Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 43

Wątek: mam nadzieje że nie z forum .....

  1. #16

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Nardo Grey
    Posty
    32
    Dziękuję

    W tym kierunku, który opisujesz moje myśli idą niestety - ale zanim ubezpieczalnia za przeproszeniem rzygnie kasą to może trochę czasu upłynąć...
    Idzie wiosna, a mi się też zjarał rower, kajak itp itd.

    Nikomu niepotrzebne zdarzenie.

    Najlepszego!

  2. #17
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Skoro w srodku nie smierdzi to temperatura bie przeszla do srodka. Auto od wewnatrz ma mazidla konserwacje i zabezpieczenia a to smiedzi. Ja w swojej tt obrobilem 2 sruby przy wahaczach wleczonych z tylu. Musialem tigiem je bzyknac aby cos dospawac i je wykrecic. Od razu w srodku mgla i smrod. Na szczescie juz po nim nie ma sladu a to tylko 2 srubki rozgrzane troszke.
    Umyj ja zdejmij boczki dach i sam zobaczysz czy jest nadtopione. Przegrzana blacha będzie korodowac ale jesli lakier nie splynal to ocynk tym bardziej nie. Spawalem ocynkowane blachy i to cholerstwo sie trzyma i wytapia dopiero w miejscu luku. Farba sie topi 5cm przed spawem wiec jesli farba przezyla to ocynk tez. Mam komplet uszczelek do cabrio i oddam to naprawde tanio. Nawet cala skroupa jeszcze mi lezy takze wiekszosc czesci poza dachem ogarne albo koledzy z forum.
    Ja bym nie przekreslal bo auto jest bardziej okopcone niz spalone...

  3. #18

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Nardo Grey
    Posty
    32
    Nadzieja umiera ostatnia

    Na razie mam zapieprz, czasu brak na cokolwiek.
    Czekam na ubezpieczalnię.
    Potem pewnie ttka pojedzie do znajomego blacharza, rozbierzemy, pomacamy i będzie więcej wiadomo - na pewno więcej niż teraz.
    Dziękuję w każdym razie za opinię

  4. #19
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Myślę że nie ma co gdybać , tylko czekać pierw na wycenę z ubezpieczalni , która standardowo będzie zaniżona. Wałcz z nimi do końca

  5. #20
    Awatar Zavory
    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    31
    Cytat Zamieszczone przez Fala Zobacz posta
    (...) Pod stropem sięgała 800'C, niżej - niższe, nawet "tylko" 100'C.
    Kiedyś, z ciekawości, zmierzyłem pirometrem temperatury samochodów zostawionych w upalny dzień na wiele godzin w pełnym słońcu. Najwyższe wyniki uzyskałem dla czarnych samochodów, na desce rozdzielczej, zaraz za przednią szybą. Większość odczytów przekroczyła 80°C, rekordzista osiągnął 92°C.

    Zakładając, że Polska nie jest najbardziej nasłonecznionym krajem na świecie, można spokojnie przyjąć, że "stówka" nie jest dla nadwozia samochodu niczym rzadko spotykanym. Nie wydaje się też, żeby wysokie temperatury, w krajach położonych bliżej równika, jakoś drastycznie skracały żywotność samochodu

    43235dbe2a4f85f60e9191b03f2ec0e9.jpg

  6. #21

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Nardo Grey
    Posty
    32
    Cytat Zamieszczone przez nox2k7 Zobacz posta
    Myślę że nie ma co gdybać , tylko czekać pierw na wycenę z ubezpieczalni , która standardowo będzie zaniżona. Wałcz z nimi do końca
    Jest propozycja z ubezpieczalni: 9200. Fuck off, jeśli można dać wyraz. Znajomy rzeczoznawca da kontr-opinię. Boks z ubezpieczalnią. Ta dyscyplina jest nudna.
    Chce oczywiście uzyskać jakas realną kwotę, wydaje sie, że może być sens ratować ale za wcześnie na zobowiazujace deklaracje

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Skoro w srodku nie smierdzi to temperatura bie przeszla do srodka. Auto od wewnatrz ma mazidla konserwacje i zabezpieczenia a to smiedzi. Ja w swojej tt obrobilem 2 sruby przy wahaczach wleczonych z tylu. Musialem tigiem je bzyknac aby cos dospawac i je wykrecic. Od razu w srodku mgla i smrod. Na szczescie juz po nim nie ma sladu a to tylko 2 srubki rozgrzane troszke.
    Umyj ja zdejmij boczki dach i sam zobaczysz czy jest nadtopione. Przegrzana blacha będzie korodowac ale jesli lakier nie splynal to ocynk tym bardziej nie. Spawalem ocynkowane blachy i to cholerstwo sie trzyma i wytapia dopiero w miejscu luku. Farba sie topi 5cm przed spawem wiec jesli farba przezyla to ocynk tez. Mam komplet uszczelek do cabrio i oddam to naprawde tanio. Nawet cala skroupa jeszcze mi lezy takze wiekszosc czesci poza dachem ogarne albo koledzy z forum.
    Ja bym nie przekreslal bo auto jest bardziej okopcone niz spalone...
    Na spokojnie dzisiaj obejrzeliśmy, moze będą jeszcze ludzie z tej tetetki ☺

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Zavory Zobacz posta
    Kiedyś, z ciekawości, zmierzyłem pirometrem temperatury samochodów zostawionych w upalny dzień na wiele godzin w pełnym słońcu. Najwyższe wyniki uzyskałem dla czarnych samochodów, na desce rozdzielczej, zaraz za przednią szybą. Większość odczytów przekroczyła 80°C, rekordzista osiągnął 92°C.

    Zakładając, że Polska nie jest najbardziej nasłonecznionym krajem na świecie, można spokojnie przyjąć, że "stówka" nie jest dla nadwozia samochodu niczym rzadko spotykanym. Nie wydaje się też, żeby wysokie temperatury, w krajach położonych bliżej równika, jakoś drastycznie skracały żywotność samochodu

    43235dbe2a4f85f60e9191b03f2ec0e9.jpg
    Moja czarna na jesieni gdy bylo cieplo na dachu miala 72 a obok srebrna stala i miala 42 kolor jednak sporo robi jesli chodzi o absorbcje promieniowania...

  8. #23
    Awatar Zavory
    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    31
    Cytat Zamieszczone przez Fala Zobacz posta
    Boks z ubezpieczalnią. Ta dyscyplina jest nudna.
    Kiedyś przez 9 miesięcy kopałem się z liniami lotniczymi o przysługujące mi odszkodowanie. Ja chciałem gotówkę, oni proponowali mi talon na balon. Dziesiątki maili, stracone godziny i nerwy. W końcu, w akcie desperacji, zaangażowałem w tę sprawę firmę prawniczą z Holandii. No win no fee, po dwóch tygodniach kasa była na koncie.

    Panowie i Panie, ta gra jest ustawiona, tylko prawnicy się liczą

    W tej chwili jestem w trakcie dochodzenia odszkodowania za uszkodzenie parkingowe innego samochodu. Kiedy zobaczyłem wycenę szkody, śmiechłem jak Muttley.
    Stłuczony klosz kierunkowskazu wycenili mi na 4 PLN, słownie: cztery złote polskie...

    ONE DOLLAR, FELLAZ!
    91O2bgFKbOL._SX679_.jpg

    Stara fura, wysłałem zapytanie do dziesięciu firm odszkodowawczych. Osiem odmówiło, dwie wyraziły chęć podniesienia rękawiczki.
    Wchodzę w to dla zasady, choćby po złotówkę, czuję się wystarczająco sprowokowany

  9. #24

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Nardo Grey
    Posty
    32
    Cytat Zamieszczone przez Grabarz Zobacz posta
    ja to bym robił, ale ja tak mówię bo mam części :P
    Jak będziesz sprzedawał to daj znać, pomyślimy
    Podaj prosze1 nr kom tutaj, czy na pw to omówimy
    Samochod bedzie w przyszlym tyg u znajomych blacharzy, z ktorych usług korzystam przy okazji swoich czy sprowadzanych samochodów, rozbierzemy, obejrzymy, ocenimy. I ewentualnie zgłosimy zapotrzebowanie.
    Dziękuję!

  10. #25

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Nardo Grey
    Posty
    32
    Czołem!
    Gruntowne oględziny odwiodły mnie od rozważań nt.sprzedaży. Będzie moja!
    Jeśli ktoś ma części, których chce się pozbyć - poproszę. Allegro obserwuję ale może ktos coś - i pakiet?
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...-jak-w-treści

    BTW - malowanie będzie. Jakieś sugestie co do koloru? Myślę w kierunku:
    2E9C83F4-C312-4AAB-9DE2-F92A8534CEAA.jpg

    PS: Jestem od 26 lat subarowy

  11. #26
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Papaya Orange, ultra rzadki, ultra piękny!


    1603-1.jpg1603-2.jpg

  12. #27
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    mam nadzieje że nie z forum .....

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    Papaya Orange, ultra rzadki, ultra piękny!


    1603-1.jpg1603-2.jpg
    No nie wiem czy podążać ta drogą..., jeden już tak pomalował po czym sprzedał, do tego BMW kupił


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  13. #28

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Nardo Grey
    Posty
    32
    WP_20190514_22_29_56_Pro.jpg

    BMW też jeżdżę

  14. #29

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    BMW jest fajne !

  15. #30

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Nardo Grey
    Posty
    32
    Cytat Zamieszczone przez Lukasz.Kow Zobacz posta
    BMW jest fajne !
    Dzieki!
    Mam malutka kolekcję 5 starszych samochodów, które mnie kręciły w czasach, w ktorych wchodziłem w motoryzację

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •