Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Nietypowy problem z TT 8J 2009 2.0 TFSI

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    6

    Nietypowy problem z TT 8J 2009 2.0 TFSI

    Witam.
    Dzisiaj wchodząc do auta nie spodziewałem się jeszcze co mnie czeka.
    Przekręciłem kluczyk, pojawiły się kontrolki tak jak zwykle, ale już przy otwarciu drzwi coś przykuło moją uwagę - nie zobaczyłem ani przebiegu ani godziny i daty jak miało to miejsce zazwyczaj.
    Po odpaleniu obrotomierz wskazywał 0 obrotów, prędkościomierz po ruszeniu wskazywał 0 km/h, po włączeniu świateł awaryjnych nie słyszałem znajomego klikania, kierunkowskazy padły całkowicie, klakson nie działa w ogóle.
    Dodatkowo po odłączeniu w nerwach klemy i ponownym podpięciu za kilka minut nie mogę już odpalić auta (rozrusznik nie kręci), coś tylko cyka, wszystko na desce rozdzielczej czarne, podświetlenie klimatronika świeci się stale, nawet po wyjściu z auta, elektryczne szyby również martwe.
    Sprawdziłem bezpieczniki - wszystkie wyglądają na zdrowe, nie wiem kompletnie o co chodzi, auto unieruchomiło się na chwilę obecną bezpowrotnie.
    Jeżeli ktoś z Was wie co może być przyczyną i jak rozwiązać problem to bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Sugeruję pomiar napięcia akumulatora. Jeśli niepożądany pobór mocy go rozładował, to trzeba będzie poszukać co ciągnie. Jak jest ok, to diagnostyka i czytanie kodów.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Silver
    Posty
    27
    Podmień akumulator. Może cela się oberwała?

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    6
    Spróbuję podmienić z innego auta, może zadziała chociaż szczerze w to wątpię, po podłączeniu powtórnym ciągle świeciło podświetlenie konsoli do obsługi klimy itd mimo tego, że światła są wyłączone, deska nadal czarna, reakcja na zapłon to cykanie po lewej stronie w okolicy bezpieczników, do wczoraj wszystko działało jak należy.

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Sprawdz polaczenie masowe korpusu silnika

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    6
    Dzięki za odpowiedzi, auto jutro jedzie do elektromechanika, prawdopodobnie padły zegary.

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    wodzislaw śląski
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    biały
    Posty
    10
    i co było przyczyną awarii bo aż jestem ciekaw a nie stawiałbym tutaj na zegary ?

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Jaki problem kupić za 15 zł w castoramie multimetr i zmierzyć napięcie akumulatora lub podmienić od kogoś?? Elektromechanik wymieni Ci pół auta ale każdy robi co chce

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    6
    Przyczyną awarii (według elektromechanika) były problemy z masą i bezpiecznikami, wymieniłem też lewy automat zamka, ponieważ ledwo już otwierał a czasami w ogóle, teraz jest wszystko w porządku.
    Dzięki za zainteresowanie
    @Podkopnik - tak się składa, że miernik posiadam i napięcie mierzyłem, wkładałem też inny akumulator - nie przyniosło to skutku a napięcie wydawało się być prawidłowe, elektromechanik nie wymienił mi połowy auta i wszystko szczęśliwie się zakończyło.

  10. #10
    Awatar Nikosnikos
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    2.0T
    KM
    334
    Rocznik
    2009
    Kolor
    red TTS
    Posty
    124
    Cytat Zamieszczone przez menadzer Zobacz posta
    wymieniłem też lewy automat zamka, ponieważ ledwo już otwierał a czasami w ogóle, teraz jest wszystko w porządku.
    No właśnie też mi szwankuje czasami otwieranie jednego zamka - tylko przy niskich temperaturach - ten wspomniany „automat” to jakiś oddzielny siłownik czy może jest to jakoś z zamkiem zintegrowane?

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    6
    Cytat Zamieszczone przez Nikosnikos Zobacz posta
    No właśnie też mi szwankuje czasami otwieranie jednego zamka - tylko przy niskich temperaturach - ten wspomniany „automat” to jakiś oddzielny siłownik czy może jest to jakoś z zamkiem zintegrowane?
    Jeśli chcesz to podeślę link do oryginalnego zamka w dobrej cenie, oryginał Audi (zweryfikowałem to), zamienników raczej nie ma sensu kłaść - według mnie
    Możliwe, że powoli Twój zamek się "kończy", z tego co się dowiedziałem można go rozbierać i ogarnąć zimne luty, ale nie bawiłem się w to, wolałem założyć oryginalny, fabrycznie nowy
    Zamek sam w sobie jest "wkładką", do niego zakłada się cięgna, mam stary na wzór jak coś - mogę cyknąć foto jeśli będziesz potrzebował.
    Ciężko mi powiedzieć (nie jestem specjalistą) co może być konkretną przyczyną w Twoim przypadku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •