Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Auto odpala i gaśnie bo naprawie silnika

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    12

    Auto odpala i gaśnie bo naprawie silnika

    Cześć!

    Mam problem ze swoją TT 8n 2000r AJQ 180km (Głowica AGU).
    Niestety miałem do wymiany uszczelkę pod głowicą więc rozebralem spora część silnika.
    Wymieniłem szklanki, wiadomo uszczelki,olej,filtry, map sensor, świece i wszystkie inne potrzebne rzeczy. Głowica oczywiście splanowana, sprawdzona szczelność itp.
    Aktualnie przy próbie odpalenia, auto odpala na dosłownie chwilkę i za moment gaśnie. Myślałem, że to problem z centralka alarmowa, ale był elektryk który zakładał alarm i wszystko jest ok. Z immo także nie ma problemu. Na Vagu brak błędów..
    Możliwe, że źle podłączyłem, któryś wężyk od podciśnienia, chociaż zakładałem wedlug zrobionych wcześniej zdjęć..
    Ktoś się spotkał z podobnym problemem po takich naprawach? Ewentualnie czy ma ktoś dostępny schemat wezykow od podciśnienia?

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Podepnij vag, sprawdz bledy, bardzo dokladnie przejrzyj eleltryke, masy itd. Mozliwe ze ktoras kosc nie siedzi jak potrzeba. Przejzyj bardzo dokladnie wszystkie czujniki na bloku, czujnik polozenia walka rozrzadu na glowicy itd, piny w kosciach, stan przewodow przy wtyczkach..

    Sprawdz czy jest szczelnosc w dolocie, gdyby podcisnienie byloby problemem silnik by odpalil ale pracowal bardzo nierowno.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 05-02-2019 o 22:23

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Tutaj masz podobną rozkminę https://www.klubtt.pl/showthread.php...ht=auto+gasnie
    póki co kolega Podkopnik nie odzywa się w temacie więc nie wiemy jak historia się kończy.
    Ale łącznie z Twoją teorią o podciśnieniach to już mogą być trzy przyczyny gaśnięcia silnika.

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    12
    Dzięki za odpowiedzi. Poszukam według tamtego wątku i zobaczymy czy coś się zmieni. Dzięki!

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Odpinałeś przepływkę??? Jak na odpiętej przepływce będzie chodził tzn że gdzieś masz sporą nieszczelność. Mi np w oryginalnej dumowej rurze od dolotu skruszała ta część gumowa w którą wchodzi N75 i w ogóle tego nie było widać na pierwszy rzut oka.

    Błędy powinny jakieś też być.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •