Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 54

Wątek: Problem z rannym odpalaniem

  1. #16

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez Marko w-wa Zobacz posta
    Nawet się nie zastanawiaj! U mnie po wymianie pali na widok kluczyka, a wcześniej trzeba było parę razy kręcić (dokładnie jak u ciebie). Przy okazji sprawdzisz co się dzieje w zbiorniku bo niekiedy tam też niezłe bagno siedzi.
    A no właśnie... Już mi się skończyły pomysły co to za cholerstwo... i pomyślałem że jak mam inwestować w diagnozy to może drogą eliminacji zrobimy No i pompa będzie nowa. Dziwne tylko, że na ciepło pali sprawnie. Pytanie czy to temperatura gra rolę czy czas bo kłopot jest po nocy.

    Polecisz jakąś pompę za rozsądne 100zł?

  2. #17
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Bierz pompe vdo od michal26 przynajmniej bedzie na 100% ori. Zamienniki sobie daruj.

  3. #18
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Ja brałem vdo od Michała. Także napisz do niego i będziesz wiedział co i jak.

  4. #19

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Dzięki, wolałbym jednak coś tańszego. Mam jeszcze sporo wydatków w związku z tt i muszę oglądać dwa razy każdy grosz...
    Jestem przekonany, że jest jakiś kompromis między ceną a jakością

  5. #20
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie w tym wypadku. Pompa paliwa w turbo doladowanym silniku to podstawa. Bedzie ubogo poplynie motor, nie warto na tym oszczedzac, lepiej odloz kwote zamiennika dwa razy i kup ori. Zamienniki nie trzymaja parametrow czasem wyjete z pudelka i padaja jak muchy. Nie oplaca sie na tym oszczedzac - naprawde.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 24-03-2019 o 20:33

  6. #21
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Nie zapominajcie o wymianie filtra paliwa, bo kosztuje grosze a niewymieniany przez dłuższy czas jest w stanie uwalić pompę. Syf który się w nim gromadzi stanowi opór i pompa ma ciężej.


    Tu fajny filmik na ten temat: https://youtu.be/92TfTQTmuq4 (a w szczególności 06:00 minuta :P )

  7. #22

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Nie w tym wypadku. Pompa paliwa w turbo doladowanym silniku to podstawa. Bedzie ubogo poplynie motor, nie warto na tym oszczedzac, lepiej odloz kwote zamiennika dwa razy i kup ori. Zamienniki nie trzymaja parametrow czasem wyjete z pudelka i padaja jak muchy. Nie oplaca sie na tym oszczedzac - naprawde.
    Cenne uwagi, dzięki!
    Rozważę w takim razie oryginał. Porównam ceny.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Wachu Zobacz posta
    Nie zapominajcie o wymianie filtra paliwa, bo kosztuje grosze a niewymieniany przez dłuższy czas jest w stanie uwalić pompę. Syf który się w nim gromadzi stanowi opór i pompa ma ciężej.


    Tu fajny filmik na ten temat: https://youtu.be/92TfTQTmuq4 (a w szczególności 06:00 minuta :P )
    Filtr wymieniony, bak czysty. Nawet sitko na dole koszyka jak nowe

  8. #23
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Sprawdz pompe bo pomimo wieku moze spelniac parametry. Tak na przypal to pol auta mozesz podmienic.
    Zobacz czy podczas krecenia widzi obroty silnika, jakie masz cisnienie paliwa .
    Mozesz tez zmierzyc kompresje. Lepiej wiecej przetestowac i miec wiedze co jest ok niz tak po prostu podmieniac czesci z dobrych na nowe.

  9. #24

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Sprawdz pompe bo pomimo wieku moze spelniac parametry. Tak na przypal to pol auta mozesz podmienic.
    Zobacz czy podczas krecenia widzi obroty silnika, jakie masz cisnienie paliwa .
    Mozesz tez zmierzyc kompresje. Lepiej wiecej przetestowac i miec wiedze co jest ok niz tak po prostu podmieniac czesci z dobrych na nowe.
    Zgadzam się z Tobą co do zasady natomiast nie jestem w stanie we własnym zakresie (wiedza, narzędzia, itd) sprawdzić, zinterpretować objawów tak jak zrobi to osoba mająca pojęcie o mechanice, elektryce czy generalnie zasadzie działania samochodu... Za krótki jestem Stąd takie moje działanie z nadzieją że to będzie to.

  10. #25
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jak masz dostep do vag to zobacz bledy. Potrm zobacz czy widzi obroty podczas odpalania. Jak odpali to kanal 093 i jakie sa tam wartosci..

  11. #26
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez Wachu Zobacz posta
    Nie zapominajcie o wymianie filtra paliwa, bo kosztuje grosze a niewymieniany przez dłuższy czas jest w stanie uwalić pompę. Syf który się w nim gromadzi stanowi opór i pompa ma ciężej.


    Tu fajny filmik na ten temat: https://youtu.be/92TfTQTmuq4 (a w szczególności 06:00 minuta :P )
    Aaah, Chris Fix! Tyle pieniędzy oszczędziłem i wiedzy zdobyłem posługując się jego filmikami.

  12. #27

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Jak masz dostep do vag to zobacz bledy. Potrm zobacz czy widzi obroty podczas odpalania. Jak odpali to kanal 093 i jakie sa tam wartosci..
    Nie chcę się nad sobą uzalać ale zobacz sam, kolejna pewnie cenna wskazówka wskazówka a ja leżę... Nie nam niestety (jeszcze) dostępu bezpłatnego do komputera...

  13. #28
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Cytat Zamieszczone przez TomaszM Zobacz posta
    Nie chcę się nad sobą uzalać ale zobacz sam, kolejna pewnie cenna wskazówka wskazówka a ja leżę... Nie nam niestety (jeszcze) dostępu bezpłatnego do komputera...

    To kup i jeszcze w tym tygodniu będziesz miał. VAG to grosze w porównaniu z kosztami serwisowania samochodu, a na pewno się przyda

  14. #29

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez akrisu Zobacz posta
    To kup i jeszcze w tym tygodniu będziesz miał. VAG to grosze w porównaniu z kosztami serwisowania samochodu, a na pewno się przyda
    Zamówiłem, czekam
    Niestety kupiłem wprost od chińczyka i czekać trzeba....

  15. #30
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Sprawdzanie logów (jak i kodowanie itp.) to tylko z wersją płatną, mam rację? Wersja lite to tylko sprawdzanie i ewentualne kasowanie błędów? Mowa o VCDS.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •