Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Możliwy problem z modułem komfortu/oświetleniem

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Pawłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14
    Niestety wymiana bezpiecznika nic nie dała.
    Sprawdziłem jakie błędy widać przez Vag-Com: Bledy-VAG-Com.txt

    Tylko te dwa pojawiły się po usunięciu (i przejażdżce)
    01570 - Turn-Off Delay: Terminal 15
    29-00 - Short to Ground
    18084 - EPC Warning Lamp (K132) Circuit: Electrical Malfunction
    P1676 - 35-10 - - - Intermittent

    Niestety jak widać, nie pokazało mi też jaki kontroler mam, ani nie widać kodowania, więc chyba nie obejdzie się bez rozbierania, żeby zobaczyć model (chyba, że po VIN, ktoś jest to w stanie ustalić)
    Poklikałem też po blokach i zauważyłem, że np. poprawnie widać kiedy otwieram/zamykam drzwi i zamek. Próbowałem też odpięcia akumulatora na kwadrans w płonnej nadziei, że coś to da, a zwarcie jest tylko urojone .

    Domyślam się, że albo elektryk powinien posprawdzać kable albo wydłubać moduł i kupić inny z tym samym numerem. Zgadza się? Ktoś doświadczony ma jeszcze pomysł na sprawdzenie czegoś jeszcze/inne rozwiązanie problemu?

    PS.
    Nie bardzo rozumiem o co chodzi z 18084. Nie zauważyłem żadnych problemów z żadną kontrolką. EPC zapala się po przekręceniu kluczyka i normalnie gaśnie po zapaleniu silnika bodajże.

    Edit:
    Zapomniałem dodać, że zauważyłem, iż przy wychodzeniu z menu diagnozowania tegoż modułu (35) słyszałem dwa "kliknięcia" z okolicy, gdzie z tego co wyczytałem moduł się znajduje (w lewej ściance, trochę za fotelem kierowcy). To chyba nie jest normalne zjawisko?
    Ostatnio edytowane przez ivoo ; 04-04-2019 o 20:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •