Wiele mi już się rozjaśniło dzięki wam, poszukiwane G35 było właśnie w rocznikach 2003-2005, ale chyba faktycznie znalezienie godnej uwagi sztuki może być trudniejsze.

Przy 250 tysiącach silnik będzie wymagał kapitalki(ile kosztuje ? ) , czy to juz raczej prognoza na wymianę całej jednostki? Jak rozpoznać zużycie tego silnika, czy objawia się ono tylko tym, ze zaczyna się zwiększona ochota na olej?
Czy eksploatacja 2.0TDI daje lepsze perspektywy niz 2.0 TFSi? Również diesel nie jest spełnieniem moich marzeń w takim samochodzie, ale może uda mi się przełknąć to profanację jeśli będzie opłacalna.

Szczerze, to chętnie zacząłbym przygodę z TT'kami od MK1 225 quattro, ale śledzę rynek już tyle czasu i nie wiem czy widziałem chociaż dwie sztuki, które wzbudziły moje zainteresowanie konkretnie. Moze wybredny jestem, bo na egzemplarze bez Bose i "normalnych" siedzeń ( Czarne, lub czarne alcantarą? ) nie zwracam uwagi. Z drugiej strony perspektywa wydawania 30 tysięcy na 20 letni samochód, co prawda z charakterem nie napawa mnie optymizmem,tym bardziej, gdy po dołozeniu 6-7 tysięcy można juz rozglądać się za generacją do przodu.

Może jeszcze na Deutschach się porozglądam, ale to znowuż kolejne komplikacje.

Jednak jakby komuś się udało coś przypadkiem trafić to niech szepnie a na pewno się zainteresuje. Koniec końców TT 225 Q albo MK2 zostają na polu bitwy