Zrobilem logi po wymianie sondy, i korekty niestety byly.
Moje oryginalne cewki wygladaly na dobre, nie byly poszarpane ale i tak stwierdzilem ze wymienie cewki i jednak to cewki zalatwily sprawe.
Logi zrobilem po wymianie o te https://log.malonetuning.com/chart/2...G8KAw4kAAAA%3D

Niestety do 4000 bo droga byla ruchliwa ale juz widac poprawe korekt zaplonow.
Mam na celowniku jeszcze Evap Large Leak ostatni z 12 bledow ktore mialem
Wymienilem zawor N80 niestety bez rezultatu, sprawdzilem szczelnosc przewodow tych na wierzchu i wszystkie byly szczelne. Pozostalo mi sprawdzic puszke z weglem ale niestety nie wiem gdzie jest, obstawiam jeszcze zawor ktory jest pod kolem zapasowym od systemu evap chyba n115 z tego co wyswietla vag-com podczas testu.
Jak sprawdzalem szczelnosc dolotu, stwierdzilem ze zobacze czy jak nabije powietrzem przewod od evap idacy w strone baku powinno zebrac sie tam cisnienie, niestety ale tak nie bylo powietrze gdzies uciekalo, jak odkrecilem korek od wlewu nie bylo zadnego cisnienia a jak dmuchalem w przewod z odkreconym korkiem to bylo czuc powietrze jak ucieka takze przez korek wiec dochodzilo do baku, nie wiem czy tak powinno byc wydaje mi sie ze jak korek jest zakrecony powinno zrobic sie tam cisnienie, robilem to na zgaszonym silniku.

Jak naprawie problem z evap i przejdzie test na kanale 071 to ponownie zrobie wszystkie logi do odcnki.
Pozdrawiam