Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 54

Wątek: Problem z rannym odpalaniem

  1. #31
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez TomaszM Zobacz posta
    Nie chcę się nad sobą uzalać ale zobacz sam, kolejna pewnie cenna wskazówka wskazówka a ja leżę... Nie nam niestety (jeszcze) dostępu bezpłatnego do komputera...
    Wystarczy się odezwać, to nic nie boli. Skoro jesteś z wawy to możesz podjechać, podepniemy pod kompa i będziesz wszystko wiedział. I to wszystko oczywiście za ,,free'' naprawdę nie ma problemu.

  2. #32

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez Marko w-wa Zobacz posta
    Wystarczy się odezwać, to nic nie boli. Skoro jesteś z wawy to możesz podjechać, podepniemy pod kompa i będziesz wszystko wiedział. I to wszystko oczywiście za ,,free'' naprawdę nie ma problemu.
    Dzięki!
    Poszło PW

  3. #33

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Panowie,

    Ponieważ problem z odpalaniem cały cały czas jest a podczas skanu wyskoczył błąd przekaźnika J271 (obciążenie przekaźnika zasilania ECM) - obieg otwarty.
    Mam pytanie gdzie go szukać w tt i jak będzie oznaczony?

    Na innych forach VAG jest napisane, że może być on odpowiedzialny właśnie za odpalanie samochodu, a bywa np zalewany wodą (jeśli jest na podszybiu). Jego numer to prawdopodobnie 219.

    Macie jakieś z nim doświadczenie?
    Ostatnio edytowane przez TomaszM ; 30-03-2019 o 21:11

  4. #34
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jak spadnie napiecie to potrafi wywalic. Blad jest notoryczny czy raz sie zdarzylo?
    Co do przeplywki wczoraj zapomnialem sprawdzix ale dzis postaram sie to nadrobic.

  5. #35

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Jak spadnie napiecie to potrafi wywalic. Blad jest notoryczny czy raz sie zdarzylo?
    Co do przeplywki wczoraj zapomnialem sprawdzix ale dzis postaram sie to nadrobic.
    Dzięki za pomoc!
    Błąd pokazał się po raz pierwszy i to (o ile ma to znaczenie) nie na VCDS tylko na skanerze VIAKEN.

    Sprawdziłem przepływomierz, ktory był wcześniej, oryginał, myślę że od nowości w tym aucie: 0280218063/06A906461L.

    No i sprawdziłem zapalenie na zimno bez przepływki i niestety nie zapala więc może coś jednak jest na rzeczy z tym przekaźnikiem...?
    Ostatnio edytowane przez TomaszM ; 31-03-2019 o 15:41

  6. #36
    Awatar K04
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Dobrodzień
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebny
    Posty
    14
    Witam wszystkich ostatnio miałem, coś podobnego też TT po nocy paliło za 2 razem jak by nie dostawało paliwa później już normalnie.
    Po sprawdzeniu ciśnienia na pompie pokazało troszkę ponad 2 bary wymiana pompy rozwiązała problem czuć nawet lekki przyrost mocy

  7. #37

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Ostatnio miałem to samo. Paliwa w zbiorniku była już praktycznie rezerwa cyli ok 5 litrów. Po zatankowaniu do pełna problem zniknął auto odpala od razu. Ale podejrzewam że pompa już nie daje takiego ciśnienia jak powinna. Czy miernikiem do mierzenia kompresji w silniku można się wpiąć w układ zasilania paliwem i spr ciśnienie czy trzeba mieć inny miernik?

  8. #38
    Awatar K04
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Dobrodzień
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebny
    Posty
    14
    Wystarczy zwykły manometr i kawałek przewodu Ja wpiołem się na wyjściu pompy na forum był też gdzieś opisNazwa:  IMG_20190330_112406_5.jpg
Wyświetleń: 560
Rozmiar:  468.0 KB
    Ostatnio edytowane przez K04 ; 02-04-2019 o 20:12

  9. #39

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Panowie,

    Mój problem został rozwiązany! Wreszcie...

    Zanim dwa słowa na ten temat to chciałbym w tym miejscu podziękować za zaangażowaniem, czas i generalnie za wolę pomocy w mojej sprawie koledze Marko!!! Pawłowi za konsultacje i Annubisowi za pierwsze skany komputerem i identyfikację problemów!

    Powodem okazał się przekaźnik J271, który znajduje się w komorze silnika, tuż przy ścianie grodziowej od strony kierowcy, pod rozpórką (czarna skrzynka). Łatwy dostęp. Odpowiada on za "łączność" z cewkami, a w związku z tym za zapłon. Jest opisany numerem 428.
    Oryginał w ASO kosztuje 98zł.



    PS.
    Jak ktoś chce mieć pewność, żeby nikt niepowołany odjechał jego autem to wystarczy go poluzować lub zabrać ze sobą Nie ma szans żeby zapalić..., wiem coś o tym...
    Ostatnio edytowane przez TomaszM ; 03-04-2019 o 15:26

  10. #40

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Cytat Zamieszczone przez K04 Zobacz posta
    Wystarczy zwykły manometr i kawałek przewodu Ja wpiołem się na wyjściu pompy na forum był też gdzieś opisNazwa:  IMG_20190330_112406_5.jpg
Wyświetleń: 560
Rozmiar:  468.0 KB

    Dzięki Jednak jeżeli podepniemy się na wyjściu z pompy to sprawdzimy tylko ciśnienie jakie pompuje na przekreconej stacyjce dobrze mówię.?? Żeby zobaczyć czy nie ma spadków trzeba by było wpiąć się w układ i pojechać autem i na dłuższym wężu sprawdzać jak wygląda ciśnienie?

  11. #41
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Dokladnie, uklad cisnienia paliwa powinno sprawdzic sie przedewszystkim pod obciazeniem.

  12. #42
    Awatar K04
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Dobrodzień
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebny
    Posty
    14
    Zgadza się ale jak na pompie jest za małe to raczej pod obciążeniem większe już nie będzie a żeby wpiac się w układ sam wężyk już nie wystarczy

  13. #43
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    No moim zdaniem nie do konca bo co innego pompie nabic cisnienie po zaplonie a co innego utrzymac takie cisnienie podczas jazdy. Moze sie okazac ze teraz masz 4b a podczas jazdy nie dobija nawet do 3b.. dluzszy wezyk i trojnik nie kosztuje wiele, zdjecie jednego przewodu z listwy wtryskowej, wpiecie trojnika i poprowadzenie manometru do kabiny tez nie stanowi wyzwania a wtedy masz pewnosc co sie dzieje przy obciazeniu na wysokich obrotach. To ja wstawialem miedzy innymi opis jak wpiac manometr. I teraz Ty masz po zaplonie 4b a po odpaleniu na wolnych cisnienie na listwie jest tylko 2.5b z tego co pamietam i takie cisnienie utrzymywalo sie po zgaszeniu silnika, a podczas domykania obrotow na 3 biegu mialem 3.8b.. takze taki test zaraz na wyjsciu z pompy nie jest do konca miarodajny.


    No ale nie robmy OT. Fajnie ze Tomaszowi udalo sie uporac z gremlinem cenne info tak wogole.

  14. #44
    Awatar K04
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Dobrodzień
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebny
    Posty
    14
    Myślę że warto zrobić oby dwa sposoby wtedy wynik będzie miarodajny

  15. #45

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Hej dziś zrobiłem ten test na pompie pokazało tylko 1,9 bara. Chyba nie ma sensu nawet robić pod obciążeniem nie? Czy przez słabe ciśnienie auto nie będzie rozwijało takiej mocy jak powinno?
    Czy niższe ciśnienie może być spowodowane zabrudzeniem sitka czy cokolwiek tam jest gdzie zasysa paliwo?

    Ja ma pompę 8L9919051B ale wiem ze sa np z literką G na końcu. Czy to te same pompy?
    Ostatnio edytowane przez Podkopnik ; 03-04-2019 o 12:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •