Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Problem z kierunkowskazami

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    szary
    Posty
    8

    Problem z kierunkowskazami

    Mam TT od tygodnia, dzis zaczal sie problem z kierunkowskazami. Po włączeniu lewego lub prawego było tylko 1 migniecie po czym kierunkowskaz zostawał w zadanej pozycji, ale juz nie mrugało ani na desce rozdzielczej ani a zewnątrz auta. Sprawdzałem awaryjne - działały normalnie. Zatrzymując dźwignie w jednym miejscu udawało sie, ze mignęło z 2-3 razy. Było tak przez jakieś 150 km jazdy, wróciłem do domu i przed brama zaczęły działać normalnie. Myślicie ze to manetka nie styka czy cos poważniejszego?

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Temat powszechnie znany.
    Do wymiany lub regeneracji włącznik świateł awaryjnych.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    szary
    Posty
    8
    A nie manetka?awaryjne dobrze dzialaja

  4. #4
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Awaryjne dobrze działają bo winny jest przerywacz, który mieści się we włączniku awaryjnych.
    To typowa usterka w naszych mk1.
    Ja kupowałem nowy z aso, cena spora bo chyba 260zl, ale używka też wkoncu padnie wiec szkoda kasy, czasu i nerwów

  5. #5
    Awatar michall130
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    106
    Zależy jaki masz typ włącznika świateł bo były dwa rodzaje. Nie ma sensu kupować używanego, ani nowego jak się da wymienić przekaźnik. Ja u siebie wymieniłem sam przekaźnik za kilka zł i działa bez problemu już rok. Sprawdź, który masz typ i napisz to wtedy napisze co gdzie i jak

  6. #6
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Cytat Zamieszczone przez michall130 Zobacz posta
    Zależy jaki masz typ włącznika świateł bo były dwa rodzaje. Nie ma sensu kupować używanego, ani nowego jak się da wymienić przekaźnik. Ja u siebie wymieniłem sam przekaźnik za kilka zł i działa bez problemu już rok. Sprawdź, który masz typ i napisz to wtedy napisze co gdzie i jak

    Kiedy to robiłeś ?
    Kiedyś ludzie wymieniali sam przekaźnik na jakiś hfks , ja rok temu nie byłem tego w stanie nigdzie kupić

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Są 2 typy stosowane w module przycisku, przekaźniki Omron w obudowie i hfks bez obudowy.

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    szary
    Posty
    8
    Juz sie umówiłem na jutro do mechanika na wymianę tego przycisku na próbę czy problem zniknie, ale teraz jestem prawie pewien ze to jest to dzieki za wskazówki

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    32
    Wymieniałem ostatnio ... u mnie było tak jak u Ciebie, ze kierunki się zacinaly pomagało gdy powciskasz mocno i szybko przycisk awaryjnych lecz po czasie chu strzelił całkiem i nie reagowało już nic po wymianie wszystko wróciło do normy, możesz sam to wymienić wyjmujesz radio i pod nim jest taka płytka czarna kwadratowa wyjmujesz ją i wypinasz - wciskasz do srodka cały ten przełącznik wyjmując go przez miejsce gdzie powinno być radio metoda montażu jest taka sama kierunki i padające zegary to chyba norman w tt .

  10. #10

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    szary
    Posty
    8
    Zamówione w ASO, były próby podłączenia tego przycisku od golfa iv - nie podeszło. Od audi a3 generalnie działa, ale korpus obudowy nie puszcza zeby zamontować na swoim miejscu. Stary juz sie wysłużyl. Doraźnie go przeczyscilem, teraz kierunki chodzą, ale znowu awaryjne działają tylko na jednej stronie. Zamówione nowe z ASO, powinno wytrzymac juz dożywotnio

  11. #11
    Awatar dymitr
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srerbny
    Posty
    13
    Miałem ten sam problem Niestety, oryginalny z ASO trochę kosztuję ale moim zdaniem warto. Nie mam problemu już od dłuższego czasu i mam nadzieje, że posłuży mi długo nowy przekaźnik.

  12. #12
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Przy wymianie włącznika świateł awaryjnych warto przeczyścić każde możliwe styki, zaczynając od wtyczki samego włącznika, jak i przy każdej lampie/kierunkowskazie. Wraz z upływem czasu lubią korodować i później objawy są identyczne jak przy zepsutym przekaźniku. Dlatego drobny papier ścierny w rękę i delikatnie przeczyśćcie profilaktycznie styki. Możecie je dodatkowo potraktować sprayem typu kontakt. Roboty dosłownie na 15 minut, a problem jest na tyle powszechny, że warto to zrobić i cieszyć się spokojem

  13. #13

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    38
    Przerywacz pasuje od audi A4 B5 czy B6 ważne żeby był na 9 pinów, delikatnie go rozbieramy i montujemy sam środek w obudowę od tt.

  14. #14

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    szary
    Posty
    8
    A działa wtedy podświetlanie przycisku? Bo od a3 tez dałoby sie zamienic obudowę ale nie ma podświetlania.

  15. #15

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    38
    Tak podświetlenie działa. Wszystko jest jak w ori oprócz środka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •