Odpowiem na nurtujące Ciebie pytania.
Padło pytanie o modyfikacje silnika 2.0 TFSI i 3.2 VR6.
Nie raczyłeś na forum udzielić żadnej odpowiedzi. Pytający nie ma daleko do Wieszowej ( znacznie bliżej niż do Płońska ). Zaproponowałem więc, by swoje pytania skierował do Żaby, który jak już wspomniałem ma odpowiednią wiedzę, umiejętności, doświadczenie i wywiązuje się z ustaleń.
Nigdzie w moich wpisach nie pojawił się zapis, by do Ciebie nie pisać, dzwonić, udać się osobiście. Innymi słowy nie odradzałem Ciebie.
Jest wolny rynek. Co więcej, ja za stan umysłowy innych osób nie odpowiadam. Można naprawiać, modzić u kogo się chce, gdzie się chce, za ile się chce. Niejednokrotnie z różnym sutkiem.
Gdybym to ja chciał modzić któryś ze wspomnianych silników, to z tą sprawą zwróciłbym się do kompetentnych osób.
Masz jakieś pretensje, lecz sam wszem i wobec oznajmiasz, że jesteś zawalony robotą. Nawet swój projekt TT 8N silver tratujesz jak niekończącą się opowieść.
Dla kontrastu wspomniany Żaba ma czas, by robić swoje TT, pomimo znacznie większego przerobu innych samochodów.
Wspomniałeś też coś o terminach i ustaleniach. To może odpowiedz jak sprawa wyglądała z Jurkiem ( czarne AUDI TT 8J 3.2 )? Jakie były ustalenia odnośnie terminu przyjęcia samochodu do naprawy, czasu trwania naprawy, kosztów naprawy? I jak to wszystko finalnie wyszło? Możesz też napisać, czy to auto wyjechało sprawne w 100%?
Osobiście nie dałbym Tobie auta do naprawy między innymi z wyżej wymienionych powodów.