Witam bardzo serdecznie, stoję przed zakupem nowego samochodu, co tu ukrywać, młodym kierowcą jestem, z rocznym stażem, dosyć sporo jeździłem. Dopiero teraz po dozbieraniu gotówki zabieram się za temat kupna samochodu, jednak rynek interesujacych mnie aut śledzę juz od roku.

Do wydania jest kwota 35- max 40 tysięcy.

Czym jeździłem dotychczas? Na zmianę Octavia III 1.4, i RR Evoque 2.2 TD4 a i jakiś epizod w R8 pierwszej generacji tez się tez trafił.

Sprowadza mnie tu chęć uzyskania opinii i porad w wyborze samochodu. Opcji jest kilka, zacznę od tych związanych z tym forum czyli TT'ek.

Przedstawiony budżet pozwala na kupno naprawdę dobrej 8N, gdyby taka była do znalezienia, chyba że źle szukam. Oczywiście zainteresowanie wzbudza słuszne 1.8t quattro z przyszłością przeznaczenia gotówki, która zostanie na ciekawe mody, ale bez szaleństw mocowych. Jednak kolana miękną mi na myśl o 8j, wnętrze, pozycja, jednak widać postęp, i jest to juz coś trochę stylem bliższego do wspomnianego R8. Tutaj pytanie czy warto dopłacać te kilkanaście tysięcy? Którego samochodu eksploatacja będzie przystępniejsza dla młodego człowieka? W zasięgu szukałbym 8j 2.0 ośki,pytanie czy cały czas montowane były te same silniki, co mają chrapkę na olej i jakie są ich oznaczenia ( EA113> EA888, tyle wyczytałem ). Chyba nawet przełknąłbym 2.0tdi jeśli byłby zdecydowanie bardziej ekonomiczny.

Pozostaje jeszcze konkurencja niezwiązana bezpośrednio z Audi tj. Ford Focus ST 2.5 MK2, E92 Coupe, infiniti G35, BMW 535i ( dobra felga, dobry wydech, gazu się nie boje i byłbym w stanie sam zainwestować )

Będę wdzięczny za szczere opinie, porównania kosztów eksploatacji, nie zapomnijmy oczywiście o Fun Fuctorze samochodu :P

Proszę o ewentualne przeniesienie do właściwego działu.