Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: prośba o interpretacje logów (jestem w kropce..) 1.8t 180 km ajq

  1. #1
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140

    prośba o interpretacje logów (jestem w kropce..) 1.8t 180 km ajq

    Witam, czy ktoś wie o co tu może chodzić? Robiłem już sporo logów można znaleźć w wcześniejszych moich tematach. Do rzeczy: w samochodzie zrobiłem/wymieniłem:
    - Oil catch tank
    - usunięcie n112
    - zawór dv : https://blow-off.pl/dv/dv-typ-uniwersalny-properfekt
    - zawór n75 (org)
    - czujnik temp w kolektorze ssącym (org)
    - przepływka (org bosch)
    - filtr powietrza
    - świece rok temu (ngk pfr6q)
    Robiłem test szczelności (zgodnie ze sztuką) nie ma najmniejszej porobione wszystko łącznie z gniazdami w kolektorze itp itd.
    A oto jak wyglądają logi z dziś po tych wszystkich zabiegach. Pytanie co może jeszcze wpływać na tak niskie wartości z przepływki? Jeżeli chodzi o zapłony pewnie to będą albo świece albo cewki. Jedyne co prawdopodobnie u mnie jeszcze jest do zrobienia to pęknięty kolektor wydechowy lub któraś z uszczelek wydmuchana np dp-turbo. W samochodzie mam przelot. Czy ktoś może mi pomóc bo mi się pomysły skończyły....
    http://vaglogi.pl/log-002_020_031_6l7sJ09.html
    http://vaglogi.pl/log-115_118_002_IFRF2R.html
    http://vaglogi.pl/log-002_033_004_0EBU0.html
    Czy jest możliwe, że ktoś kiedyś grzebał przy sofcie i to tego wina? (chociaż chyba by były inne wartości zadane doładowania).

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Zmierz kompresje i zrob porzadek z zaplonami. Wbrew pozorom po uporzadkowaniu problemu z zaplonami przeplywy troche wzrastaja. Fakt ze nie az tyle ale byn to sprawdzil. Szczelnosc serwa i zaworkow evap jeszcze profilaktycznie do zvadania.

  3. #3
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140
    Jest jakiś sposób na sprawdzenie szczelności evap i serwa?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dodam że gdzieś płyn hamulcowy mi ucieka czy to może być związane z tymi mniejszymi wartościami przepływki?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Plus wiem że jak jest ten filtr z węglem aktywnym to na jego spodzie jest jakiś kruciec - u mnie nic od niego nie jest podpięte - tak powinno być?

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Logi zrób do odcinki 6500-6800 a nie do 4700, bo nie widać ile prawidłowo przepływomierz pokazuje.

  5. #5
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140
    Tak czy siak widać że jest dużo za mało aktualnie jak znajdę jakąś przyczynę nowe zrobię do odcinki. Widziałem też że zapłony nie są najlepsze więc wolałem nie katowac teraz bardziej.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Przejrzałem przewody od evap nie ma żadnych pęknięć jedyne co to jak pisałem od dołu tego filtra węglowego jest kruciec który nie łączy się z niczym (czy tak ma być?). Serwo łączy się jednym przewodem z kruccem od kolektora ssacego i wchodzi w serwo innych podcisnienowych przewodów nie widzę (na przewodzie tym jest jakiś zawór czy on powinien blokować przepływ w którąś stronę). Plus znalazłem to co na zdjęciu - jest to łączenie tipa z plastikową rurą, całe łączenie plus początek tej plastikowej rury jest mokry. Czy połączenie jest tylko na spinke? Bo u mnie chyba tak to wygląda. Dodaje zdjęcie
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/82fb1115315eacf9
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a0bee7578b71f3ee

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Plus jeszcze przewód który idzie od evap, ten wzdłuż rozpórki i schodzi w okolice turbo na końcu też jest cały mokry tylko nie wiem jak to sprawdzić bo teraz dostępu praktycznie nie ma - od dołu jakoś?
    Ostatnio edytowane przez Hubson1995 ; 25-03-2019 o 17:38

  6. #6
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140
    Kompresja sprawdzona. Na każdym cylindrze 12 barów (może minimalnie na jednym poniżej kreski ale dosłownie ciut). Także słupek zdrowy jak dla mnie. Jakieś dalsze sugestie?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jedyne moje podejrzenia to przewód evapu schodzący gdzieś za turbo i łączenie tipa. Pytanie jak się tam dostać? Od góry nie mam dostępu chyba że ściągnę tipa (tą gumową część i jakoś wtedy, czy dostęp będzie od dołu?

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Szczerze to po fotkach nie wiele widac. Tip musi byc w 100% szczelny.
    Dv dobrze podpieta? Bo jak zle to powietrze bedzie krazyc wokol turbiny a przeplyw marny. No i koniecznie 100% seria soft bo ktos mogl przekalibrowac przeplywke by ominac zabezpieczenia przeplywu( bzdura ale niestety spotykalem takie praktyki)

  8. #8
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140
    W weekend zrobię jeszcze raz próbę ciśnieniowa plus popsikam to miejsce czymś co będzie dawać bąbelki w razie nieszczelności.
    DV ten mały kruciec z góry idzie prosto do krucca kolektora ssacego, dolny wchodzi do tipa a boczny do tego przewodu który ma na wysokości pokrywy zaworów taki pierścień który opiera się właśnie o pokrywę. Dodaje zdjęcie jak się przybliży to widać.
    Kurcze da się jakoś sprawdzić czy soft jest oryginalny nie jadąc do specjalisty i nie robiąc poprotsu u niego nowego softu? Czy to jedyna możliwość sprawdzenia.
    Drugie pytanie czy po logach można stwierdzić, że zapłony to wina cewek jeżeli świece są dobre? Mam ngk pfr6q z przebiegiem jakiś 5 tys. Można wykluczyć problemy z paliwem?
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/5bcff0e43499f40f
    Ostatnio edytowane przez Hubson1995 ; 27-03-2019 o 09:30

  9. #9
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    A moze podmien ten zawor dv na ori?? moze jest wadliwy??

  10. #10
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140
    Mój org był zepsuty. Mogę podmienić z kolegą który ma org. Jednak jak podnosiłem tloczek ten od spodu i zatykalem mały kruciec z góry to tloczek nie opadal.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jakieś jeszcze pomysły?

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Tylko propera dv montujesz odwrotnie jak ori ale pewnie to wiesz
    Soft na 100% seria?

  12. #12
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140
    Ja w sofcie nigdy nic nie grzebałem. Da się sprawdzić to jakkolwiek w vagu czy w inny sposób czy wcześniej ktoś nie grzebal? Czyli mam dobrze to DV założone tak? Dolny króciec wchodzi w tipa.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    - Chciałbym się dowiedzieć czy moje DV jest dobrze zamontowane - dolny króciec tip (w weekend sprawdzę samo DV)
    - Czy da się jakoś sprawdzić w vagu czy inaczej bez odwiedzin specjalisty czy było coś robione w sofcie.
    - Czy opóźnienia zapłonu jeżeli świece są ok to wynikają z cewek (czy można wykluczyć problemy z paliwem (po logach).

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Pomoże ktoś?

  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    W tej chwili to ciezko stwierdzic po logach czy jest soft bo nawet serii nie trzymasz chociaz sadzac po zadanym doladowaniu (0.7b) to w/g mnie jest to seria.. Po logach nie widac problemow z paliwem, jest go w sam raz ALE nie masz nawet seryjnych przeplywow wiec pompa musiala by byc zdechla kompletnie zeby tego nie trzymala. Jak dojdziesz do przeplywow seryjnych czyli ok 144g/s to wtedy mozna sie zastanawiac czy cewki kuleja czy nie. Ogolnie jesli auto trzyma serie i masz drobny problem z zaplonami to jesli po zmianie swiec nie ma poprawy to cewki faktycznie moga byc rozwiazaniem. Ale tak jak powiedzialem, najpierw trzeba odzyskac serie. Co do tej dv sie nie wypowiem bo nigdy nie mialem jej w rekach, ja uzywalem zawsze nowej ori, (ori dv widzialem w doladowanych kompresorem 3,2v6 z mocami ok 500KM i z powodzeniem dawaly rade wiec zakladanie tego do seryjnego motoru to sztuka dla sztuki), jesli Twoj properowski jest sprawny to ok ale ja na Twoim miejscu zamienilbym go do testu ze sprawna ori dvka, jak nie bedzie roznicy to jezdzij z czym Ci pasuje..


    Zeby nie bylo, 3.2v6 kompresor z ori dv

    Nazwa:  v6t dv.jpg
Wyświetleń: 136
Rozmiar:  78.3 KB
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 29-03-2019 o 09:46

  14. #14
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140
    Dobra jutro zamontuje ori DV i zobaczymy.

  15. #15
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140
    Logi po podmianie na 100% sprawne ori dv kumpla
    http://vaglogi.pl/log-002_020_115_qeINcI.html
    Niestety nadal pudło.
    Ktoś ma jeszcze jakiekolwiek teorie? Może przy wywaleniu odmy albo n249 coś źle zrobiłem? Jeśli chodzi o n249 wywaliłem ten cały syf z zbiornikiem na pokrywie i idzie jeden sylikonowy przewód od krućca kolekotra ssącego (ten mały zaraz pod krućcem, który idzie do regulatora ciśnienia) i silikon wchodzi prosto do DV. Jeżeli chodzi o oil catch tanka to jeden silikon idzie od kolanka odpowietrzenia skrzyni korbowej (też wymienione na nowe ori razem z oringiem) do tanka, drugi od pokrywy zaworów do tanka i trzeci z tanka do grzbka odmy i grzybek do tipa. Zaślepione jest jeden kruciec w kolektorze ssącym (ten na środku mniej więcej). Zresztą to chyba nie jest kwestia nieszczelności ta przepływka. Ktoś ma pomysły???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •