Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Możliwy problem z modułem komfortu/oświetleniem

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Pawłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14

    Możliwy problem z modułem komfortu/oświetleniem

    Cześć Wszystkim!

    Ostatnimi czasy udało mi się wygospodarować trochę czasu na kolejną porcję diagnostyki/napraw itd. Jako że mechanik doprowadził silnik do porządku postanowiłem powoli brać się za ogarnięcie różnych pierdółek we własnym zakresie. Na pierwszy ogień ruszyłem ze sprawdzeniem oświetlenia w podsufitce (działającego losowo, czasem szło je włączyć ręcznie czasem nie), bagażniku itp.

    Po odpięciu całej "lampki", przedmuchaniu gniazda i podłączeniu ponownie zaczęła świecić tak, jak powinna (nic nie lutowałem).
    Wziąłem się za wymianę żarówek na LED-y. Niestety pech chciał, że coś się autku nie spodobało przy wkręcaniu jednej z żarówek w podsufitce (bocznej, włączanej osobnym przyciskiem). Nie dało się jej włączyć, a powrót do oryginalnej nic nie dał. Na ten moment przestało działać w zasadzie całe oświetlenie wnętrza (bagażnik, podsufitka, światełko za osłoną przeciwsłoneczną) z wyjątkiem lampki w schowku. Przestały także się opuszczać szyby przy otwieraniu drzwi (zarówno lewych jak i prawych), oraz nie miga dioda alarmu.
    Otwieranie i zamykanie drzwi z pilota działa.

    No i teraz moje pytanie. Czy dobrze rozumiem, że za wymienione oświetlenie, alarm i uchylanie szyb odpowiada moduł komfortu? Podejrzewam, że może bezpiecznik (piątka tak?) poszedł w jakiś sposób, ale to sprawdzę najprędzej dopiero jutro po pracy, bo nie mam nic na podmianę. Czy może to być wina jeszcze jakiegoś innego elementu/bezpiecznika?

    PS.
    Czy to w ogóle możliwe, że wymieniając żaróweczkę zabiłem cały moduł czy to raczej zbieg okoliczności jeśli faktycznie teraz padł?

    Za wszelkie dodatkowe sugestie będę bardzo wdzięczny.

  2. #2

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Pawłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14
    Niestety wymiana bezpiecznika nic nie dała.
    Sprawdziłem jakie błędy widać przez Vag-Com: Bledy-VAG-Com.txt

    Tylko te dwa pojawiły się po usunięciu (i przejażdżce)
    01570 - Turn-Off Delay: Terminal 15
    29-00 - Short to Ground
    18084 - EPC Warning Lamp (K132) Circuit: Electrical Malfunction
    P1676 - 35-10 - - - Intermittent

    Niestety jak widać, nie pokazało mi też jaki kontroler mam, ani nie widać kodowania, więc chyba nie obejdzie się bez rozbierania, żeby zobaczyć model (chyba, że po VIN, ktoś jest to w stanie ustalić)
    Poklikałem też po blokach i zauważyłem, że np. poprawnie widać kiedy otwieram/zamykam drzwi i zamek. Próbowałem też odpięcia akumulatora na kwadrans w płonnej nadziei, że coś to da, a zwarcie jest tylko urojone .

    Domyślam się, że albo elektryk powinien posprawdzać kable albo wydłubać moduł i kupić inny z tym samym numerem. Zgadza się? Ktoś doświadczony ma jeszcze pomysł na sprawdzenie czegoś jeszcze/inne rozwiązanie problemu?

    PS.
    Nie bardzo rozumiem o co chodzi z 18084. Nie zauważyłem żadnych problemów z żadną kontrolką. EPC zapala się po przekręceniu kluczyka i normalnie gaśnie po zapaleniu silnika bodajże.

    Edit:
    Zapomniałem dodać, że zauważyłem, iż przy wychodzeniu z menu diagnozowania tegoż modułu (35) słyszałem dwa "kliknięcia" z okolicy, gdzie z tego co wyczytałem moduł się znajduje (w lewej ściance, trochę za fotelem kierowcy). To chyba nie jest normalne zjawisko?
    Ostatnio edytowane przez ivoo ; 04-04-2019 o 20:17

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Modul ma pstrykac. Jakie masz numery na nim?

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Pawłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14
    Fizycznie się do niego jeszcze nie dostałem. Póki co szukam info jak dokładnie się do niego dokopać. Jeśli będzie ciepło w weekend to może się podejmę rozgrzebywania, o ile przygotuję sobie jakieś dokładniejsze instrukcje, bo prace manualne wychodzą mi dość słabo i pewnie cały dzień na tym spędzę, kombinując jak nic nie połamać czy urwać.

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Tylny boczek za fotelem kierowcy musisz wyjac. Sa tam spinki wiec zdecydowanie zasrpnac. Potem pokolei kazda podwadzac przy laczeniu z buda i sie nie polamia. Trzeba odkrecic ten bolec od oparcia fotela biednego pasazera i zobaczysz modul.

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Pawłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14
    Udało mi się dogrzebać do wnętrza na tyle, żeby odczytać numer części.
    8N8 962 267
    Bez literki na końcu.

    Ewentualne kodowanie znalazłem w tym temacie, gdyby było potrzebne:
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...highlight=Cent

    Po kupieniu i podłączeniu nowego modułu (i ew. kodowaniu) będę musiał zakodować też kluczyki prawda? (żeby pilot działał) Rozumiem, że pierwsze dwa posty stąd powinny załatwić sprawę, tak? (mam dwa kluczyki)
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...B3w+modu%C5%82

    Założyłem wątek z ogłoszeniem kupna takiego modułu w odpowiednim dziale, gdyby ktoś z forum miał na sprzedaż:
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...767#post291767

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Pawłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14
    Podziękowania dla Pawel-2005 za szybkie zaopatrzenie mnie w sprawny moduł.

    Jestem już po wymianie. Udało mi się dodać kluczyki metodą bez użycia VAG-a. Na VAG-u moduł ładnie się przedstawia i widać kodowanie. Na wyświetlaczu zaczęło mi pokazywać kiedy mam otwarte drzwi/bagażnik (nie wiedziałem nawet, że pół-Fis takie coś ma ). Niestety nie załatwiło to problemu z otwieraniem szyb, oświetleniem i przyciskiem otwarcia bagażnika.

    Bateria w lapku mi padła zanim spisałem kod błędu, ale jeśli dobrze pamiętam nadal był to 01570 (opóźnienie wyłączenia, zwarcie do masy). Odpiąłem jeszcze raz na próbę całe oświetlenie wewnątrz, ale bez zmian (z wyjątkiem poprawienia żarówek w bagażniku, które wcześniej po prostu nie stykały i zaczęły nagle świecić po podpięciu zasilania z powrotem).

    Powoli nastawiam się na to, że bez wizyty u elektryka się nie obejdzie. No chyba, że ktoś ma jeszcze pomysł co i gdzie można sprawdzić samemu. (Jakieś najczęstsze przypadki przetarć kabli? Gdzie znajduje się element odpowiedzialny za to "opóźnienie wyłączenia"? Czy to coś osobnego od tego wymienionego modułu?)

  8. #8

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Zagosciniec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    niebieska
    Posty
    10
    Witaj i co wiesz co i jak ztym oświetleniem bo mam to samo

  9. #9
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    A jak lampka od oswietlenia sama raz na czas sie zalaczy? Gdy powinna tylko po otwarciu drzwi? XD

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •