Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Audi TT 8J 2.0 TFSI 2008 Sline

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Tako
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    33

    Audi TT 8J 2.0 TFSI 2008 Sline

    Witam, miesiąc temu kupiłem pierwsze auto, jest to Audi TT8j... jak w temacie.
    Chodzi mi głównie o to, że chciałbym zamontować jakiś rasowy tłumik/wydech w tej TT, i teraz tak...
    W mojej audi, jest w tym ''spojlerze tylnego zderzaka'' tylko jedno wyjście na wydech z lewej strony, widziałem, że można to wymienić na obustronne z lewej i prawej. Moje pytanie brzmi tak, czy każdy zderzak wygląda tak samo? Chodzi mi tutaj o układ zderzaka (nie tej dokładki na wydech) czy zawsze jest ten zderzak zrobiony pod dwa wydechy? https://imgur.com/a/iVizap3 Chodzi mi o te miejsca na wydechy, czy każdy zderzak właśnie tak wygląda nawet jesli ma zamontowany spojler zderzaka na 1 wydech? Ponieważ mój ''spojler zderzaka tylnego'' wygląda w tym momencie tak: https://imgur.com/a/7xrGpZS
    I chciałbym ten oto spojler wymienić na ten który posiada 2 wyloty na wydech, z lewej i z prawej (koszt takiego spojlera to około 300 zł jak patrzyłem) właśnie po to aby zamontować tłumik na 2 wydechy z lewej i prawej.

    Trochę pomieszałem, ale pisałem na szybko proszę o szybką odpowiedź

    I przy okazji, (prawie się na tym nie znam) chcę aby ta audi fajnie brzmiała, widziałem wiele opcji tzn. cały wydech, końcówka wydechu, lub tłumik. Wiem, że cały wydech to dość duży koszt, więc omińmy to, ale tłumik czy końcówka wydechu będzie lepiej brzmiała? Jaka firma najlepsza? Prosiłbym o linki

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Tak, w każdym zderzaku można zamontować wydech na lewą i prawą stronę.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Powiem więcej - Masz zderzak, czyli element tylny, do którego montowana jest dokładka zderzaka/ spoiler tylny/ dyfuzor i kilka innych nazw. Sam zderzak w każdej wersji (razem z S i RS) jest ten sam. Standardowo sprzedaje się go razem z dokładką, więc samą dokładkę trudno znaleźć. Tu pojawiają się trzy opcje - zakup zderzaka, zakup dokładki lub "Do it yourself". W kwestii wydechu, jeśli chcesz pustą końcówkę po 1 stronie, to nie będzie drogo. Jak chcesz wymieniać kat i dołożyć rurkę na drugą stronę, to kilka tysi musisz mieć przygotowanych.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Tako
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    33
    A jeśli w tym momencie mam 2 wydechy z lewej strony i chciałbym to przerobić właśnie tak aby był po lewej i po prawej stronie wydech, to będzie wymagane przerobienie/kupienie nowego całego układu wydechowego czy mogę zamontować tłumik na 2 strony ? (Oczywiście po kupnie i zamontowaniu dokładki z tyłu)
    Chodzi mi o ten tłumik https://allegro.pl/oferta/rasowy-spo...-07-7058740861
    A tak przy okazji, posiada ktoś taki? Fajnie to brzmi ?

    edycja elmacho
    Kilka razy zadałeś pytania o tłumiki, za każdym razem tworząc nowe tematy.
    Powstrzymaj się proszę od śmiecenia na forum, jedno pytanie wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 29-03-2019 o 00:55

  5. #5
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Swoją drogą masz wyszukiwarkę. Wpisz tylko nazwę producenta. Nieraz wspominali o tym producencie i niezbyt pozytywnie mówili. W ofercie totalna podstawa. Tu masz chyba 2.25, mało. Podejrzewam, że jak chcesz mieć coś podobnego do serii tylko z dwoma rurkami, to tu uzyskasz.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •