Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: awaria alternatora? MK1 2000 ROK - NOWY AKUMULATOR

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Głogów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    230
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    4

    awaria alternatora? MK1 2000 ROK - NOWY AKUMULATOR

    Witam

    w piątek wymieniłem akumulator w mojej TT 2000r , po przejechaniu 100 km zaczeły się dziac cuda, najpierw FIS wyświetlił pomarańczową kontrole od akumulatora , nastepnie po kilku minutach wskazniki obrotów i predkosci spadły do zera , po dalszej chwili wywalilo wszystkie kontrolki po kolei , zatrzymałem auto i juz nie chciało odpalić , nastepnego dnia odpalilo, po 3 minutah ta sama sekwencja ..

    Co może być przyczyną? alternator? nie znam się ale chyba dziwne ze takie cuda dzień po zamontowaniu nowego akumulatora..

    DZIĘKI BARDZO ZA POMOC

  2. #2
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Miałem bardzo podobna sytuację i właśnie to był alternator, ale istotna rzecz się u mnie wydarzyła . Na początku alternator poszedł do regeneracji ale po około miesiącu problem wrócił i okazało się że to bylo takie małe sprzegiełko które było pod rolką. Niekiedy chwytało a nie kiedy nie. Podczas mierzenia wychodziło na początku że dobrze ładuje ale po dłuższej chwili napięcie spadało . Ja miałem taką sytuację.
    Cytat Zamieszczone przez deder Zobacz posta
    Witam

    w piątek wymieniłem akumulator w mojej TT 2000r , po przejechaniu 100 km zaczeły się dziac cuda, najpierw FIS wyświetlił pomarańczową kontrole od akumulatora , nastepnie po kilku minutach wskazniki obrotów i predkosci spadły do zera , po dalszej chwili wywalilo wszystkie kontrolki po kolei , zatrzymałem auto i juz nie chciało odpalić , nastepnego dnia odpalilo, po 3 minutah ta sama sekwencja ..

    Co może być przyczyną? alternator? nie znam się ale chyba dziwne ze takie cuda dzień po zamontowaniu nowego akumulatora..

    DZIĘKI BARDZO ZA POMOC
    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Też bym stawiał na alternator ale dla spokoju możesz także sprawdzić regulator napięcia. Jak okaże się, że to jego wina to kilka stówek zostanie w kieszeni.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •