Cześć wszystkim,

Mam taki nietypowy problem i nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. Zacznę od początku. Od dłuższego czasu (od kiedy je mam) moje TT 180KM 1.8T nie wskazuje poziomu paliwa. Test wskazówek zegara wykazał problem z silniczkiem tego wskaźnika, ale to nie tłumaczy dlaczego wiecznie świeci się ostrzeżenie o niksim poziomie paliwa na FIS. W VAG-COM’ie w Instruments sprawdziłem rezystancje, która niezależnie od stanu baku jest równa 83 Ohm (3 litry) i tylko co jakiś czas na ułamek sekundy polami się 70 Ohm (0 litrów). Wobec tego zamiast wymieniać silniczek postanowiłem wymienić pływak, co okazało się nie potrzebne. Po wymianie jest to samo. Zmierzyłem rezystancje na gnieździe pompy (środkowe piny). Wynik kompletnie inny niż to co mówi VAG - 240 Ohm, co moim zdaniem pokrywało się akurat z aktualnym stanem zbiornika (był pełen minus niecałe 100km). Biorąc pod uwagę że rezystancja na gnieździe wyglada na poprawną a komputer wskazuje błędna wartość zakładam, że problem leży gdzieś między pompą, a komputerem i tutaj pojawia się pytanie. Dokąd prowadzi przewód z wtyczką pompy paliwa. Czy między wtyczka a komputerem są jeszcze jakieś połączenia? Pytam tutaj bo nie chcę niepotrzebnie rozbierać boczków itd. Samochód jest bez quattro, co za tym idzie pompa jest jedna a przewód z wtyczka wchodzi pod tylny boczek od strony pasażera.

Pozdrawiam