Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: prośba o interpretacje logów (jestem w kropce..) 1.8t 180 km ajq

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    W tej chwili to ciezko stwierdzic po logach czy jest soft bo nawet serii nie trzymasz chociaz sadzac po zadanym doladowaniu (0.7b) to w/g mnie jest to seria.. Po logach nie widac problemow z paliwem, jest go w sam raz ALE nie masz nawet seryjnych przeplywow wiec pompa musiala by byc zdechla kompletnie zeby tego nie trzymala. Jak dojdziesz do przeplywow seryjnych czyli ok 144g/s to wtedy mozna sie zastanawiac czy cewki kuleja czy nie. Ogolnie jesli auto trzyma serie i masz drobny problem z zaplonami to jesli po zmianie swiec nie ma poprawy to cewki faktycznie moga byc rozwiazaniem. Ale tak jak powiedzialem, najpierw trzeba odzyskac serie. Co do tej dv sie nie wypowiem bo nigdy nie mialem jej w rekach, ja uzywalem zawsze nowej ori, (ori dv widzialem w doladowanych kompresorem 3,2v6 z mocami ok 500KM i z powodzeniem dawaly rade wiec zakladanie tego do seryjnego motoru to sztuka dla sztuki), jesli Twoj properowski jest sprawny to ok ale ja na Twoim miejscu zamienilbym go do testu ze sprawna ori dvka, jak nie bedzie roznicy to jezdzij z czym Ci pasuje..


    Zeby nie bylo, 3.2v6 kompresor z ori dv

    Nazwa:  v6t dv.jpg
Wyświetleń: 136
Rozmiar:  78.3 KB
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 29-03-2019 o 09:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •