Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [MK1] Audi TT - 1.8T BAM Quattro - Mauritus Blue - Super stan

  1. #1
    Awatar infernus
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Mariutus B
    Posty
    3

    [MK1] Audi TT - 1.8T BAM Quattro - Mauritus Blue - Super stan

    Witam wszystkich zainteresowanych oraz resztę klubowiczów

    Link do ogłoszenia w którym zakupiłem audi od klubowicza nonamed.

    https://www.klubtt.pl/showthread.php...lue-Super-stan

    tak zgadza się, jestem posiadaczem tej ttki tylko od 5 miesięcy, nie najechałem nawet 1kkm (3 autko w rodzinie) i w sumie nigdy nie sprzedawałem tak szybko zakupionego auta , a i tym chciałem się pocieszyć troszkę dłużej (nawet były prowadzone rozmowy z kolegą z Płońska w sprawie "usprawnienia" ttki),
    ale cóż... prozaiczna przyczyna - znajomy z D, dał sygnał że będzie szukał nowego domu dla swojej RS4 B5 (której nigdy miał nie sprzedawać .

    OC/AC na cały rok, poniżej zamieszczam opis nonameda, z mojej strony dorzuciłem:

    - tarcze i klocki tył na dokładnie ten sam model co przód (nacinane ATE Power Disc),
    - kolega JERRY naprawił FIS i przy okazji wymienił 2 krokowe silniczki na paliwie i temp.,
    - dla polepszenia komfortu jazdy przednia szyba została wymieniona (stara była już dość zmęczona) na nową u p. Piotra Widlickiego (zajmuje się wymianą szyb dla Porsche) + nowe wycieraczki

    Audi TT MK1
    Rok produkcji: 2004
    Aktualny przebieg:173300
    Silnik: BAM / 1.8T 225HP / Quattro
    Kolor: Mauritius Blue
    VIN: TRUZZZ8N241018751

    Auto w moich rękach od 2014 r. Przez ten czas zrobiłem nią raptem 30k km. Nie wymaga żadnego wkładu finansowego. Pomiędzy ostatnimi badaniami tech. przez rok zrobiłem nią nieco ponad 1000KM... Pedantycznie utrzymana, zawsze czysta i garażowana. Stan środka i foteli mówi sam za siebie. Jeżdżona tylko na PB98. Nie jeżdżona zimą, niekatowana, nie upalana od świateł do świateł. Wymiany płynów, olejów, filtrów etc. robione przed czasem i skrupulatnie odnotowywane.

    Auto do 135k KM było regularnie serwisowane w ASO. Ja już taki dobry nie byłem (a może to i lepiej)? Wszystko robiłem głównie sam ze wsparciem zaufanych osób.
    Przy przebiegu 153k km auto odwiedziło Pawła w Płońsku, gdzie dostała nowy rozrząd z pompą, uszczelkę pod pokrywą zaworów, FMIC, usunięty n249/112 oraz TIP i Catch-Tank Properfekt. Kolejna rzecz jaka zawitała w aucie to wydech od drugiego Pawła - Sporttig. 3" DP + pozostała część układu 2,5".

    Przy przebiegu 167k km po długich poszukiwaniach przyczyny ciężko wchodzącej 1 i wstecznego - wymieniłem skrzynię biegów [06M] na drugą po regeneracji z Arga.com . Winnym okazał się luz na wałku sprzęgłowym. Przy okazji zmiany skrzyni założone w Sportmile nowe sprzęgło LUK (z tarczą obitą Kevlarem u Skoczyalasa) i nowy dwumas LUK. To największa naprawa jaką przeszło auto.

    Ponadto z kwestii mechanicznych:
    - zawieszenie p+t poliuretan Powerflex + Strongflex.
    - stabilizator przód (23mm) + tył (19mm) od Golfa R32 na gumach Strongflex - faktura z ASO do wglądu
    - zawór DV Forge DM008 ,
    - nowy N75 (przy 154k km)
    - nowe tarcze ATE + klocki ceramiczne
    - nowy regulator napięcia Bosch oraz wtórna pompa wody (przy 169k km)
    - profilaktycznie wymieniałem również czujniki - temperatury (zielony) oraz w chłodnicy
    - sportowy insert w Haldex
    - nowe śruby, śrubki z ASO które wpadały przy okazji wymiany np. elementów zawieszenia


    Kwestie wizualne / wyposażeniowe:
    - dołożone zabezpieczenie antykradzieżowe,
    - felgi 18" 3SDM 0.01 na oponach 225/40/19 Goodyear Eagle F1 Assymetric 3 (dla nabywcy drugi komplet opon zimowych na stalówkach),
    - dystanse przód 25mm, tył 15mm by Dystom,
    - seryjne zawieszenie S-line (-10mm),
    - przedni zderzak kompletny od R32 (lakierując w ASO zderzak pod kolor, przelakierowana została maska oraz przednie błotniki, aby uniknąć różnicy koloru (zdjęcia przed-po do wglądu),
    - blenda R32 tylnego zderzaka
    - nowe ori reflektory przednie (dowód zakupu ASO. Moje kolejne widzimisię bo stare straciły swój blask ). Fabrycznie bez xenonu (dołożony markowy HID z HIDS4U),
    - wskaźnik doładowania turbiny Auto Gauge zamontowany w lewy nawiew (nawiew można nadal zamykać/otwierać),
    - stożek AMSOIL, pod maską silikony Forge,
    - gałka zmiany biegów Forge,
    - Osir Orbit ring,
    - nowy ori cupholder,

    Bym zapomniał auto jest po programie - robionym jeszcze przez poprzednika.
    Auto świeżo po wymianie oleju. Badanie techniczne ważne do: kwietnia 2019.
    Wszystkie dokumenty/książeczki, drugi nowy klucz z pilotem, wydruki i faktury z ASO. Auto wyróżnia się na drodze i przykuwa uwagę.

    Osoby zainteresowane proszę o kontakt 6o9 o25 8o3 lub przez PM. Auto do obejrzenia w Warszawie.

    Cena jaka mnie interesuje mimo inwestycji dokładnie taka sama: 33000,-

    PS. Wątek na forum w którym trochę pisałem o aucie i są też jakieś zdjęcia tutaj: https://www.klubtt.pl/showthread.php...e-225Q-nonamed


    Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro
    Ostatnio edytowane przez infernus ; 05-03-2019 o 09:16

  2. #2
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    To Ty mi ją sprzątnąłeś sprzed nosa w zeszłym roku!!! Drapałem się po głowie wtedy, zastanawiałem aż.....sprzedała się. Gdyby była czarna to pewnie krócej bym się wtedy po głowie drapał A tak to na rynku ponownie jest bardzo fajne auto w adekwatnych pieniądzach. Życzę powodzenia w sprzedaży!

  3. #3
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Gdzie tam czarna!!!!! przecież to jest jeden z najpiękniejszych kolorów mk1 widziałem ją kiedyś na żywo, to w korku właściciela zaczepiłem serio, auto jest piękne.

  4. #4
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Hubi, ja się z Tobą zgadzam, ale moja Najdroższa wyznaje Forda czyli TTka może być w dowolnym kolorze, pod warunkiem, że jest to kolor czarny

    Piękne auto, chętnie bym kupił ją dla siebie, ale to jeszcze nie ten moment

  5. #5
    Awatar infernus
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Mariutus B
    Posty
    3
    w związku z powtarzającym się pytaniem, uzupełniam:

    pierwsza rejestracja 06.01.2014
    tablice rejestracyjne WB 3siedem94S

    jeśli chodzi o przebieg, książka serwisowa z wlepką z pełna informacją (Fahrzeug-Daten) dotyczącą nowego auta:

    - Salon/serwis Borgmann Audi zakupi i 3 serwisy od nowości do 56.509 km. 17.07.2009r,
    - Świtoń-Paczkowski Audi Lublin 5 serwisów od 72.079 km. 09.02.2011 do 134.573 km. 14.01.2014,
    - Kolejne 5 wpisów poprzedniego właściciela do przebiegu 170.856 km.
    Ostatnio edytowane przez infernus ; 10-03-2019 o 12:16

  6. #6
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Priv

  7. #7
    Awatar infernus
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Mariutus B
    Posty
    3
    TTka sprzedana, została w "rodzinie", więc będzie miała na pewno dobrze.

    Można zamykać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •