Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: 4x4 szarpnięcie po odpuszczeniu gazu

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187

    4x4 szarpnięcie po odpuszczeniu gazu

    Hej mam taki problem. Przyspieszając np z 2 tys obrotów i odejmujać nagle nogę z gazu jest takie głuchę łupnięcie /szarpnięcie (czuć i słychać) .Tak samo dzieje się gdy zaraz wcisnę gaz.
    Występuje to prawie zawsze ale czasem nie. Nie wiem od czego to zależy. Jak odejmuje nogę z gazu delikatnie nie czuć tego szarpnięcia.
    Poduszka na dole która przychodzi do sanek wymieniona. Szarpałem za cały silnik żeby zobaczyć czy to nie winna bocznych poduszek ale sztywny jest.
    Sprzęgło, biegi chodzą jak należy. Jak odpalam i gaszę też niczego nie czuć.

    Czy to może być coś związanego z napędem?? Jakiś luz na wale?? Jeżeli tak to co sprawdzić??
    Czy może takie objawy dawać dwumasa?

  2. #2

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Nikt nic??
    Nagrałem dziś filmik . Na zaciagnietym ręcznym i próbie ruszenia. Czy silnik zachowuje się normalnie czy zbyt "lata">???

    https://www.youtube.com/watch?v=xhd2RxCgVLM

  3. #3
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Na moje niedoświadczone oko to ono zbyt dużo lata - u mnie wibruje, ale nie miota się do przodu i do tyłu.

    Napisałeś, że szarpałeś silnikiem. Ani drgnął jak szarpałeś do przodu i do tyłu? Sprawdz czy lewa poduszka jest ok. Jak wymieniałem rozrząd i wyjąłem tę poduszkę to mogłem do przodu i do tyłu silnikiem ruszać, żeby wyciągnąć podporę. Ja piernicze jak ja się z tym męczyłem wtedy... Być może poduszka jeszcze tako jako się trzyma, więc dlatego rękoma nie można nic zdziałać.

    Suma sumarum to być może lewa poduszka - nie wiem czy prawa. Sprawdż czy się gdzieś śruby nie ułamały (dwie 16mm trzymają poduszkę do karoserii, a te większe dwie 18mm przytwierdzają poduszkę do podpory (może ona też lata?), albo może po prostu sama poduszka jest już do wymiany.

    Dopóki tego nie załatwisz to ja bym nie odpałał i na pewno nie dodawał gazu. Czort wie, moze silnik się urwie, nie ryzykowałbym. Daj znać co tam będzie.
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 26-02-2019 o 18:44

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    ALe nim tak szarpie na filmiku nie po zwykłym dodaniu gazu na luzie tylko na zaciągniętym ręcznym i wrzuceniu 1 -próbie ruszenia . Czyli pod obciążeniem.
    Na postoju silnik pracuje normalnie nic nie trzepie.

    Szarpałem i w zasadzie to nie szło go ruszyć stał w miejscu prawie/ ale był gorący więc nie miałem jak go mocno chwycić.

  5. #5
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    A, w takim bądz razie sory i mam nadzieję, że ktoś zaraz z forum się odezwie i pomoże.

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Z tego co patrzę w etkę od strony rozrządu jest sztywna łapa o nr 038 199 207H A od strony kierowcy poduszka już z gumą 1J0 199 555 AQ.
    W ogóle jak wsadziłem poduszkę skrzyni febiego w imadło razem z oryginałem który miałem to na boki chodziły podobnie (bardzo łatwo).
    To filmik jak oryginał chodzi. (jestem świadom że ta poduszka pracuje na silniku z siłami działającymi wzdłużnie na gumę naciskąjac jakby na nią ale rękami nie sprawdziłbym tego.
    Ta febiego chodziło bardzo podobnie może ciut sztywniej.

    https://www.youtube.com/watch?v=Lbpe4eWXW3c

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    19
    Febi sobie odpuść. Jak wymieniać to tylko na ORI lub lemforder ze sprawdzonego źródła.
    Po filmiku widać, że jest ok boczne trzymają a luz tylko i wyłącznie na dolnej poduszce.
    Jak wyglądają łączniki wału przód i tył?

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Przed wczoraj mnie olśniło. Brakło mi gazu więc jeździłem na benzynie i,...... na benzynie zupełnie nie ma tego szarpnięcia/łupnięcia.
    Byłem tak czy siak umówiony na następny dzień na wymianę reduktora na mocniejszy oraz wymianę wszystkich węży łącznie z tym który doprowadza gaz do reduktora oraz rzecz jasna regulację. Po tym zabiegu jest zdecydowanie lepiej ale nie idealnie tak jak na benzynie. Jeszcze muszę skrócić wężyki od wtryskiwaczy do kolektora ssącego.
    Wychodzi na to że wina leży po stronie instalacji gazowej ale czemu tak się działo nie mam pojęcia. Jest duża poprawa ale chcę dojść do stanu takiego jak na benzynie

    Przedni łącznik wału nie jest zerwany ale guma widać że jest spękana powierzchownie (wygląda na oryginał) Tyłu jeszcze nie sprawdzałem ale podejrzewam podobnie.
    Teraz mam zagwozdkę dlaczego na gazie mimo dobrej regulacji czuć wciąż taki objaw (mniejsza siła) a na benzynie w ogóle.
    Poduszkę jeszcze zweryfikuję na kanale i może wymienie na lemfordera.

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Mała aktualizacja. Chyba jednak będzie dwumas do wymiany??? co sądzicie? Na filmiku wciskałem sprzęgło i szybko puszczałemna 4 biegu bez dodawania gazu rzec jasna.

    https://www.youtube.com/watch?v=Idy0ChlP1cE

    I pytanie czy sprzęgło to jest samonastawne i trzeba mieć specjalny przyrząd do jego zmontowania??? U mnie jest 240mm.

    Kolejne pytanie czy lepiej kupić nową tarczę sprzęgła czy dać do regenreacji starą?? To samo z dociskiem?

    Dzwoniłem do zakłądu Tar sprzęg w warszawie i gość powiedział że jeżeli chciałbym włożyć jednomas to nie mogę regenerować swojej tarczy sprzęgła bo ona nie ma sprężyn tłumiących drgania lub ma małe skoro chodziła w parze z dwumasą. Czy jest to prawda??
    Oraz powiedział że istotne jest to czy mam luka czy sacha bo one niby pasują ale nie powinno się ich mieszać tj wkładać tarczy sachsa do docisku i jednomasy z luka.
    Ostatnio edytowane przez Podkopnik ; 22-03-2019 o 12:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •