojących dźwięków. Robi na mnie piorunujące wrażenie.
    Charakterystyka jazdy, samo auTTo, ten dźwięk. Marzenie.
    Wracamy, decydujemy się na zakup. Ta radość że to auTTo, będzie moje! Tak!
    Jako że auto będzie rejestrowane na firmę, jeszcze nie możemy go zabrać.
    Smutek. Powrót do domu, kontakt z Michałem o parę drobiazgów, przez Michała jakimś trafem kontaktuje się z elmacho.
    Parę zdań o gadżetach i o aucie, utwierdza mnie tylko w decyzji zakupu.
    Mija tydzień, jedziemy już po TTS'a. Cały w skowronkach, zakup przebiega pomyślnie.
    Jedziemy więc po tymczasowe rejestracje, Pani sprzedająca mówi że Duńskie papiery mają niewystarczająco danych i że raczej nie uda się z rejestracją. No ale idzie z nami do wydziału komunikacji i ustawia nas w kolejce i nakreśla problem Pani znajdującej się w środku.
    PojawiajÄ… siÄ™ komplikacje, zaczynajÄ… siÄ™ telefony. Do sprzedajÄ…cego, do kierownika. Pani bardzo pomocna i cierpliwa.
    Stres, i myśli:"Trzeba będzie przyjechać po auto jeszcze raz, teraz lawetą...."
    Zaczynają się faksy, pojawia się światełko w tunelu. Tak! udaje się, ogarniamy resztę papierkowej roboty. Mamy tablicę.
    Serdecznie Paniom dziękujemy, wracamy z tablicami po TT'kę.


    Możemy wracać do domu. Kręte czeskie drogi bardzo cieszą.


    Widok auta pod domem cieszy jeszcze bardziej.


    Przychodzą oczywiście paczki od Michała, co by właściciel bardziej się cieszył z nabytku.
    Pod pierwszy ogień idzie atrapa grila i kratki halogenów. Dołożony jeszcze napis quattro, na który choruje od dawna.


    Śmiejemy się z siostrą i szwagrem, że trochę podobne te nasze auta.


    Jako że nie jestem zwolennikiem ciemnych felg i napatrzyłem się na forum jak wygląda TT na pompei'ach,
    nie mogłem się powstrzymać. Tak też TTS prezentuje się obecnie.


    Tak oto piszę się historia szczęśliwego posiadacza Audi TTS Roadster, który spełnił swoje marzenie, oraz która będzie kontynuowana.
    Auto sprawia mi dużo radości, każdego dnia jestem pod jego ogromnym wrażeniem.
    W planach raczej nie mam podnoszenia mocy, nastawiam się na to by stan auta był bardzo dobry. Aby było w jak najlepszej kondycji
    Aby jego wygląd cieszył mnie co raz bardziej.
    W najbliższych planach oklejanie folia spojlera przedniego zderzaka, oraz kawałka dyfuzora, jak to inni koledzy z forum,
    mają w swoich TTS'ach. Oraz wymiana przedniej szyby. AuTTo krótko po serwisie w Audi, więc na razie spokojnie czeka na kolejny serwis.
    Pozdrawiam i oby do zobaczenia na drogach.

    PS dziękuje elmacho i PaTTrycji za zaproszenie na zloTT, skorzystam i mam nadzieje dobrze się bawić w gronie klubowiczów
    Chętnie poznam ich samych i ich oczka w głowie.

  2. #2
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    SkÄ…d
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    No hej :> Fajna sztuka.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  3. #3
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    SkÄ…d
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Bardzo fajna konfiguracja tt cabrio. gratki

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    ÅšlÄ…sk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Pamiętam nasze rozmowy o tym TTS.
    Na okleinę przedniego spoilera wybierz bardzo dobrą folię lub daj go polakierować.
    Felgi jak najbardziej pasujÄ….
    Ja dodałbym jeszcze dystanse.
    A jeśli nie chcesz nic mechanicznie zmieniać, to proponuję sam soft silnika i skrzyni. Nic nie będzie cierpieć, a radość z jazdy wzrośnie.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5
    Awatar Nikosnikos
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    SkÄ…d
    3city
    Pojemność
    2.0T
    KM
    334
    Rocznik
    2009
    Kolor
    red TTS
    Posty
    124
    Gratulacje nowego nabytku - rośnie nam grono TTS’ów

  6. #6
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    SkÄ…d
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Niee, raczej na naszym forum jest wszystkie 5 TTS, które wyjechały z fabryki xd Facet mający TTSa odpowiadający facetowi mającemu TTSa w temacie faceta, który kupił TTSa :>
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    No i pięknie! Fajna historia i świetny Roadster

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Kurrrde te biale cabrio naprawde maja cos w sobie no.. gratki nabytku, bardzo ladna.

  9. #9
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    SkÄ…d
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    GratulacjÄ™!

  10. #10
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    SkÄ…d
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Gratki,
    Super maszynka

    Pozdr
    Miki

  11. #11
    Awatar Wojti2
    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    SkÄ…d
    Pyskowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2013
    Kolor
    BORDO
    Posty
    94
    Piękna. Pozazdrościć.

  12. #12
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    SkÄ…d
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Super siÄ™ prezentuje . Powodzenia

  13. #13
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    No no, Å‚adne.

    Jakbyś szykował się na jakiś zlot w okolicy to daj znać, podjadę zobaczyć na żywo 😎
    __________________________
    Pozdrawiam

  14. #14
    Awatar JordanS
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    Zgorzelec
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2012
    Kolor
    Suzukagrey
    Posty
    110
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Pamiętam nasze rozmowy o tym TTS.
    Na okleinę przedniego spoilera wybierz bardzo dobrą folię lub daj go polakierować.
    Felgi jak najbardziej pasujÄ….
    Ja dodałbym jeszcze dystanse.
    A jeśli nie chcesz nic mechanicznie zmieniać, to proponuję sam soft silnika i skrzyni. Nic nie będzie cierpieć, a radość z jazdy wzrośnie.
    Wpadnie folia 3M, już jutro, ale zdjęcia dopiero po weekendzie
    Do softa może mnie przekonasz na zlocie nad dystansami myślałem, ale nie wiem czy zmieszczę.
    Jakbym miał jakieś żeby przymierzyć to bym się może zdecydował.

    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Niee, raczej na naszym forum jest wszystkie 5 TTS, które wyjechały z fabryki xd Facet mający TTSa odpowiadający facetowi mającemu TTSa w temacie faceta, który kupił TTSa :>
    Zacnie by było gdyby wszystkie TTS’y były w naszym posiadaniu, sukcesywnie poszerzamy te grono


    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    No no, Å‚adne.

    Jakbyś szykował się na jakiś zlot w okolicy to daj znać, podjadę zobaczyć na żywo ������
    Słabo zorientowany jestem w okolicznych zlotach. Jedyne na co jeździłem to Rothenburg, ale chyba się wysypał.
    Jakbyś o czymś wiedział i się wybierał to daj znać, to chętnie się pojawię.


    Dzięki wszystkim z miłe słowa

  15. #15
    Awatar JordanS
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    Zgorzelec
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2012
    Kolor
    Suzukagrey
    Posty
    110
    Miały być zdjęcia po weekendzie i tak zleciały dwa miesiące ������ dwa podejścia były oklejania, raz znajomy wyliczył za mało folii i nie szło mu klejenie, ale się zawziął i zrobił jeszcze jedno podejście.
    Efekt myślę że zadowalający, po czasie folia na przodzie zaczęła odchodzić, ale po poprawkach trzyma się.
    Jest jeszcze pomysł żeby zabezpieczyć ją dodatkowo inną folią, żeby już nie miała w planach odchodzić
    Oto efekty jego prac:





    Powoli pracuje nad tym żeby auto cieszyło oko przez kolejne 180tys. i póki co wyczyściłem i zaimpregnowałem wszystkie skórzane elementy. Do czyszczenia użyłem lexol’u, bo to jedyny środek jaki dostałem od ręki, a zabezpieczyłem woskiem pszczelim do skór. Lexol się spisał, najbrudniejszym elementem było siedzisko od kierowcy, reszta względnie czysta. Skóry odżyły i cieszą oko.





    Tego samego też dnia, pomimo deszczu udało się wyczyścić i zaimpregnować dach. Po przeczytaniu Waszych forumowych wątków i jednego bloga, żeby za dużo nie kombinować, wybrałem zestaw od sonax’a. Efekty pracy bardzo zadowalające, dach odzyskał koloryt jak i nabrał hydrofobowości.



    Teraz w planach jeszcze dokładnie wymyć auto, odtłuścić i nałożyć wosk. Mam nadzieje że zdążę jeszcze przed złotem, co bym mógł się pochwalić efektem. Jeszcze nad czym muszę popracować to lusterko od strony kierowcy, które się nie przyciemnia, choć ostatnio miało jakiś przebłysk i działało przez kilka chwil, jakieś pomysły co mu dolega? ������
    Pozdrawiam i szerokości

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •