Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Usterki

  1. #1
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708

    Usterki

    Chcę się dowiedzieć, co myślicie o działaniu mojego auTTa:
    - Temperatura silnika wchodzi na 82-83 stopnie i jedynie w upalne dni, lub pod większym obciążeniem zbliża się do 85~90 stopni. Czytałem o termostacie, jednak czy warto się bawić? Może mam zamontowany na 82 stopnie? Rozgrzewanie trwa ~5 km ruchu średniomiejskiego. Temperatura płynu chłodzącego stoi równiutko w połowie.
    - Zegary zachowują się względnie normalnie. Ostatni gaśnie MR, po mniej więcej w chwili ustawienia się obrotów na 1200 rozgrzewania, czasem sekundę dłużej. Zdarza się raz na kilkanaście odpaleń w zimnym, że towarzyszy mu Air Bag i gasną razem. Zostawiony na dworze lub w zimnym garażu raz na kilka-kilkanaście uruchomień pojawi się kontrolka spoilera i ten się podnosi. Również gaśnie równo z MR. ŻADNA z kontrolek nie zostaje dłużej, niż po procedurze odpalenia. Rozgrzany silnik lub w ciepłe dni to tym bardziej brak kontrolek. Podejrzewam, że zachowanie jest normalne, a auto reaguje tak na temperaturę. MR działają poprawnie, zdarzyło mi się przyłapać nieraz przy zerowych prędkościach na garbie, że się nie załączył (już ktoś na forum wspominał, że od 10 km/h działają).
    - Jak to jest z tempomatem? Zawsze mi działał bez problemu, ostatnio go przyłapałem na tym, że po odpaleniu na zimno się nie chciał załączyć. Za drugim odpaleniem nigdy nie ma z tym problemu. Uciążliwe, gdy nie musimy gasić, a niedaleko mamy autostradę.
    - BOSE, czyli temat, którego również od początku unikam. Wszystko świetnie, gdyby nie fakt, że przy niektórych utworach i mocno głośnym ustawieniu lubi charczeć. Głośnik za kierowcą, ten w boczku. Ktoś już kiedyś pisał, że się gumka odrywa od głośnika i to powoduje wibracje. Warto w ogóle ruszać?

    Poza tym żadnych wycieków, żadnego kopcenia z wydechu, żadnych check engine, żadnych przypadkowych awarii. Dużo informacji szukałem o tym wszystkim i raczej nie ma sensu ruszania czegokolwiek. Niemniej, wypowiedzcie się o tym.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Z opisanych przez Ciebie rzeczy, to jedynie mam z BOSE coś takiego, że jak jest zimno, to przez kilkanaście pierwszych minut słyszę taki metaliczny pogłos w tych głośnikach w drzwiach co są zaraz pod klamką. Co do basu, to przy jego dużym natężeniu potrafi zatrząść plastikami - stąd myślę o dodatkowym wygłuszaniu drzwi.

  3. #3
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Może tak być, że drżenia odpowiedniej częstotliwości wprawiają w drgania któreś elementy auta i to tak brzmi. Na pewno to nie metaliczny dźwięk, raczej drżenia dźwięku. Może kwestia przyklejenia połamanego plastiku, naprawa membrany, dokręcenie śrub... Trudno powiedzieć.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jeśli chodzi o dźwięk, to dużą porawę można uzyskać wytłumiając kompletnie drzwi i tylne boczki.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Oczywiście cieplejsze dni to i spod chmurki auto nie świruje. Trzeba uznać, że ten typ tak ma. Dziwne natomiast mi się wydało, że po ~25 km i trochę większych przygazówkach na autostradzie temperatura wskoczyła na 91 stopni. W drugą stronę jadąc po chłodniejszej nocy za to z 8-9 km się rozgrzewał, 50% miasto, 50% autostrada... Jak będzie coś dalej niepokojącego, to rozważę wymianę termostatu. Ale nie szybciej niż wymiana oleju.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •