Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 32

Wątek: YODA by Pawel-2005: NEW BEGINNING

  1. #16
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ciesze sie ze tt sie sprawdza i tez gratuluje cierpliwosci bo nie wiem czy kazdy by tyle mial skoro tak marudziłem na te auto. Zazwyczaj sprzedajacy zachwala jakie to cudo sprzedaje ale jakos ja wolalem uczciwie sprawe postawic i zaciskajac zeby naprawiac wszystkie bolączki tego auta. Jak znajde chwile to w swoim temacie zrobie podsumowanie calosci prac i jesli przypomne sobie wszystko to opisze co i jak zostalo zrobione i przekieruje na ten temat a tamten bedzie mozna zamknac.
    Takze zadowolenia z tt i w kontakcie

  2. #17
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Fajnie jakbyś sporządził kosztorys prac(po cenach rynkowych) tak, aby każdy wiedział ile może restaurowanie takiej TT kosztować. Bo raczej nie będzie to 5 tyś zł, a jakaś wielokrotność tej sumy.

  3. #18
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Miały być zdjęcia wnętrza ale….rozjechały się ustawienia w naszym leciwym Canonie 1D i nim je ogarnęliśmy, to światło zrobiło „pa, pa”. Tak więc - następnym razem

    Generalnie cała rodzina uznała, że czas na spotkanie z psychiatrą. Moje spotkanie, gwoli precyzji. Pół soboty myłem, suszyłem, nakładałem QD. Dziś uznałem, że A6 też ma prawo być czysta. Myjnia znów, choć bez takiego zaangażowania. Dobra, wróciłem do domu. Przeleciałem skóry i plastiki w A6. Zrobiło mi się głupio - no, przecież nie zostawię Yody tak bez opieki i zainteresowania...Więc poszło na skóry to:



    Dobra, skóra Yody schnie, skóra A6 schnie (brzmi to wszystko….dwuznacznie? A może to wiosna? ), co tu robić dalej? „Byle nie sprzątać ogródka” – ta natrętna myśl podpowiedziała rozwiązanie:



    Zabrałem się za grill. Niby wszystko z nim w porządku, ale pomyślałem, że może warto odzyskać ładną czerń tego plastiku. Do pracy, poza szmatką i palcami, polecam zdecydowanie patyczki kosmetyczne, dostępne w szafce łazienkowej partnerki (dla Klubowiczek – we własnej szafce) lub – wersja dla męskich singli, nie objętych metroseksualnością – do nabycia w najbliższej drogerii typu Rossman czy coś tam. Robią robotę idealnie. Po 20-30 minutach zabawy efekt jest taki (sorry, nie zrobiłem „przed-po”):





    Przyznaję, że tak mi się spodobało, że ukradłem jeszcze garść patyczków i zrobiłem to samo w A6.

    Na koniec (po kolejnym odkurzeniu mikrofibrą lakieru, który pokrywa się jakimiś pyłkami kwiatowymi w oka mgnieniu) zafundowałem Yodzie to:



    Czy Najdroższa akceptuje moją chorobę psychiczną? No cóż, jak wsiada do czyściutkiej Yody, to tak. Ale jak wraca do domu i widzi to….



    ….to odpowiedź staje się jakby mniej jednoznaczna

    Dobra, ten post jest lekko bez sensu, ale pokazuje jakie emocje potrafi wzbudzić w dorosłym facecie niebanalne, ślicznie odrestaurowane auTTo. Oczywiście, Yoda jest moją ucieczką, odskocznią i pieczarą, w której chowam się przed problemami codzienności. Ale jest tak niezwykłą estetyczną i organoleptyczną rozkoszą, że wzruszam się na sam jej widok. Ostatni raz miałem podobne (choć nie aż takie) emocje wobec naszej Alfy Gtv 3.0 Busso. Najlepiej określiła to Najdroższa, zapinając wczoraj w Yodzie, przy 6,500 obrotów, trójkę: „zmarnowałam tyle lat życia nie jeżdżąc sportowymi samochodami”. Przytaczam – ku refleksji. Naprawdę szkoda czasu na jeżdżenie czymś, co nas nie podnieca.

    Trochę wczoraj pojeździliśmy szukając fajnych miejsc na plener zdjęciowy dla Yody, bez specjalnego efektu. Macie jakieś sprawdzone miejscówki w Warszawie lub okolicach?

  4. #19
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Nie tylko ty cierpisz na atak suszących się ściereczek i manię pielęgnacyjną auta dbałość o auto to nic złego, taka nasza pasja
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  5. #20
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Hah, widzę, że prawdziwy pasjonat detailingu! Super Ci wyszedł ten grill, pamiętam jak u siebie też się nim zająłem i efekt był zadziwiający. Takie ładne dopełnienie do wyglądu samochodu obok błyszczących i czarnych opon i plastików. Będę musiał spróbować ten Jet Black Restore od SG.

    Moja dziewczyna też uważa, że mam problem, kiedy w supermarketach od razu się kieruję do działu motoryzacji, żeby posprawdzać jakie tam chemikalia mają. Już nie wspomnę o sklepach stacjonarnych z pastami polerskimi, padami, ściereczkami itp. i co tygodniowych paczek z allegro. w sumie czekam teraz nawet na jedną.

    Jak tam Ci się myje na myjniach? Irytujące czy daje rade?

    Im więcej postów tym lepiej, świetnie, że cieszysz się samochodem.

  6. #21

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Cytat Zamieszczone przez Quarter Zobacz posta
    Trochę wczoraj pojeździliśmy szukając fajnych miejsc na plener zdjęciowy dla Yody, bez specjalnego efektu. Macie jakieś sprawdzone miejscówki w Warszawie lub okolicach?
    Zależy jak chcesz się pobawić z robieniem zdjęć i jakie masz możliwości. Jeśli masz aparat i statyw, ew. dobry aparat w telefonie, to wszystkie czarnulki lubują się w sceneriach obok różnych centrów handlowych, czy dużych parkingach gdzie masz dużo światła, czasami różnokolorowego. Czarnulki pięknie przyjmują to światło i wychodzą bardzo ładne zdjęcia. Dla inspiracji polecam poprzeglądać sobie pinteresta. Zobaczysz parę(dziesiąt) fotek, a potem będziesz mógł wybierać w okolicy, którą znasz.

  7. #22
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    wrzuć w odpowiednim temacie jeśli możesz informację o tym czy pod ten dresing do plastików przygotowywałeś powierzchnię oraz ile się utrzyma bo jestem ciekaw glipton to jeszcze tylko do czyszczenia kup a potem już śmiało przez cały rok odżywka co masz z RR też fajnie się sprawdziły środki do skór ale to już odpowiednia osoba musi zamieścić zdjęcia w odpowiednim dziale godne polecenia i tanie.

  8. #23
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Marik, "atak suszących się ściereczek" przyprawił mnie o.... atak śmiechu

    Farseer walczę na myjni z dwoma wiaderkami - a głównie z pilnującymi Jednak muszę się wybierać wieczorem, kiedy nie ma ruchu - tylko, że wtedy znowu nie do końca widać efekty i nie ma takiej fraidy przy osuszaniu, nakładaniu QD itd.. W każdym razie zamówiłem dwa wiaderka z separatorami i odbieram w tym tygodniu. Generalnie jeszcze nie była brudna ani razu, tylko przykurzona. Na nieszczęście tam gdzie Yoda parkuje, z drzew spada jakieś żółte g...., co doprowadza mnie do płaczu. Po 24 h auto pokryte jest takim właśnie żółtawym pyłem "kwiatowym" - więc latam z mikrofibrą, a Najdroższa wymownie puka się w czoło Wygląda to trochę jak po przejściu Sirocco we Włoszech. No, może nie tak masakrycznie, ale jak lekko przejadę mikrofibrą to to guano schodzi bez rysowania lakieru. Przydałaby się taka dmuchawa do liści, może to by pomogło. Na hasło "plandeka" Najdroższa powiedziała, że woli brudne auTTo

    Kanapa - z tym grillem poszedłem na żywioł - auTTko świeżo umyte, a grill taki matowo-szary mi się wydał, więc zaatakowałem bez żadnego APC czy odtłuszczania. Na razie wygląda cacy, poza tym, że również pokrył się tym żółtym pyłem z drzew

    Sorprop Zdjęciami bawimy się od dawien dawna, głównie Najdroższa. Teraz w domu został tylko jeden Canon 1D Mark III i jakaś podstawowa szklarnia (50mm stałka, 17-40 "L-ka" i 70-300), ale przymierzam się ponownie do 5D Mark III, bo jednak 1D za ciężki dla niej. Trochę szkoda będzie szybkostrzelności (1D 10 kl/s, 5D tylko 6 kl/s), ale za to 5D to pełna klatka, a 1D to crop 1.3. Zdjęcia z początku tego wątku robiłem na parkingu Bricomana na Wilanowie. Muszę objechać Mordor i ewentualnie biurowce na Woli i tam poszukać fajnych klimatów - niestety, z biurowców po chwili wypadają niespełnieni komandosi i gonią Szukam też jakiś fabrycznych klimatów - jeśli ktoś zna miejsca, gdzie da się wjechać i w spokoju potrzaskać foty bez zabawy w chowanego z ochroniarzami czy strażą miejską to będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

  9. #24
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Wcześniej miałem czarne auto i parkowałem w innym miejscu... W sąsiedztwie bezpośrednim lasu. Tam nasion i pyłu było od groma. Zapewne to ten żółty, o którym wspomniałeś. Nie ma szans tego zrzucić z auta, ani dmuchawą do liści, ani ścierkami. TRZEBA to wodą zmywać. Nie trzeba nawet chemii do tego używać, ale spłukać auto.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  10. #25
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Marik dobrze gada, lepiej tylko spłukać wodą na myjce (hasło przewodnie niestety się sprawdza w przypadku powłok czy wosku, czyli "częste mycie, skraca życie" ). A ptasie kupy jak rano znajdziesz to na zimnym lakierze to najlepiej opryskiwacz z woda czystą lub zwykły "psikacz", na to nawal QD lub w ostateczności woda z szamponem neutralne ph, odczekaj 30 sekund,zmyj wodą z opryskiwacza/psikacza i zobacz ile się ściągnie za pomocą samej wody pod małym ciśnieniem... ostateczność na koniec to właśnie miękka mikrofibra i QD (trzeba starać się nie dotykać lakieru)
    .

    Myślę że jak wpadniesz na zlot to tu jest bardzo wielu ludzi którzy na pewno podpowiedzą co i jak i pokażą w praktyce , bo tak najlepiej się, jak dla mnie, nauczyć czegoś nowego
    Daj znać koniecznie kiedy po którymś tam myciu pojawią się jakieś drobne przebarwienia na grilu lub taki zacieki ewentualnie lub plamy jaśniejsze. To będzie dobry test jak z jakością tego środka.

  11. #26
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    YODA by Pawel-2005: NEW BEGINNING

    Trochę obrzydliwe dla niektórych, ale jak nic nie ma pod ręka, to ślina bardzo dobrze ptasie kupy rozpuszcza - sprawdzone

    Pozdr
    Miki

  12. #27
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Co tutaj tak cicho? Może jakiś mały update'cik? Przeglądałem wątek regenracji po raz enty i to lepsze niż ksiązka!

    No chyba, że o czymś nie wiem to z góry przepraszam.

  13. #28
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Co tutaj tak cicho? Może jakiś mały update'cik? Przeglądałem wątek regenracji po raz enty i to lepsze niż ksiązka!

    No chyba, że o czymś nie wiem to z góry przepraszam.
    Po wielu miesiącach udało mi się w końcu wstawić Yodę na finalne poprawki do Pawła - tyle się działo tematów po drodze, że ciągle nie mogłem się zebrać aby czarnulkę do Płońska zawieźć. Kończące się klocki na tyle na szczęście zmusiły mnie do zaaranżowania wyprawy. Poprawki to pierdółki, których Paweł nie dał rady już zrobić przed finalnym oddaniem autka w marcu, gdzie termin był sztywny z racji na urodziny Najdroższej. Parę tysięcy km nawinęliśmy i jeden zonk tylko - latem rozwaliła się złączka od wentylatora chłodnicy i zaczął się grzać w korkach. Spięty został na aby-aby przez pobliskiego mechanika, teraz Paweł to ogarnie profi. I tyle przygód. Szczegółowy zakres poprawek i dodatkowych upgrade'ów zrobionych w międzyczasie opiszę po odbiorze Yody od Pawła.

    Pozdrówka!

  14. #29
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    No to super, że nic takiego się nie działo. Oby jak najszybciej auttko wróciło zdrowe.

  15. #30
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    TT dostała lepsze chlodzenie dolotu:
    20191115_171028.jpg
    20191115_171043.jpg
    Tt dostala ładniejsze nowe oczka a dodatkowo wpada mocniejsza pompa paliwa aby bylo bezpieczniej i z potencjałem na kolejne mody które są w planach...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •