Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: 8j tt czy tts ?

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    wodzislaw śląski
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    biały
    Posty
    10

    8j tt czy tts ?

    cześć wszystkim, zastanawiam się nad zakupem swojej tt 8j w budżecie ok. 45k i mam parę pytań.
    1. czy w tym budżecie kupię jakąś godną uwagi ttske czy raczej zwykłą tt ?
    2. jaki silnik wybrać ? nie jestem fanem tuningu tzn nie robię bo mi się nie chce i nie lubię, wole pogrzebać w kabelkach niz w mechanice aczkolwiek lubię jak auto dobrze brzmi i żwawo jeździ, mam dość ciężką nogę a auto ma służyć na co dzień może z wyjątkiem zimy nie tylko w weekendy.
    3. jak z awaryjnością silników ? biorę pod uwagę tylko 2.0 i 3.2 i przy tym drugim pytanie brzmi tez ile spala przy codziennej jeździe po mieście w automacie bez szczegolnego butowania zwykla dynamiczna jazda?
    4. jakich przebiegów się wystrzegać? tzn wiadomo ze autem nie jeździ się tylko po bulki do sklepu wiec auto dostaje troche po dupie więc remont silnika też go czeka i chodzi o to mniej wiecej kiedy. wiem ze to zalezy od poprzednich wlascicieli itp ale tak mniej więcej.
    5. kusi mnie mocno s tronic. raz że jestem leniwy i nie chce mi sie mahać biegami a dwa że skrzynia podobno bezobsługowa. prawda to ?
    6. na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie, ma to autko jakieś szczególne bolączki które męczą właścicieli ?
    to chyba wszystko o co chciałem zapytać. z gory dzieki za wszelakie informacje i porady.
    Serdeczne pozdrówki!

  2. #2
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    45 tysięcy i TTs... Chyba długo nie sprawdzałeś ogłoszeń? TT powypadkowe z grillem od Ski się nie liczą. Znajdź zadbane 2.0.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  3. #3
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    1. 45k to trochę za mało na TTS

    Na pytania 2-6 odpowiem artykułami z "mundrych gazet"



    Od siebie dodam:
    2. Wybrałbym zdecydowanie 3.2.
    3. 3.2 w automacie po moim pseudo mieście spalało 9-10 litrów, w trasie 8. Zawsze też jest alternatywna w postaci Lepszy Power Gamoniu
    4. W 3.2 przy zbliżaniu się do przebiegu 200 tys. km musisz liczyć się z drogą wymianą rozrządu. Poza tym to pancerna jednostka.
    5. Nie jest bezobsługowa. Co 60 tys. km wymiana oleju w skrzyni a od przebiegów 150 tys. km mogą zaczynać się problemy.

    Reasumując gorszego auta nie mogłeś wybrać

  4. #4
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Ja miałem 3.2 i sprzedałem z przelotem ponad 230 koła bodajże i nic się tam nie działo. Wymieniłem rozrząd w sumie prewencyjnie, po wyjęciu ślizgi etc były w bdb stanie, jak i sam łańcuch. Tym samym zastanowiłem się na ile te nagonki na zmiany rozrządów to marketing a na ile rzeczywista potrzeba.

  5. #5
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    1. TTsa to raczej bardzo ciężko w tej cenie, skup się na zadbanym modelu najlepiej w quattro (jestem pod ogromnym wrażeniem tego napędu, nawet haldexowej odmiany, naprawdę auto bardzo dobrze trzyma się drogi i nie ma problemu z wjeżdżaniem na bardzo ośnieżone dojazdy na stoki narciarskie ). Miałem wcześniej ośkę (wprawdzie mk1) i to był dosyć podsterowny.
    2. Tak jak koledzy napisali polecałbym 3.2. Osobiście jestem bardzo zadowolony, dobra dynamika no i dźwięk
    3. Spalanie w mieście (Łódź): 15-17 miasto / 10-12 trasa
    4. Tutaj nie ma reguły, bierz pod uwagę że nadal skręca się przebiegi bo ludzie panicznie się boją magicznej bariery 200+
    5. DSG jest fajne ale do czasu napraw Osobiście mam manuala, chociaż po 2 latach jeżdżenia po mieście wziąłbym automat.
    6. Zawieszenie dosyć tanie (nie licząc magnetic ride, jeżeli dany samochód jest w to wyposażony, ale to raczej TTs/ czasami 3.2), rozrząd w 3.2 tak jak napisali wcześniej może być w pewnym momencie do wymiany.
    Ostatnio edytowane przez KrzysiuProgramista ; 01-03-2019 o 11:18

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    wodzislaw śląski
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    biały
    Posty
    10
    Dzieki za wszelkie info. a z czym ttki mają najwieksze problemy i przy 2.0 i przy 3.2 na co zwrócić uwagę przy ogledzinach i jazdach próbnych przed zakupem? obu silnikow szukac bede raczej w automacie. Jak cenowo wychodzą części eksploatacyjne typu dobrej jakości klocki tarcze zawieszenie bo wiadomo ze byle szmelcu nie daje się przy takiej mocy ?
    a i jeszcze jedno pytanie. jaki jest prześwit na oryginalnym zawieszeniu ?

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Wrocław-Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Min. Grey
    Posty
    84
    Podepnę się do tematu, bo TT 3.2 w dobrym stanie jest mało na rynku, więc zastanawiam się, czy może zamiast niego kupić TTS. Ile w takim razie potrzeba na TTS w dobrym stanie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •