Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Dziwne dźwięki - prośba o pomoc

  1. #1
    Awatar Bebok
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    21

    Dziwne dźwięki - prośba o pomoc

    Dzień dobry wszystkim, od kilku tygodni borykam się z problemem, którego przyczyny nie jestem w stanie ustalić. Otóż zauważam typowe objawy uszkodzonego zaworu DV. Rzecz w tym, że stosunkowo niedawno zawór ten wymieniłem, licząc na to, że problem dźwięku przy odpuszczaniu gazu zniknie. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Co może powodować taki stan rzeczy - N249? Brak szczelności? Silnik nie był modyfikowany, jest to standardowy ajq.
    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Przedewszystkim nie opisales jaki to jest dzwiek dzwiek przy odpuszczeniu gazu pojawia sie zawsze, jest to charakterystyczne sapniecie, gdyz niewykorzystany boost jest wyrzucany do tipa. Jesli jest to ''chichoczacy'' dzwiek wtedy niepoprawnie dzaiala zawor dv. tak czy inaczej powinienes zrobic logi dynamiczne i wtedy bedzie wiadomo czy cos jest nie tak. Odczuwasz spadek mocy czy chodzi tylko o ten dziwek??

  3. #3
    Awatar Bebok
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    21
    Brzmi faktycznie jak sapnięcie, jest raz i tyle, nie słychać żadnego odbijania. Logi były robione jeszcze na starym dv, wszystko działało prawidłowo. Spadków mocy raczej brak

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    heh, wiec wszystko jest prawidlowo i nie jest to ''typowy objaw uszkodzonego zaworu DV''

    ps. przy uszkodzonym zaworze dv masz duzy spadek mocy, obciete doladowanie do 0.4bara, check na blacie, a po sprawdzeniu vagiem blad 17705

  5. #5
    Awatar Bebok
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    21
    Kamień z serca, niczego takiego nie doświadczyłem. No nic, skoro wszystko jest jak być powinno pozostaje mi podziękować i czekać aż coś innego się zepsuje
    Pozdrawiam!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •